Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki -

Strony: [1]
1
Karty muzyczne / Nieokreślone szumy
« dnia: 2009-08-03, 16:18:52 »
Jak w temacie, używam obecnie Sabayon Linux 4.2, ze względu na łatwość obsługi i zgodność z Gentoo, jest to świetny system, ale jest małe ale, otóż, w czasie instalacji po załadowaniu Alsy (jest ona konieczna, bo podczas instalowania w tle leci muzyka;)), z głośników zaczął wydobywać się dość głośny szum, system zainstalował się oczywiście poprawnie, zresetowałem komputer i dalej to samo, po wczytaniu Alsy chwila ciszy i szum, aż do logowania. Po zalogowaniu znów chwila ciszy i szum. I tak mogłoby szumieć w nieskończoność, dopóki nie włączę czegokolwiek wykorzystującego bibliotekę dźwiękową, wtedy szum ustaje i dźwięk jest czysty.
Próbowałem już wielu tricków, wyciszenia dźwięku na obu urządzeniach (drugie urządzenie odpowiada za wyjście HDMI), wyciszania wejścia, nie pomogło (nawiasem, nawet gdy kanał jest całkowicie wyciszony, szum i tak się pojawia). Oczywiście pomyślałem, że to wina PulseAudio, więć chciałem je wyrzucić, najpierw wyrzuciło mi w logu, że owszem, da się usunąć, ale przy okazji przeszło 700 innych pakietów ;], więc usunąłem z terminala, reset komputera, dźwięk jest, ale dalej szumi, próbowałem też ustawiać wzmocnienie w alsamixer, nie dało efektu, podobnie jak alsaconf, który sprzęt wykrywa dobrze (jako sound-hda-intel alc268). Reinstalowałem także moduł kernela przez rmmod/modprobe, i jak myślicie? Dalej to samo, dźwięk jest, ale niezupełnie tak jak trzeba...
Wszystkie logi, pliki konfiguracyjne wyglądają typowo, czyli tak jak w innych dystrybucjach, a tam działało mi to bez zająknięcia (testowałem już Fedorę, openSUSE, SLEDa, Debiana, Ubuntu, Mandrivę, Minta, Slacka i nigdzie nie było tego problemu)
Więc, jaka może być przyczyna? Logów nie wysyłam, bo tak jak pisałem, wyglądają one normalnie i nic nie wnoszą. Może jakiś bug w dystrybucji? Ew. jak przeinstalować serwer dźwięku przez Portage, bo i tak mogę spróbować.

2
Inne / Menadżer plików pilnie poszukiwany.
« dnia: 2009-07-20, 23:15:12 »
Witam,
 
Jak nazwa posta wskazuje, poszukuję menadżera plików, a konkretnie czegoś a'la Directory Opus z Amigi. Wiem, że kiedyś był taki soft o nazwie Gentoo, ale teraz nie mogłem znaleść tego programu, pewnie przez konkurencję z dystrybucją ;]
W każdym razie, jeśli ktoś zna taki program i ma namiary na kod źródłowy dla x86_64, lub binaria dla Fedory, to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

3
Inne / Debian obok Visty
« dnia: 2009-07-15, 23:07:34 »
Chcę postawić na komputerze Debiana 5.02 obok Visty Ultimate. Plan jest taki - najpierw instalacja lenny'ego amd64, potem Vista x86, a na końcu bootowanie z dvd i wrzucenie GRUBa. Czy są z tym jakieś problemy, głównie, czy podmiana bootloadera nie zdenerwuje M$, na innym forum czytałem, że mogą być problemy, choć jakoś nie chce mi się wierzyć, ale zapytać nie zaszkodzi. I z innej beczki, jest taki mały programik umożliwiający czytanie ReiserFS i paru innych standardów linuxowych partycji na NT - czy podobnie jak w Ubuntu, także Debian nie lubi zmian, ew. nie-monitowanego dostępu do / ? Oczywiście, można shuffle'ować systemami, ale takie rozwiązanie jest wygodniejsze, gdy np. szybko chciałbym wypalić parę plików będąc w Windows, a znajdują się one na /home.

Strony: [1]