Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki -

Strony: [1]
1
Witam

Czy komuś udało się może i jak bardzo się udało zmniejszyć zużycie RAMu w ubuntu? Wcześniej używałem MINT 5 XFCE (Ubuntu 8.04 LTS) aktualnie używam Xubuntu 10.04 LTS, i zużycie RAMu mi skoczyło dość "poważnie". Na Mincie na starcie system ściągał mi 150 MB aktulnie zjada 260 MB a po dłuższym użytkowaniu dochodzi do 700 MB, w momencie gdy na Mincie przy tych samych programach zjadał mi zaledwie w porywach do 500 MB. Czy ktoś może bawił się i próbował zmniejszać zużycie RAMu i w jaki sposób to robił?
Wiem że jeżeli tak bardzo mi zależy na niskim zużyciu RAMu to najlepiej przesiąść się na fluxbox'a połączonego przykładowo z Debianem. Tyle że polubiłem już XFCE i nie chciałbym zmieniać środowiska.
Macie jakieś sugestie czego się pozbyć, co wyłączyć, aby system brał mniej RAMu?

2
Inne / Pakiet OpenOffice nie działa
« dnia: 2010-05-02, 10:47:14 »
Witam

Mam pewien problem i nie bardzo wiem jak go rozwiązać. Mianowicie, zaistalowałem najnowasze Xubuntu 10.04 LTS i wszystko było by cudownie, doinstalowałem sobie pakiet OO i tutaj powstał problem. Uruchaniam sobie Writera z pakietu i proces jest momentalnie zamykany, tzn pojawia się okienko ładowania pakietu na dosłownie ułamek sekundy po czym znika (proces jest zabijany). Próbowałem wszystkich wersji dostępnych na stronie OO i z repo, zawsze to samo. Jakieś pomysły co może być nie tak? Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

3
Konfiguracja / Wgrywanie jądra
« dnia: 2010-03-04, 18:07:59 »
Witam

kombinuje ostatnio nad systemem, ponieważ "zmuszony" jestem do używania ubuntu 8.04 ze względu na sterowniki do mojej karty graficznej które działają na jądrze 2.6.24-xx a na wyższych już nie. I oto rodzi mi się pytanie w głowie, a z racji tego że dopiero raczkuje w ustawianiach i zasadach działania dlatego chciałem zapytać. Czy jeżeli zainstaluje np. ubuntu 9.10 i wgram mu aktualnie używane przeze mnie jądro czyli 2.6.24-27 to czy to oznacza że sterowniki (ATI x2100) się odpalą + wszystkie programy działające na systemie 9.10 będą chodzić? mam na myśli standartowe programy.

4
*Ubuntu / Xubuntu 9.10 kopiowanie plików na pendriva
« dnia: 2010-01-08, 19:56:52 »
Witam

Mam problem z kopiowaniem plików o małym rozmiarze (dokumenty, arkusze pojedyńcze małe zdjęcia) na pendriva. Problem objawia się w takim sposób że przesuwam plik na pendrive ten się na nim pokazuje, a po podpięciu pamięci do innego kompa zwyczajnie tego pliku nie ma. Nie mam pomyślu co może być tego winą. Próbowałem tej samej opcji na zwykłym ubuntu gdy miałem je zainstalowane i wszystko ładnie się kopiowało. Czy ktoś może ma pomysł gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać? Najłatwiej przejść na ubuntu ale chciałbym tego uniknąć. Z góry dziękuję za pomoc.

5
Inne urządzenia / TouchPad w Ubuntu 9.10
« dnia: 2009-11-12, 21:53:33 »
Witam

Posiadam zainstalowane Ubuntu 9.10 i denerwuje mnie włączony touchpad i brak możliwości wyłączenia go... przynajmniej w standardowych opcjach. Ktoś mógłby mi pomóc ? czy jestem skazany na użytkowanie systemu z włączonym touchpadem co jest chwilami bardzo denerwujące, bo normalnie do tej pory używałem myszki i nie uważałem na to aby nie dotykać touchpada (windows), ale z racji tego że się przerzucam na linuksa, jest to dość irytująca momentami sytuacja.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

6
*Ubuntu / Kubuntu 9.04 z KDE 3,5.x
« dnia: 2009-05-02, 09:41:43 »
Witam,

Mam takie pytanie czy komuś udało się zainstalować patch na obraz płytki który jest podany na tej stronie ?
 http://apt.pearsoncomputing.net/cdimages/
Ja próbowałem ale pakiet bsdiff nie ściąga mi się z sieci.
sudo apt-get install bsdiff
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
E: Nie udało się odnaleźć pakietu bsdiff
Jeżeli komuś się udało zrobić update obrazu płytki który jest w wyżej podanym linku to byłbym bardzo wdzięczny za wstawienie go gdzieś na neta.
Z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam
Szogun

7
Mandriva / Mandriva 2009 Free (KDE) efekty 3D
« dnia: 2009-01-31, 11:32:15 »
Witam

Ostatnio zainstalowałem na swoim laptopku (Asus X50V, Core duo 1,73; 2GB RAM; Radeon x2300(własne 128MB) ) Mandrive 2009 free w środowisku KDE i po włączeniu pulpitów 3D komputer mi zwalnia do poziomu takiego że logowanie trwa około 3-5 minut. Macie może jakieś pomysły czym to może być spowodowane ?

Druga sprawa w momencie w którym włączam efekty okien i akceptuje je. Pulpit staje się czarny jedyne co widze to myszke, żadnych okien, opcji, pasków niczego nie widać po za kursorem myszki. Jakieś pomysły czym to może być spowodowane ?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Szogun

P.S.
Wszystkie sterowniki poprawnie działają

8
Mandriva / Mandriva 2008 Xtreme 2.1 na Acer Aspire 5610
« dnia: 2009-01-18, 14:21:33 »
Witam

Mam problem ponieważ postanowiłem przerzucić sie z Win na Linuxa i zainstalowałem Mandrive '08 xtreme 2.1 na lapku. Linux działa jakby chciał a nie mógł, wszystko włącza się STRASZE wolno, nie bardzo wiem w czym może być problem, jakieś sugestie?
Laptop - Acer Aspire 5610

Pozdrawiam
Szogun

-jeżeli temat powinien być w dziale laptop to prosze o przeniesienie go tam-

Strony: [1]