Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Dominik Przyborowski

Strony: [1]
1
Inne / Evolution - zależności
« dnia: 2005-10-28, 22:46:17 »
Witam.

Tworzę wykresy w gnuplocie i jako terminala używam rozszerzonego post scripta. Niestety natknąłem się na problem z którym sobie nie moge narazie poradzić. Otóz potrzebuje w opisach umieścić litery greckie. Czy mogę to zrobić bez edycji wyjściowych plików *.eps, albo czy moge w jakiś sposób wymusić kodowanie znaku w unicode (set encode zwraca tylko iso-latin-1, 2 i 15 oraz cp850 i 852)?

Pozdrawiam.
Dominik

2
Programy graficzne / pytanko
« dnia: 2005-09-22, 12:26:11 »
Witam.

Zainstalowałem tą drukarke pod CUPS\\'em uzywając sterowników z www.linuxprinting.org, wszystko przebiegło ślicznie, ale nie wydrukowało strony testowej. Zainstalowałem ją następnie na sterownikach dostarczonych z pakietem Foomatic i znowu nic. Szukając dalej, zauważyłem że nie drukuje również pod LPR i Printtool\\'em, ale co najgorsze nie drukowała nawet po przekierowaniu tekstu na /dev/lp0 ani /dev/parport0. Dodam, że zarówno przy instalacji jak i przy starcie system ją wykrywa. Dodatkowo zauważyłem, iż przy instalacji za pomocą menadżera drukowania w KDE przy wyborze portu drukarki mam:

równoległy
      |-Równoległy -> Parralel port #1 -> Okidata Okipage 6w - adres: parport:/dev/lp0
(... usb i szeregowy są puste..)
Inni (dokładnie nie pamiętam jak to wygląda - pisze z innego kompa, ale podam jak wyglądają adresy)
  |-   adres: cannon:/dev/lp0
  |-   adres: epson:/dev/lp0

Czy możliwe jest, że to wykrywane nieznane cóś na \\"innych portach\\" może blokować przesył danych do drukarki? Jesli tak co może byc za to odpowiedzialne?
Po drugie. Nie odnalazłem pliku /etc/printcap i czy jest on zbędny lub niezbedny dla CUPS?

Dodam, iż sprawdziłem: kabel i port.
Systemem jest Debian Sarge.

Pozdrawiam
Dominik

3
Konfiguracja / LILO
« dnia: 2005-07-29, 21:15:14 »
Witam.

Postawiłem sobie serwer pocztowy na courierze, porty smtp i imap są pootwierane, skonfigurowałem squirrelMail\\'a i test konfiguracji wypadł pomyślnie. Loguje się...... a tu błąd.

Konkretnie to wywala komunikat
\\"BŁĄD: Połączenie pominięte przez serwer IMAP.\\"
Grzebanie w konfiguiracji z nazwami domeny i serwerów (dawanie numerów IP zamiast nazw lub na odwrót - szukanie dziury w całym) powodowało, że czasami wypluwał jeszcze numer błędu - 111.

Systemem jest Sarge, squirrelmail i courier w najnowszych wersjach.

Prosze o światło na mój łeb.

------
Lorenzo

Strony: [1]