Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Mammoth

Strony: [1]
1
Instalacja / Instalacja Debiana w Hyper-V - wyskakuje błąd
« dnia: 2018-11-20, 19:19:58 »
Witam

Zacząłem eksperymentować z Linuxem jako kompletny świeżak i tak właśnie piszę w związku z jedną informacją jaka wyskakuje mi przy próbie zalogowania się do Debiana.

Korzystam póki co z wirtualizacji chcąc się lepiej wdrożyć i potestować co nieco przed zainstalowaniem wybranej dystrybucji obok W10. Jest to moje pierwsze spotkanie z Linuxem. Póki co instalowałem Ubuntu (najpierw sypnęło jakimiś errorami ale po restarcie normalnie się uruchamia) i właśnie Debiana. W tym drugim wyskoczył mi taki oto komunikat gdy chcę się zalogować:
The programs included with the Debian GNU/Linux system are free software;
the exact distribution terms for each program are described in the
individual files in /usr/share/doc/*/copyright.
 
Debian GNU/Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY, to the extent
permitted by applicable law

Co dokładnie trzeba z tym zrobić? Coś mi mignęło o jakimś motd ale jakby udało się komuś "własnymi słowami" mi to wytłumaczyć...

Druga sprawa jest taka... Partycje. Póki co nie mam podzielonego dysku ale chcąc potem zainstalować Linuxa obok W10 rozumiem, że najlepiej będzie utworzyć osobną partycję (100GB) i tam wrzucić system tak by móc wybrać przy uruchomieniu komputera kóry ma się załadować?

A trzecia związana z partycjami to zauważyłem, że przy instalacji można ten temat zostawić instalatorowi, tzw. "podział z przewodnikiem". Warto to robić? Jest coś na co warto zwrócić uwagę i np. ustawić tego typu rzeczy ręcznie? Z instrukcji wyczytałem, że wybiera się to w przypadku gdy chcemy przeznaczyć na to cały dysk (a więc też np. partycję jeśli przygotowaliśmy wcześniej osobną na linuxa).

Nie brać na moim obecnym poziomie przewodnika z szyfrowaniem LVM lepiej nie? :) Przynajmniej przy zabawie na wirtualnej maszynie.

Strony: [1]