Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki -

Strony: [1]
1
Konfiguracja / Przesiadka z Windows na Linux
« dnia: 2014-10-31, 22:27:36 »
Witam.
Niestety jestem zupełnie zielony w Linuxie. DOS i Windowsy znam na wylot, pracuję na nich od ponad 20 lat. Teraz zdecydowałem się zmienić na system w domu, bo mam już dosyć Windowsa. Ponad 10 lat temu zapoznałem się z Mandrake, lecz wtedy przeważyła możliwość grania w gry pod Windows. Obecnie nie gram już w gry, a bolączek Windows chyba nie muszę wymieniać. Mój komputer nie należy do najnowszych, ale jeszcze można na nim pracować (proc Intel E7200, 2.53GHz, 6GB RAM) i z tego co się dowiedziałem w necie, na Linuxie powinien pracować szybciej niż na Win7. Pierwszy został zainstalowany Kubuntu. Wszystko ładnie, ale nie mogłem wszystkiego skonfigurować tak jak chciałem. Wymagam np. aby w myszce móc przypisać dodatkowe funkcje dodatkowym klawiszom (posiadam Logitech z 5-ma dodatkowymi przyciskami i korzystam z nich). W Windows Setpoint producenta załatwia sprawę. Poszukałem w sieci, znalazłem skrypty, lecz mało że u mnie nie było katalogów/folderów do umieszczenia tychże skryptów, to nie mogłem ich utworzyć (brak praw). Niestety nie znalazłem możliwości zalogowania się jako root. Możliwości logowania to tylko graficzne ikonki mojego konta i gościa, nie było możliwości wpisać samodzielnie nazwy użytkownika, przynajmniej ja nie znalazłem. Znalazłem program do Logitecha (HIDPoint) pod Ubuntu 10.10, ale Kubuntu 14.cośtam nie pozwolił go instalować.
Druga instalacja tu Ubuntu 14.04, lecz tutaj prawie wogóle nie znalazłem możliwości konfiguracji. Używam 2 monitorów, a tutaj nawet nie można ustawić różnych tapet, pasek na górze ekranu, nie udało mi się go przemieścić (jestem przyzwyczajony że jest na dole), ikonki zamykania/minimalizowania po lewej (a nie po prawej, jak lubię). No i oczywiście myszki nie udało mi się skonfigurować, ani uruchomić programu HIDPoint. Nawet konsoli nie znalazłem jak wywołać.
Szukam kogoś kto by chciał mi pomóc najlepiej na komunikatorze online jak skonfigurować wymagane przeze mnie funkcje, a jest ich raczej dużo i nie chcę zaśmiecać forum moimi wymysłami. Poza tym w Linuxie jestem zielony i zadawałbym pewnie błahe pytania. Jeśli ktoś byłby skłonny mi pomóc proszę o wiadomość pw. Proszę także o radę jaką wersję łatwo konfigurować - nie boję się konsoli, tworzenia skryptów. Nie znam systemu, ale łatwo się nauczę, zresztą zauważyłem że polecenia konsoli są podobne jak w DOSie.
Pozdrawiam,
Piotr.

Strony: [1]