Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Bartek

Strony: [1]
1
Inne / LaTeX
« dnia: 2007-10-24, 12:45:28 »
Witam
Czeka mnie wkrótce pisanie pracy mgr i właśnie przygotowuję swojego LaTeXa (na Mandrivie). Chciałem zainstalować pewien dodatek pomagający w pisaniu prac tego typu (mgraml.tex, mgraml.sty). Zmienia on rozmiary domyślnych czcionek, ustawienia marginesów i takie tam. Mam w związku z tym pytanie. Gdzie mam skopiować te pliki, żeby działało ? Próbowałem wrzucić to do /usr/share/texmf/tex i do kilku podejrzanych katalogów, lecz po ponownym uruchomieniu kile nic się nie dzieje. Czy konieczne jest podanie jakiejś ścieżki do tychże plików w kile ? Przeszukałem kilka forów i stronę autora tychże nowości, ale nic konkretnego nie znalazłem.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Sco

2
Inne / brak nagłówków
« dnia: 2006-06-15, 17:06:33 »
Witam
Mam problem z drukowaniem z plików PDF na mojej Mandrivie. Wydruki z OO, czy innych edytorów smigają bez problemu. Pojawia się on dopiero wtedy, gdy próbuje drukować PDFa o większej objętości. Jak już jest kilka zdjęć to klapa. Drukarka (hp 3550) rozpoczyna pracę, śmignie jedną linijkę i koniec. Czy ktoś potrafiłby coś doradzić ? :)

3
Konfiguracja / zamykanie systemu
« dnia: 2005-12-21, 13:08:40 »
OK, wiedziałem do tej pory, że Linux króluje ;D ale dzisiaj moja Mandriva przeszła sama siebie. W czasie instalacji nie miałem podłączonego skanera. Dzisiaj podłączyłem skaner i szukałem info o zainstalowaniu mojego Plusteka. Tak dla próby, przed wszystkim wpisałem scanimage -L i... skaner sam się zainstalował :D

Mandriva ROX :D
Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świat ;D

Strony: [1]