Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki -

Strony: [1]
1
Konfiguracja / GRUB na dyskietce, system na PENDRIVE'ie
« dnia: 2007-09-09, 11:36:28 »
Witam.zainstalowalem system debian 4.0 (system podstawowy+srodowisko graficzne) na pendrive'ie:KINGSTON Data Traveler 2.0 GB.w czasie instalacji nie zainstalowalem programu GRUB.zainstalowalem go pozniejj recznie na dyskietce.plik menu.lst skopiowalem z pendrive'a z katalogu /boot/grub/.

dobra dobra, wszystko ladnie pieknie odpalam kompa ustawiam floppy0 zero jako pierwsze urzadzenie, pojawia mi sie menu bootloadera, wybieram system debian a tu mi ERROR ze urzadzenie (hd0,0) nie istnieje.

no to szukam w necie czegos o grubie i doszedlem(a moze odszedlem jeszcze dalej?:) do tego ze GRUB nie rozpoznaje urzadzen SCSI ( a takim jest moj pendrive tak?) i ze trzeba wpisywac hdX. no dobra mysle sobie trzeba zmienic linijke root (dysk,partycja) - nie wiem czy dobrze mysle ale w ten sposob program rozruchowy jest informowany gdzie ma szukac plikow konfiguracyjnych. no dobra dobra ale przeciez na pendrivie tych plikow nie ma, przeciez GRUBA mam na dyskietce. to wyczytalem ze do dyskietek odwoluje sie (fd0). to moja sekcja wyglada tak:

title           Debian GNU/Linux, kernel 2.6.18-4-486
root            (fd0)
kernel          /boot/vmlinuz-2.6.18-4-486 root=/dev/sda1 ro
initrd          /boot/initrd.img-2.6.18-4-486
savedefault

to jest z pliku menu.lst na dyskietce.jeszcze tego nie sprawdzalem bo bede mial dola jak znow nie wyjdzie:)
help...:)

2
Inne / Trzeci przewód do zamknięcia obu obwodów.
« dnia: 2007-08-30, 23:04:04 »
witam.od razu mówię  że nie wiedzialem kogo o to spytac:)
Otóz urządzenia działające w trybie pełnego dupleksu(full duplex) potrzebują przewodu do przesyłania informacji w jedną stronę, drugiego przewodu do przesyłania informacji w druga stronę i TRZECIEGO przewodu do zamknięciu obu obwodów.
Czy ktoś może mi wyjaśnić dokładniej rolę tego trzeciego przewodu?

3
C/C++ / Deklaracja zmiennej typu float, double.
« dnia: 2007-08-28, 16:14:13 »
Witam mam pytanie.Może jest banalne ale dopiero zaczynam naukę C.
Otóż nie wiem dlaczego ale kiedy deklaruję zmienna typu float taką komendą: float zmienna=1.5;
a później chcę jej wartość wyświetlić na ekranie komendą: printf("%d", zmienna);
to w wyniku zawsze dostaję zero ( 0 ).to samo dotyczy zmiennej typu double.mam system debian i uzywam kompilatora gcc.

4
Konfiguracja / Instalacja GRUBA z livecd.
« dnia: 2007-08-22, 22:42:00 »
witam.mam pytanie. czy mozna zainstalowac program rozruchowy GRUB na MBR(nie wiem czy dobrze zrozumialem defiicję MBR :jest to miejsce na dysku gdzie zainstalowany jest program który uruchamia systemy operacyjne?)  jezeli na moim dysku twardym jest tylko Windows?tzn. uzyc do tego livecd np ubuntu?

5
Tips & Tricks / Kopiowanie folderów...
« dnia: 2007-02-27, 18:09:35 »
Witam.Może to pytanie niezbyt pasuje do tego działu ale nie wiedziałem gdzie spytać i wyszło jak wyszło :-).Otóż czy ktoś może mi powiedzieć jak kopiować foldery bez/z zawartością.Przykładowo utworzyłem dwa puste foldery za pomocą polecenia mkdir.Te foldery to :"Hej" i "fa".Oto wycinek z bash'a:

Witaj Kuba 18:07:44 ~$ cp Hej fa
cp: omitting directory `Hej'
Witaj Kuba 18:07:48 ~$

Z góry dzięki....

6
Tips & Tricks / Prawa dostępu dla pliku.
« dnia: 2007-02-22, 15:07:11 »
Witam.Mam następujący problem:otóż mam folder o nazwie X a w tym folderze są pliki utworzone w bash'u(polecenie cat).Chodzi o to że chciałbym nadać prawa dosŧępu tylko dla plików w tym folderze a nie dla samego folderu-ok korzystając z polecenia chmod mogę to zrobić ale co jeśli plików w folderze jest 100 lub więcej?Jak określić prawa dosŧępu dla wszystkich plików za jednym razem i nie musieć tego robić dla każdego pliku z osobna?
                                              ................DZIĘKI..............

7
Tips & Tricks / Znak zachęty w bash'u
« dnia: 2007-02-10, 15:03:21 »
Witam.Mam następujący problem:czy jest możliwość aby po edycji zmiennej PS1 odpowiedzialnej za znak zachęty zmiana ta widoczna była również po ponownym włączeniu interpretera i/lub komputera?Dziękuję.

8
Konfiguracja / Neostrada modem ZXDSL 852
« dnia: 2006-12-30, 21:50:51 »
Witam.jestem początkującym użytkownikiem linuxa (fedora core 5).mam problemy z zainstalowaniem neostrady pod linuxem(w windows xp chodzi bez problemu).często widziany przeze mnie komunikat w terminalu : kernel-sources can not be found!korzystalem juz z wielu poradników.bardzo prosze o pomoc.mój nr gg: 7581932.z góry dziękuję.........

Strony: [1]