Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Paweł Kraszewski

Strony: [1] 2 3 ... 161
1
Instalacja / Odp: Jakie distro najlepsze?
« dnia: Dzisiaj o 08:49:50 »
Jeżeli popatrzysz na autora zalinkowanego artykułu, to jest to niezwykle popularny Artykuł Sponsorowany - napisał bardzo wiele recenzji Kijanek do różnych portali, wszystkie co do jednej bardzo entuzjastyczne.

Laptop działa dokładnie tak, jak został zaprojektowany. Ten 2-letni, ekstremalnie słabo wydajny Celeron absolutnie nie jest dostosowany do matrycy FullHD. System pracujący z eMMC to gwóźdź do trumny. Przy tej płycie głównej laptop powinien kosztować max 700zł, czyli jest dokładnie dwukrotnie przepłacony.

A co do użycia procesora na jednej karcie przeglądarki: "Twórców stron gó*no obchodzi, że masz sprzęt z procesorem który byłby traktowany jako słaby już 5 lat temu".

Jedyny marginalnie sensowny system, który mi przychodzi do głowy to ChromiumOS, jak ktość przeportował to na takie padło.

2
Na Humblu jest paczka Hacking for the Holidays wydawnictwa NoStarch - częściowo dubuluje paczkę z września 2017 Hacking Reloaded, ale połowa pozycji jest nowa (wytłuczczone). Ciągle jednak $15 to mniej, niż normalnie kosztuje jedna książka z tej listy:

>= $1

* The Tangled Web: A Guide to Securing Modern Web Applications; Michal Zalewski
* Silence on the Wire: A Field Guide to Passive Reconnaissance and Indirect Attacks; Michal Zalewski
* Metasploit: A Penetration Tester's Guide; David Kennedy, Jim O’Gorman, Devon Kearns, and Mati Aharoni
* The Car Hacker's Handbook: A Guide for the Penetration Tester; Craig Smith
* Practical Forensic Imaging: Securing Digital Evidence with Linux Tools; Bruce Nikkel

>= $8

* Android Security Internals: An In-Depth Guide to Android's Security Architecture; Nikolay Elenkov
* Gray Hat C#: A Hacker's Guide to Creating and Automating Security Tools; Brandon Perry
* Practical Malware Analysis: The Hands-On Guide to Dissecting Malicious Software; Michael Sikorski and Andrew Honig
* iOS Application Security: The Definitive Guide for Hackers and Developers; David Thiel
* Black Hat Python: Python Programming for Hackers and Pentesters; Justin Seitz

>= $15

* Pentesting Azure Applications: The Definitive Guide to Testing and Securing Deployments; Matt Burrough
* Hacking: The Art of Exploitation, 2nd Edition; Jon Erickson
* Serious Cryptography: A Practical Introduction to Modern Encryption; Jean-Philippe Aumasson
* Penetration Testing: A Hands-On Introduction to Hacking; Georgia Weidman
* Attacking Network Protocols: A Hacker's Guide to Capture, Analysis, and Exploitation; James Forshaw

3
Sieć / Odp: budowa własnej sieci
« dnia: 2018-12-16, 20:38:12 »
Mieszkam w Holandii. Nie ma tu polskich księgarni.
Ale internet to tam chyba mają? Czy wszystko już zamokło? Dodatkowo - w każdym razie kiedy ostatnio sprawdzałem - i Polska i Holandia były w Unii, więc wysyłka transgraniczna nie stanowi problemu.

Z mojej strony: "budowa własnej sieci" to temat o niczym i o wszystkim. Napisz co ty przez to rozumiesz, to może coś doradzimy...

A doradzając na ślepo: "Sieci komputerowe" Tanenbauma są dobym podkładem od strony teorii i protokołów.

4
Chcę wrzucić Enigmę2 na PenDrive - całkiem zainstalować na Partycję PenDrive.

Matko, będziesz jeszcze przez 3 tygodnie przerzucał się wersalskimi podziękowaniami i dalej nie dojdziemy do porozumienia. Pakujesz nam cały czas mały wycinek większego problemu z któeym sobie nie radzisz - na podstawie tego wycineczka nie jesteśmy w stanie stwierdzić co masz i do czego dążysz.

Wypełnij formularz:

Mam sprzęt ________, na którym mam oprogramowanie _________ z funkcjonalnością _____________. Chcę na tym uzyskać funkcjonalność ________________ za pomocą __________________. Żadnych linków do tutoriali, żadnych "mi się wydaje" i "chyba". Mam to i to, chcę mieć to i to.

Bo na razie cała para wątku idzie w problem, że kluczem 11 nie możesz przykręcić śruby M9 - a dalej nie wiemy co do czego i po co chcesz przykręcić. Czy masz zły klucz, czy złą śrubę - a może to powinno być przyklejone a nie przykręcone.

5
1. W drugim poradniku NIE MA PARTYCJI, facet formatuje całe surowe urządzenie. Tak się da, ale uważane jest za "niekoszerne".

