Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki -

Strony: [1]
1
Inne / Jak zlikwidować pulpit gnome w IceWm?
« dnia: 2010-01-16, 18:54:01 »
Zainstalowałem IceWm w ubuntu 9.10, ale po zalogowaniu się przy wyborze sesji IceWM automatycznie ładuje się pulpit gnome, choć manager okien ładuje się normalnie jako IceWM. Nie mam w IceWm pliku startup, więc to nie jego wina. Jak sprawić, aby po wybraniu ICeWM w menu sesji przy logowaniu ładowało się samo ICeWm, a nie gnome? Bo nie po to instalowałem lżejsze środowisko, żeby gnome je zamulił.:-( Pomocy plis. To chyba jakąś prosta sprawa. Pewnie chodzi o GDM, ale nie wiem jak to zmienić.

2
XFCE / dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« dnia: 2009-12-30, 15:40:26 »
Podczas logowania do systemu xubuntu 9.10 mam do wyboru na liście IceWM, XFCE oraz XFCE. Dlaczego dwukrotnie pojawia się xfce? Czy to znaczy, że dwukrotnie mam zainstalowane to samo środowisko?

Zainstalowałem idesk i icewm. Czy to coś naknociło?

3
Sieć / modem option icon 225 a nowy kernel
« dnia: 2009-12-29, 16:30:10 »
Od dwóch dni próbuję zainstalować na swoim xubuntu 9.10 modem option icon 225. Bez skutku. Więcej napsułem i nainstalowałem nowych, niepotrzebnych programów. Pewnie dlatego, że znam się na tym tyle co nic.

Dotychczas wypróbowałem:
1. instalację hso driver - odradzono mi go na angielskim forum ponieważ podobno mój kernel już ma ten sterownik. Powstaje pytanie czy musze go jakoś aktywować, czy może nic nie muszę robić?
2. instalację rezero - odradzono mi ponieważ podobno jest jego bardziej stabilny zamiennik ozerocdoff
3. instalację ozerocdoff - chyba mi sie udało zainstalować za pomocą komend cd, make etc, choć nie jestem pewien czy mi to wyszło, bo żaden komunikat, że wszystko jest ok, mi nie wyskoczył. Jak sparwdzić, czy dobrze go zainstalowałem?
4. pobrałem program umtsmon, ale nie wiem jak go zainstalować. Próbowałem ze trzy razy. Jak sprawdzić czy udało mi się go zainstalować?
5. pobrałem zamiennie program network manager, ale nie wiem, jak go zainstalować
6. próbowałem pgprs, ale ten program chyba nie ma mozliwości wybrania portu HS, który obsługuje mój modem. Chciałbym zatem się pgprs pozbyć. Ale jak?
7. Global3g - jedyny program, który zadziałałał, ale jest płatny. Jak mogą istnieć płatne programy na linuksa? W pale sie nie mieści. Przecież zainstalowałem go tylko po to, żeby był darmowy. Na razie działam na wersji trial.

Byłbym ogromnie wdzięczny za łopatologiczną pomoc, co mam zrobić. Ale naprawdę łopatologiczną.

4
Mam procesor pentium III (1Ghz), pamięć 256 RAM, 40Gb HDD.

Chcialbym, aby system chodził na moim sprzecie szybko, a jednoczesnie aby był bezbolesnym przejściem z XP. Zakładam, że najszybciej chodziłby u mnie xubuntu z xfce, ale wolałbym jednak mandrive z xfce. Która wersja spokojnie by u mnie działała i skąd można ściągnąć polską wersję?

ps. Aż dziw, że tak trudno wygooglać wymagania sprzętowe starszych wersji mandrivy...

Strony: [1]