Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki -

Strony: [1]
1
Mam swiezo postawionego Debiana (na razie testing, ale ponizej opisany problem pojawia sie takze w sidzie u mnie) + AwesomeWM.
Na codzien uzywam trzech jezykow (domyslny polski, rosyjski + Esperanto) i zwyczajowo przelaczam je tak:

setxkbmap -option grp:switch,grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll pl,epo,ru
Problem w tym, ze przelaczajac jezyki, moge korzystac bez problemu wylacznie z rosyjskiego i Esperanto; przy polskim, "AltGr+litera" nie generuje polskich znakow - zarowno w X-ach jak i w terminalu. Problem pojawia sie w Awesome i Openboksie, natomiast znika, gdy przelaczam sie na LXDE (ktorego zwyczajowo nie uzywam) - wtedy moge pisac po polsku (uzywajac AltGr) zarowno w X-ach jak i w konsoli...

Problemem nie sa locales - wszystko dziala poprawnie. Ani w Awesome, ani w Openboksie nie mam przypisanego zadnego skrotu pod AltGr. Poza tym:

- pojedyncze setxkbmap pl niczego nie zmienia - AltGr nie tworzy polskich znakow;
- zadnego efektu po:
dpkg-reconfigure keyboard-configuration, dpkg-reconfigure console-data, dpkg-reconfigure locales
Generalnie przelaczanie jezykow dziala poprawnie, znaki diakrytyczne w Esperanto i cyrylica tez - brak jedynie mozliwosci pisania po polsku (bowiem bezproblemowo wyswietlaja mi sie wszelkie informacje z polskimi "ogonkami" - zarowno z netu jak i z komunikatow systemowych).
Zmiane jezyka sygnalizuje ostatnia dioda na klawiaturze; w przypadku przelaczenia na polski, dioda zapala sie przy kazdym nacisnieciu AltGr...

Macie jakis pomysl, jak to rozwiazac?

2
Taki tam poboczny zupełnie wątek z uśmiechem w tle ;)

Mniej więcej od czasów jądra 2.6-coś-tam (poprawcie mnie - mogę się mylić...) w działce desktopowej linux.pl istnieje adnotacja, że kolejna edycja konkursu niebawem :D W sumie ani mnie to ziębi, ani grzeje (nawet nie chcę wygrać :D), ale brzmi to zabawnie z punktu widzenia starych wyjadaczy na tym portalu, aczkolwiek atrakcyjnie dla nowych czytelników/-czek :)

Częstotliwość wysyłania screenów przez użytkowników poszczególnych dystrybucji, nie powala, niemniej co nieco tam się pojawia, więc - pod rozwagę adminów - może warto byłoby rzucić coś tytułem nagrody, jako swoistą "mobilizację" dla newbies, którzy eksperymentują ze swoimi biurkami i środowiskami/wm-ami? :)

Może w tym kompletnie nieprzydatnym wątku moglibyśmy zaproponować, co ową nagrodą mogłoby być? :)

Pzdr :)

3
Komunikatory / Weechat i Jabber
« dnia: 2010-08-05, 16:43:35 »
Czy ktoś z Was orientuje się, czy jabber plugin do Weechata oferuje pełną funkcjonalność, a nie np. wyłącznie wyświetlanie listy znajomych i możliwość rozmów (bez zmian statusu, czy przeglądania usług XMPP)? Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam!

4
małopolskie / Andrychów i okolice | różne dystrybucje...
« dnia: 2010-03-27, 08:57:46 »
Oferuję -  w zamian za puste płyty CD/DVD - następujące dystrybucje (wszystkie na architekturę x86):

- GRML 2009.10 (CD);
- Xubuntu 8.10 ; 9.10 (CD);
- Sidux 2009 Momos XFCE (DVD);
- Dpup 4.2.630.5 - Puppy Linux bazujący na Debianie (CD);
- Puppy Linux 4.3.1 (CD);
- #! CRUNCHBANG Linux XFCE 10 "Statler" Alpha1(DVD);
- Ubuntu 9.04 Gnome (DVD);
- Arch Linux 2009.08, netinstall (CD);
- Debian Lenny 5.0 netinstall (CD) i (DVD), Debian Squeeze netinstall (DVD);
- PureOS 10b2 XFCE (CD);
- Sabayon 5 Gnome (DVD);
- Calculate Linux 10.0 XFCE (DVD);
- Gentoo 10.1 KDE (DVD);
- Dreamlinux 3.5 2009 XFCE (CD);
- Linux Mint 7 Gloria Gnome (CD).

Płyty do odebrania osobiście, po wcześniejszym kontakcie ze mną: lukaso.dasein@linux.pl lub ICQ: 497001492

5
Inne / Organizer w konsoli?
« dnia: 2010-02-08, 21:25:09 »
Używam Xubuntu 9.10, w związku z czym mam możliwość zainstalowania lekkich organizerów/kalendarzy dla XFCE (choćby Osmo), niemniej jestem entuzjastą pracy w terminalu i codziennie korzystam zazwyczaj z aplikacji konsolowych.
Mam pytanie: czy udało się Wam znaleźć organizer umożliwiający stworzenie książki adresowej, kalendarza z zadaniami itp. rzeczy, który to organizer nie byłby napisany dla x-ów lecz pod konsolę? Czy taka aplikacja w ogóle istnieje? O ile wiem (choć głowy za to nie dam) chyba mutt oferuje coś w rodzaju książki adresowej, mnie jednak chodzi o aplikację stricte "organizacyjną", bez możliwości sprawdzania poczty.
Szukałem co nieco w google, ale bez rezultatów.
Będę wdzięczny za tropy/odpowiedź!

Strony: [1]