Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Michał Koman

Strony: [1]
1
Instalacja / Ubuntu + RAID 0
« dnia: 2006-09-24, 19:09:10 »
Witam.
Chciałbym zainstalować Ubuntu na komputerze wyposażonym w kontroler Promise Fasttrak 100 TX2. Komputer ten ma dwa identyczne dyski Seagate t.j. ST 340014A - po 40 GB każdy.
Niestety napotkałem następujące problemy:
1. Jak w tytule ma to być RAID 0 (komputer jest do eksperymentowania a ja chciałbym zobaczyć co i jak z czymś takim), nie wiem dlaczego ale pokazuje wielkość dysków jako 80 GB - nie powinno być 40? Chyba, że ten podział na paski powoduje powiększenie 2 x - nie wiem :(
2. Instalacja Ubuntu: widzi 2 dyski: hde1 i hdg1, wysypuje się przy partycjonowaniu. I tu podstawowy problem, gdy zakładam partycje na dysku hde nie mogę w ogóle podać punktów montowania. Wystarczą mi raptem 3 partycje t.j. /, swap i /home. Może dodam, że działam przy pomocy instalatora z pulpitu Ubuntu - innego narzędzia się nie dopatrzyłem. Czyli proste pytanie: jak to zrobić?
Może jeszcze dodam, że nigdy nie bawiłem się RAID-em. :(
Dzięki za info i pozdrawiam.

2
Inne / Fedora 2 nie chce bootować
« dnia: 2006-07-13, 21:58:51 »
Witam.
Przeszukałem (chyba) większość tematów i niestety nie znalazłem tego co mnie nurtuje. Wygląda sprawa tak: mam pendriva Pentadrive 1 GB. Jest on od początku (fabrycznie) podzielony na dwie partycje FAT. Jedna ma wielkość dyskietki i jest tam jakiś programik do \\"zahasłowania\\" dostępu do tej drugiej partycji. System: Mandriva 2006 niestety widzi tylko tą małą partycję pena, nie widzi natomiast tej partycji z danymi. Poruszam się na dokładkę często pomiędzy Windows a Linuksem (na różnych komputerach) i nie chcę usuwać tej partycji z programem zabezpieczającym, nie wiadomo kiedy będę musiał z niego skorzystać. Hasła nie ustawiałem.
Pytanko: co zrobić, żeby Linux \\"widział\\" obie partycje pendriva?
Dzięki za wszelkie info.
Pozdrawiam.

3
Inne urządzenia / HP PSC 1410
« dnia: 2005-10-31, 15:49:32 »
Witam. Niestety nie wiem jak i co zrobić, żeby uruchomić film DVD z płyty pod Linuxem. Dodaję owszem w Mplayerze listę plików vob ale to nic nie daje. Czasem nawet wszystko się wiesza. System to Mandrake 10.1 ze standardowym jądrem. Pytanie: jak i co zdziałać, żeby obejrzeć jakiś film DVD na Linuxie?

4
Karty graficzne / Nieslabilne drivery do Nvidii...
« dnia: 2005-08-26, 19:09:08 »
Witam.
Ściągnąłem sobie KDE w wersji 3.4.2 do Mandriva Linux 10.2. W związku z tym 2 pytania:
- czy jeżeli wydam komendę jako root \\"rpm -Uhv *.*\\" oczywiście w katalogu w którym mam paczki do instalacji to czy to nowe KDE się zainstaluje, ew. w jakiej kolejności instalować rpm-y?
- czy muszę najpierw usunąć \\"stare\\" KDE?
Pytania może głupie ale nigdy tego nie robiłem a nie chcę instalować ponownie systemu tylko z tego powodu, że czegoś nie potrafię zrobić, natomiast wszelkie informacje jakie udało mi się znaleźć w sieci nie dotyczą instalacji z pakietów rpm. Może jeszcze dodam, że mam Mandrakelinux 10.1.
Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam.

5
Multimedia / 3gp w Mplayer
« dnia: 2005-08-26, 18:56:30 »
Jak w temacie. Chodzi mi oczywiście o katalog /home/user/tmp. Niestety ma on tylko 125 MB, czasem muszę wypalić płytkę nie poprzez \\"nagrywanie w locie\\" tylko chiałbym zachować plik obrazu. Tym samym ten katalog jest zbyt mały. Może źle szukałem ale nie znalazłem nigdzie info w tej kwestii. Bardzo proszę o podpowiedź.

Dystrybucja: Mandrakelinux 10.1 (standard-bez rekompilacji) + KDE i K3b.

Pozdrawiam.

Strony: [1]