Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - fand

Strony: [1]
1
Fedora / czy możliwe konto bez hasła
« dnia: 2018-05-13, 11:11:16 »
Witam

Opiszę sytuację:
Moja Mama (Barbara 70+), nie lubi używać haseł do komputera. Ledwie udaje mi się Ją namówić, na wpisanie (zapamiętanie) login-u...

Jak rozwiązać "taki impas"? :)

2
Fedora / Brakuje mi wizualny kodek MPEG-4
« dnia: 2018-05-09, 21:35:24 »
Witam

Podjąłem ostatnio, wysiłek edukacyjny i dysponując plikami ?.avi nie mogę oglądać lekcji.
 (Możliwe pozostaje używanie Internetu = kurs zapłacony z legalnym dostępem.)

Dziękuję za pomoc.

3
Witam Wszystkich

Zacznę od "egoistycznego" sedna:
Używam Tablet graficzny. Dla konfiguracji dwu wyświetlaczy - bo notebook i monitor - muszę przy zgodnych proporcjach Monitoru i Tabletu, wyłączać wyświetlacz notebook-owy.
Moim marzeniem, było by: aby można było dodać drugi Aplet Pulpitów, i "przypisać" / "podpiąć" do drugiego Apletu, wyświetlacz Notebook-u.

Teoretycznie umiem posłużyć się (na "poziomie" nieprofesjonalnym), językami programowania, ale "mój angielski" - wobec wyzwania modyfikacji Plasm-y, zażądał by douczania przez dwa / trzy lata.
Z mojej "wiedzy" wynika świadomość, o możliwości uruchomienia drugiego procesu, a co za tym i z tego wynika = chyba kosmetyczna modyfikacja (przynajmniej dla komputera z dwiema kartami graficznymi).

... ale możliwe, że Linux to doskonalsza koncepcja, i znane okaże się Wam, łatwiejsze rozwiązanie.

angielski u mnie taki, bo liczę już ponad pięćdziesiątkę, i trudno mi uczyć się "nowości".

4
Myśl  = "pomysł", pojawił się w kontekście dodawania "obrazu" do treści e-mail. Otóż, wyświetlił mi się w KWrite, "dialog dla wstawienia obrazu". Była, to fotografia 4-ro krotnie większa, od "dostępnego miejsca". Jakaś "blokada mentalna" zadziałał i miast wpisać "po prostu" (dla szerokości) wartość 1000 - zacząłem przeliczać "końcówkę" z "powyżej" 4000...

I Myśl = a gdyby "pole spinner" (ta zwie tą "kontrolkę" SWT Java) - przyjmowało znaki działań arytmetycznych...?
Otóż wtedy do 4128 dopisał bym "/4" i wcisnął ENTER, czyli kontrolka wychwyciła by "obecność działania arytmetycznego" i wyliczyła precyzyjnie wynik, tzn.: 4128/4

Takie "kontrolki" ma każde oprogramowanie graficzne... Tyle, że ja nie władam "angielskim" więc sugestii nie umiem przesłać do zespołów GTK+ czy też Java SWT (Eclipse)...

Uznaję, że niekiedy, to nie byłby "wodotrysk", jak mawiają programiści, o niektórych argumentach przewagi oprogramowania nad konkurencyjnym.

5
Programy graficzne / czy oprócz "mageia" ...? ( Blender )
« dnia: 2017-12-14, 19:38:00 »
czy oprócz "mageia", któraś dystrybucja daje użytkować Blender?
Zaczynam używanie Blendera, ale Mageia ma słabą Plasma-e.

6
Inne / o JavaScrypt ... i zabezpieczeniu Autorstwa "obrazów"
« dnia: 2017-11-16, 15:55:02 »
Na wstępie - proszę Moderatora o "reakcję/przeniesienie" = jeżeli nie to miejsce Forum.

Już przedyskutowana kwestia PrtScr = nie zachowuje MIME Obrazów (np. GIMPowych, czyli też fotografii)...

Zamierzam odczytywać np. Node/PHP z bitmapy "porcje/fragmenty" ich treści, i Ajaxem "barwić" zgodnie obszar na "layoucie".

Jeżeli Odpowiesz Kodem = uznam, że wspieram środowisko, które mnie też wspierało.
Niby "zabawa", a mi na moją stronę zależy...

szacuję (na moją potrzebę) obrazy "ważące" około 4 MB i żeby nie zapingować = mimo, że "odsłon" mam kilkanaście miesięcznie :)

Muszę "modyfikować" heksadecymalnie 6x1 B na barwy i dla wielkości (przecież) większej od 256 2x4 B czyli  14 B a prawdziwy "mój obszar" to około 800/380 px.

7
Od około 10-ciu lat, "mocuję się" w kwestii programowania w Java. Wiadomo: - najlepiej na przykładach... Pisałem z biblioteką SWT, ale teraz na moją stronę, zamierzam wdrożyć zabezpieczenie autorstwa grafik. = Czy "wydajny będzie" aplet skomunikowany ze serwletem?
A docelowo aplet spodziewam się użyć na większej oglądalności...

z góry wdzięczny - za odpowiedzi

dla zainteresowanych, ale bez brania odpowiedzialności za licencjonowanie i roszczenia = oferuję (nieudolnie napisaną, ale) działającą, aplikację dla rezerwacji aut wypożyczalni samochodów.. Aplikacja chroniona "tylko" prawami autorskimi = nie licencja open czy też żadna inna.

Strony: [1]