Nowe posty

xx kontrola dostępu (1)
Dzisiaj o 07:47:58
xx Użytkownicy należący do grupy (1)
Dzisiaj o 07:44:46
xx Klawiatura nie działa po włączeniu Ubuntu (3)
Wczoraj o 19:23:34
xx Szkielet z getops (3)
Wczoraj o 15:06:20
xx 2 adresy na jednej sieciówce - brak pingu (1)
2020-10-22, 14:09:22
xx Knoppix z polską klawiaturą. Czy tak się da w ogóle? (5)
2020-10-20, 21:31:47
xx DNF autouzupełnianie (0)
2020-10-20, 18:18:23
xx Propozycja recenzji (11)
2020-10-19, 17:58:22
xx Logi: USB brak komunikacji. (0)
2020-10-18, 20:30:10
xx Reklamy w przeglądarkach (11)
2020-10-09, 15:31:36

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - xis

Strony: [1] 2 3 ... 70
1
Java / Jak wykryć system operacyjny w Javie
« dnia: 2008-08-08, 15:50:51 »
Spróbuj z tym:
String system = System.getProperty("os.name");

2
Advocacy / co normalnym ludziom w linuksie nie odpowiada:
« dnia: 2008-01-26, 09:27:52 »
W goboLinuksie

3
Emulacja / Wiedźmin
« dnia: 2008-01-17, 08:14:27 »
Zgadza się - zablokowanie logów (nawet wyświetlania) przyspieszy, bo wine zrzuca wszystko na standardowe wyjście błędu, a stderr jest 'flushowane' przy każdym dopisku przez co obniża wydajność.

W ogóle b. fajnie, że Wiedźminek działa pod Linuksem. Gorzej z wymaganiami, bo z wygórowanych stały się astronomiczne. Ale może w następniej wersji wine... ;)

4
Pytanie, czy w treści zadania jest napisane by nie korzystać z systemowego 'hexdump' :) Jeśli nie jest tak napisane - błąd prowadzącego zajęcia, bo założę się, że chodziło mu o inne rozwiązanie tego zadania. A może chciał Was sprawdzić z wyszukiwania odpowiednich komend :)
Tak, czy inaczej, moim zdaniem zasługujesz na dobrą ocenę za te dwie linijki - znalazłeś rozwiązanie i to najkrótsze z możliwych :)
Powodzenia

5
Sieć / Jak Założyć własny hosting ??
« dnia: 2007-12-22, 17:25:10 »
Cytat: donmarianno
Oprócz posiadania linuksa trzeba mieć jakąś wiedzę! A czytając to co chciałbyś zrobić, to cienko to widzę. Wybacz ale u osoby która nie ma pojęcia nt. hostingu(nie wspomnę o html – tak swoją drogą to kto Ci zrobi stronę główną?) nie chciałbym mieć swojej strony.
Ale właśnie ta osoba napisała, że chce tę wiedzę zdobywać, więc chyba nie ma problemu, co?

mario360x: Domeny są budowane 'hierarchicznie', tzn, że za posiadanie poddomeny każdej domeny wyższego rzędu trzeba płacić właścicielowi tej drugiej (np. jeśli chcesz mieć domenę linux.pl to musisz płacić właścicielowi domeny pl, czyli NASKowi. Jeśli chcesz mieć domenę costam.linux.pl to dogadaj się z właścicielem linux.pl itd. itp.). Czasem poddomeny są darmowe jak np. wspomniana one.pl, albo np. no-ip.org - ich właściciele pozwalają na rejestrację poddomen za darmo.

Poszukaj w google informacji o takich hasłach: domena, dns, alias domeny, nask.

Powodzenia i miłej lektury

6
Instalacja oprogramowania / Problem z instalacją opery
« dnia: 2007-12-13, 08:03:49 »
Obawiam się, że libqt-mt.so jest już na Twoim komputerze (bez niego nie 'poszłoby' np. KDE), tyle, że w innej wersji.
Instalacja pakietów 'zewnętrznych' tj. spoza dystrybucji jest ryzykowna, dlatego zawsze staraj się - w miarę możliwości - instalować pakiety z repozytoriów przygotowanych pod konkretną wersję swojej dystrybucji. W OpenSUSE robi się to z poziomu YAST'a.
Zerknij tu po więcej informacji: http://www.susek.info/article/Instalacja-pakietu-Opera.shtml

7
Emulacja / Wiedźmin
« dnia: 2007-12-13, 07:50:01 »
Cytat: boroowa
Wystarczy zamienic pare bibliotek i tyle...
Gdyby to było takie proste, to dziś mielibyśmy kilkanaście tysięcy świetnych pozycji w katalogu gier. Każdy logicznie myślący sprzedawca gier portowałby swój produkt również dla Linuksa, skoro to tak łatwe.

Niestety to nie jest łatwe. Aurora użyta w Wiedźminie ma kupę łatek pisanych zupełnie bez projektu wieloplatformowego, więc można się spodziewać, że napisanie launchera natywnego pod Linuksa trwałoby niemal tyle czasu (i kosztowałoby niemal tyle samo) co pisanie silnika pod windows.

W przypadku implementacji SDL/OpenGL sprawy mają się inaczej, jest łatwiej i prawie tak łatwo jak to opisałeś. Ale na SDL/OpenGL jest b. mało gier. Niestety.


Cytat: boroowa
Dziwię się, dlaczego producenci w ogóle nie pomyśleli o społeczności open-source, tylko o swoich interesach. Komercja, komercja. Niech się udławią pieniędzmi....
Wydaje mi się, że nie ma co mieć pretensji. Po prostu tak zdecydowali i tyle, ich prawo. Wg. mnie to ruch zrozumiały - tu liczą się pieniądze (ta gra nie powstała za darmo), a napisanie jej pod windows rokuje największymi zyskami. Może następną część będą już mogli napisać pod Linuksa, może...

