Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Marcin Maćczak

Strony: [1]
1
Urządzenia sieciowe / Dodatkowa karta sieciowa PCI nie działa
« dnia: 2008-02-08, 00:18:24 »
Posiadam płytę główną Gigabyte M61P-S3 opartą na nForce 430 i gentoo 64 bit. Dołożyłem dodatkową kartę sieciową gigową Intela. Po uruchomieniu komputera okazuje się, że nie działa w dmesgu pojawia się błąd "TX unit hang". Pomyślałem może uszkodzona karta i wymieniłem na Marvella tu błędu nie ma, ale także nie działa. Zacząłem się bawić różnymi wersjami jądra i samych modułów, włączanie i wyłączanie ACPI, APIC, i ogólnie wszystko co google poradziło. Widocznie to musi być konflikt sprzętowy, ale na dwóch kartach sieciowych różnych producentów - nie możliwe. W akcie desperacji zainstalowałem win XP, a na nim wszystko działa. Wziąłem gentoo installcd 32-bit też działa, gentoo installcd 64-bit nie działa. Zmieniłem kartę na e100 i na gentoo 64-bit działa bez problemu. Zgłupiałem już do końca, może ktoś z was spotkał się z podobnym problem.

Pozdrawiam
Maciasz

2
Inne / jaka książka najlepsza do Linuxa?
« dnia: 2005-06-24, 20:35:46 »
Podlaczylem sobie wlasnie twardziela pod usb modul usb-storage sie zaladowal, ale nie wiem pod jakim urzadzeniem go szukac w katalogu /dev. moze ktos wie
 
pozdrawiam
Maciasz

Strony: [1]