Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki -

Strony: [1]
1
Witam! Z chęcią podzielę się tą wspaniałą polską dystrybucją, oraz, na ile będę potrafił, pomogę przy instalacji i konfiguracji. teg@wp.pl

2
Instalacja / Aurox, Grub, WinXP
« dnia: 2005-12-21, 10:50:23 »
Witam wszystkich :)
Przechodzę do rzeczy. Jest sobie średnio-mała sieć: serwer i 10 stacji (wszędzie najnowsza Mandriva; nie komentujcie, nie mój wybór). Przy logowaniu ze stacji na konto root na serwerze wszystko jest ok. Problemy zaczynają się gdy chcę się zalogować na konta użytkowników: pojawia się błąd, że nie można zapisywać w $HOME i KDE nie startuje, system powraca do ekranu logowania. Sprawdzałem czy katalogi domowe są udostępnione na serwerze - są, czy zamontowane na stacjach - są, czy są restrykcje na zapis na serwerze - nie ma, czy są restrykcje na zapis na stacjach - są! No to bach: logowanie na roota, mc, cd /home (/home jest udostępniany z serwera), chmod, gotowe. Sprawdzam - działa! Loguje się na wszystkich użytkowników. Ale wystarczy 30 minut pracy albo restart serwera i znowu jest to samo! Więc odpalam na serwerze: chmod dla /home wszystkich  podkatalogów udostępnianych (niezbyt eleganckie rozwiązanie, użytkownicy mają wzajemny dostęp do swoich /home...\\") i nic to nie daje. Ktoś ma jakikolwiek pomysł ?

Strony: [1]