8
Uwagi i propozycje / Kolory czcionek w serwisie...
« dnia: 2007-12-05, 07:43:01 »
Zainteresuj się takimi cudami jak user css w przeglądarkach. Możesz za ich pomocą zmienić wygląd konkretnych stron dopasowując je do własnych potrzeb.

9
C/C++ / [C++]Kilka pytań
« dnia: 2007-12-05, 07:38:50 »
Jeśli chodzi o Enum, to na mój chłopski rozum, taka możliwość pomaga np. z sortowaniu tablic wyliczanych za pomocą takich wartości, albo np. w kompatybilności między środowiskami; gdy np. jakaś zmienna równa się wartości stałej typu wyliczeniowego i zapisujesz ją do pliku, a inny program (być może w innym języku) ma taką zmienną odczytać.
No i na koniec najbardziej oczywista rzecz: czasami definiujemy stałe wyliczeniowe po to by oddać jak najwierniej jakiś fragmen rzeczywistości. Ale czasem możemy chcieć zaimplementować tylko część tego fragmentu, np.:
SWIATLO_CZERWONE=0, SWIATLO_ZIELONE=2
... zostawiamy sobie miejsce dla ewentualnego światła pomarańczowego (jeśli kiedyś zechcemy je implementować).

Co do reszty Twoich pytań: jak bardzo jestem szczęśliwy, że nie muszę już pisać w C++...

http://www.kdedevelopers.org/node/2298 ;)

10
Inne / Polecenia a potok.
« dnia: 2007-11-29, 18:59:02 »
Warto dodać, że wiele komend ma w swojej liście dostępnych parametrów parametr (najczęściej) '-' (po prostu minus). Wykonenie komendy z tym parametrem sprawia, że nasze polecenie będzie zaczytywać dane wejściowe właśnie ze standardowego wejścia (czyli możliwe jest wtedy wykorzystanie potoku i standardowego wyjścia innej komendy).

11
KDE / Czarny ekran po pewnym czasie po odblokowaniu sesji
« dnia: 2007-11-10, 21:53:29 »
Hmm.. czyli w kolejnej wersji bug nadal pozostaje aktualny? Może warto zgłosić to w bugzilli KDE? :)
Możesz 'zabezpieczyć' się przed nadpisywaniem pliku kdesktop_lock nadając mu odpowiednie prawa (a konkretnie odbierając prawa do jego zapisu/modyfikacji). Jednak wydaje mi się, że lepiej będzie zaufać zespołowi KDE i cierpliwie czekać na poprawkę (o ile oni sami wiedzą o istnieniu tego błędu) ;)

12
Bash, skrypty powłoki / Wypisywanie linii z pliku
« dnia: 2007-11-09, 14:35:37 »
Żeby wyświetlić ostatnie linie pliku możesz użyć komendy 'tail', żeby zawężyć listę wyświetlonych linii do tych, które spełniają Twój warunek, wystarczy przefiltrować wyjście 'taila' komendą 'grep'.
Użyj 'man tail', lub 'tail --help' i 'man grep' lub 'grep --help' by dowiedzieć się o nich więcej.
Powodzenia

13
Wydaje mi się, że przyczyną złej pracy Twojego skryptu jest fakt, że bash interpretuje znaki '[' i ']' (jeśli używasz cudzysłowu, to bash będzie interpretował wszystko, co się z nim zawiera, jeśli używasz apostrofu, to bash będzie używał dosłownego cytowania), a te nawiasy są znakami specjalnymi dla basha.
Spróbuj zamiast '[' użyć '\\[', a zamiast ']' - '\\]'.

14
Komunikatory / GG - widoczność niewidocznych
« dnia: 2007-11-04, 20:20:34 »
Można sprawdzać statusy osób, które się ukrywają na GG za pomocą wtyczki Kadu o nazwie 'Kadu szpieg' - wspomnianej tu zresztą.
Działa ona inaczej niz piszesz (zdaje się, że ta z windowsa też nie działa jak to opisałeś), a mianowicie wykorzystuje ona pewną 'lukę' w protokole GG polegającą na tym, że kiedy wysyła się obrazek do osoby dostępnej dostaje się komunikat zwrotny opisujący czy operacja transferu plików się udała. Gdy rozmówca jest nieobecny, wiadomości do niego są buforowane na serwerach GG, ale obrazki już nie - transfer obrazka wymaga fizycznego kontaktu dwóch rozmawiających. Dlatego nawet jeśli ktos się na GG ukrywa, to serwer 'zdradzi' jego stan po tym, że odbierze do niego obrazek. Tak to mniej więcej chyba działa, że Kadu wysyła obrazek wielkości 1x1 pikseli i już wszystko wiadomo.
Pamiętaj jednak, że jeśli ktoś używa innego klienta GG niż ten 'firmowy' to operacja się nie powiedzie, a rozmówcy będą dostawać 'puste wiadomości' od Ciebie.

PS. Nie wiem co niemoralnego jest w sprawdzaniu statusu ukrytych. Wg mnie ukrywanie się jest mniej moralne ;) (zresztą w Kadu dzięki tej wtyczce można się zabezpieczyć przed sprawdzaniem statusu)

15
C/C++ / Wywołanie komendy bash w programie jezyk C
« dnia: 2007-10-24, 20:07:45 »
Da się. Szukałeś? http://forum.linux.pl/viewforum.php?id=56 - trzeba było tam zerknąć ZANIM założyłeś wątek.

Strony: [1] 2 3 ... 70