2. Nie wiemy, czemu pendrive u ciebie jest /dev/sda (jeżeli to 30GB pokazane w wyniku fdisk to rzeczywiście ten dysk).  Może robisz to na systemie z NVMe i dyski systemowe są na /dev/nvme..., moze robisz to na systemie z eMMC i dyski systemowe są na /dev/mmc*. To wiesz ty, nie my. Polecenia lsblk i blkid wyświetlą ci co i jak masz dyskowego w systemie.


6
Jeden problem, jeden wątek. Podzieliłem.

7
Inne / Odp: górny panel unity
« dnia: 2018-12-10, 18:03:53 »

8
Sieć / Odp: dodawanie użytkownika samby
« dnia: 2018-12-04, 09:37:13 »
Jeżeli to jest żywa przelejka z Twojego shella, to masz jakiś strasznie dziwny minus w pdbedit przed L.

9
Łączność host-goście na bridżu nie opuszcza komputera, więc nie było problemów przy przeskoczeniu na WiFi.

10
WiFi zawsze sprawia kłopoty w bridżach zrobionych po stronie klienta (po stronie AP działa 'z definicji'). Problem pod tytułem "WiFi nie działa w zbridżowanym gościu" jest stary jak wirtualizacja.
* problemem może być MAC adres klienta, którego nie zna moduł WEP/WPS po stronie AP i nie wie, jak odszyfrować ramki - a klient nawet nie wiedział, że mną je zaszyfrować bo "Ethernet".
* Niektóre karty klienckie pozwalają wpisać się z bridżem powyżej krypto, wtedy bridż widzi ramki odszyfrowane - ale to wymaga wsparcia w karcie i w driverach karty - a AP musi obsługiwać kilka różnych MACów za tą samą kartą kliencką.

Może szybciej by ci było przekazać kartę Wifi do klienta (jeżeli procesor ma VT-d), tam ją obsłużyć i udostępnić Internet dla hosta przez NAT i host-only-network?

11
Inne / Odp: Zwieszający się Linuks
« dnia: 2018-11-25, 15:15:21 »
Cytuj
Co do specyfikacji sprzętu prosiłbym o podanie konkretnych komend.

Matko Bosko Linuksowo! Nie wiesz, jaki masz procesor, płytę główną, kartę graficzną? Czy to laptop, czy desktop? Do tego nie jest potrzebny program a (ewentualnie) okulary...

12
Jeżeli ekipa od Minta totalnie nie zje*ała sprawy (z nimi nigdy nie wiadomo), to nie chodzi w tym pytaniu o hasło administratora tylko o Twoje. Jest tam używane polecenie sudo, które do przełączania się na admina nie używa hasła administratora (w ubuntu/mint standardowo w ogóle nie ma hasła administratora, jedyna możliowść pracy to sudo) a hasła użytkownika, który wydał polecenie sudo.

13
Drukarki / Odp: Jaka drukarka
« dnia: 2018-11-21, 21:57:01 »
Teraz u mnie to tak: Mam atramentowe multi (Brothera DCP-J725DW) i mono lasera (HP LaserJeta 1200). Chcę oba "zwinąć" do jednego urządzenia.

Problem z Brotherem jest taki, że dostał biegunki modelowej i co fajniejsze modele są już niedostępne, albo to resztki magazynowe porośnięte pajęczynami. Dlatego popatrzyłem na tego Leksmarka.

Lexmark ma pełne wsparcie dla Linuksa - drukarka jest multistandardowa i do życia wystarczy jej plik PPD (żadnych binarek), skaner ma binarny driver podpinany pod SANE.

Dzięki za pochylenie się nad problemem.

14
Drukarki / Jaka drukarka
« dnia: 2018-11-21, 10:07:06 »
Witam. Dziś dla odmiany pytam a nie odpowiadam albo opier*am.

Czy ktoś ma sprawdzone urządzenie wielofunkcyjne o takich parametrach:
* Pełna zgodność z Linuksem (w sensie działają wszystkie funkcjonalności), drivery albo w systemie (Ubuntu/Gentoo) albo dostępne u producenta. Z poziomu Windows drukuję może z pół strony rocznie...
* Drukarka A4 laser kolor, koniecznie z dupleksem
* Skaner A4 koniecznie z podajnikiem, miło jak z dupleksem
* Praca po WiFi albo Eth
* Rozsądny koszt materiałów eksploatacyjnych.
* Druk głównie tekstu, sporadycznie prezentacji, 0 zdjęć
* Cena tak do 1500zł

Zastanawiałem się nad czymś pokroju Brothera DCP-9020CDW albo MFC-9140CDN albo sąsiednich modeli. Lexmark CX417DE też wygląąda intrygująco. Nie wiem, jak obecnie wyglądają sprawy sterowników do HP.

15
Inne / Odp: CentOS instalacja środowiska GNOME
« dnia: 2018-11-18, 15:57:37 »
Mam wrażenie, że takie zachowanie wynika z faktu, że grupa "Desktop" instaluje domyślny desktop, a w CentOSie domyślnym jest Gnome...

Strony: [1] 2 3 ... 161