Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - miclis

Strony: [1]
1
Cześć

Menedżer aktualizacji pokazał mi dzisiaj, że dostępna jest aktualizacja dla sterowników do grafiki (nvidia-graphics-drivers-304). Nowa wersja tychże to 304.132-0ubuntu0.14.04.2. Wersja używana dotąd przeze mnie to 304.131-0ubuntu0.14.04.2. Po instalacji nowych pakietów i ponownym uruchomieniu komputera Cinnamon nie włączał się poprawnie. Za pomocą Synaptica zrobiłem downgrade do poprzedniej wersji i wszystko działa dobrze. Czy ktoś wie, dlaczego aktualizacja sterowników wykrzaczyła mi środowisko graficzne? Nigdy wcześniej nie miałem żadnych problemów z aktualizacjami.

System: Linux Mint 17.3
Grafika: Nvidia Geforce G102m
Kernel: 4.4.0-45

2
Laptopy / Laptop pod Linuxa za około 2k
« dnia: 2016-03-12, 15:09:44 »
Cześć

Szukam laptopa, na którym mógłbym bezproblemowo zainstalować i użytkować Linuxa (na chwilę obecną Minta). Bezproblemowo, czyli tak, żeby po instalacji wszystko działało, bez potrzeby żmudnego przeszukiwania sieci i pisania powieści w terminalu w celu zmuszenia karty graficznej czy dźwiękowej do poprawnego działania. Budżet to około 2000zł + - kilka stów, w zależności od potrzeby. Laptop głównie wykorzystywany do internetu, pakietu biurowego, muzyki itp.

W lapku chciałbym mieć:
- matryca 15'',
- procesor i5,
- dysk SSD 128/256 GB,
- 4GB RAMu lub więcej,
- 3-4 porty USB, w tym minimum dwa porty USB 3.0,
- brak systemu (po co płacić za Windę, skoro i tak chce zainstalować Linucha),
- mile widziana klawiatura numeryczna, czytnik kart pamięci, jak i dobra bateria,
- dodatkowo fajnie by było, gdyby do dostania się do bebechów laptopa wystarczyło odkręcić dolną pokrywę. Wiem, że są takie komputery gdzie trzeba bawić się w odlutowywanie jakichś kabelków itp, żeby dostać się do np. wentylatora, a to utrudnia czyszczenie takiego urządzenia.

Nie wymagam stacji dysków, ta jest mi obojętna, jako że dysponuję zewnętrznym urządzeniem tego typu.

Strony: [1]