Nowe posty

xx KDE Wallet (5)
Dzisiaj o 20:15:28
xx MacOS vs Linux (17)
Wczoraj o 21:20:08
xx [rozwiązane] Jak zainstalować Firefox'a 66 w Mint'cie 19.1? (15)
Wczoraj o 19:24:47
xx Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1 (8)
Wczoraj o 11:49:13
xx Gdzie jest link do MOJE POSTY? (2)
Wczoraj o 07:34:45
xx HUMBLE BOOK BUNDLE: LINUX BY WILEY (0)
Wczoraj o 07:24:44
xx [ Gra Za Darmo on-line ] Albion Online (1)
Wczoraj o 07:21:33
xx Mint 19.1 - jest na wpół po polsku i angielsku, no szlag... (5)
2019-03-20, 10:49:16
xx brak uprawnień przy pobieraniu (3)
2019-03-20, 02:57:12
xx Reklamy (2)
2019-03-19, 14:58:34

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pavbaranov

Strony: [1] 2 3 ... 20
1
KDE / Odp: KDE Wallet
« dnia: Dzisiaj o 20:15:28 »
Prawidłowo winno w takim razie być z konsoli:
kwalletmanager5

2
KDE / Odp: KDE Wallet
« dnia: Dzisiaj o 11:29:25 »
No to więcej informacji prosimy:
1. Jaka dystrybucja, wersja KF5 (głównie chodzi o KIO), wersja kwalletmanager?
2. Odpal kwalletmanager z konsoli i pokaż wynik.

3
Inne / Odp: MacOS vs Linux
« dnia: Wczoraj o 21:20:08 »
@1709 - Zwróć uwagę. Co innego jest gdy ktoś mówi: ok, jest tu inaczej, chcę to poznać. Co innego jednak, gdy z każdego twierdzenia przemawia: linux ma być jak Windows, albowiem ja tego chcę. Akurat autorka wątku prezentuje ten drugi sposób myślenia. A tego się nie da, albowiem z założenia linux nie jest Windowsem. Zatem można idiotycznie utyskiwać, co jest kompletnie bez sensu i uzyskać jedną, jedyną możliwą odpowiedź: nie ten system.
No, chyba, że potrafisz zmienić linuksa w Windowsa działającego dla @Boxxaa... :)

4
Inne / Odp: MacOS vs Linux
« dnia: Wczoraj o 19:11:31 »
Paweł - Jeśli chodzi o LO, to w istocie w najnowszym fresh jest coś uwalone i plik jest zapisywany jako ODF, ale bez odpowiedniej końcówki. W still, jak i w poprzedniej wersji działa bez problemu.
Ogólnie - zamiast ujadać - zgłaszać błędy. To jedyna forma (oprócz bezpośredniej współpracy programistycznej), by coś uległo poprawie.
Jeśli chodzi o sposób kreślenia czcionek jak w Windows, czy w MacOS. Rozumiem Boxxaa, że jesteś osobą majętną, a zatem możesz od którejś z firm odpowiedzialnych za te systemy kupić patent (bowiem w obu jest to patentami chronione) i podarować społeczności linuksowej. Podejrzewam, że wiele osób będzie Ci wdzięcznych.
Ogólnie po raz wtóry - większość (choć nie wszystkie) problemy z linuksem sygnalizowane przez "ujadaczy" są związane z brakiem znajomości swego systemu i niewłaściwą jej konfiguracją.
W pierwszym zakresie - nikt nie jest w stanie pomóc, chyba, że sobie wynajmiesz jakiegoś administratora Twojego systemu. Jeśli nie - musisz nauczyć się sama. W drugim przypadku - należy albo sięgnąć do dokumentacji swojej dystrybucji (choć w Mint jest ona po prostu żałosna, ale nie od tego Mint jest, by cokolwiek wytłumaczyć), albo poszukać jakiegoś wsparcia bądź już dostępnego, bądź pośród społeczności.
@1709 - Tak, wiem, że nie powinienem komuś mówić, jakiego systemu ma używać, ale zwróć też uwagę w drugą stronę: dlaczego ktoś (tu akurat autorka wątku) wciąż mówi jak coś winno wyglądać i żądać, by wyglądało właśnie tak jak jej to pasuje, jednocześnie pod słowem "pasuje" ukrywając inny system?

5
... lub - jeśli owe najnowsze oprogramowanie jest Ci potrzebne (niekiedy jest) - to zainstaluj dystrybucję typu rolling release. Archa nie polecam, bo z Twoimi pomysłami i zaawansowaniem przetrwa około pół dnia. Może OpenSUSE Tumbleweed...?

6
Inne / Odp: Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1
« dnia: Wczoraj o 11:49:13 »
A zgłaszałaś jakiś błąd Mozilli? Z ciekawości pytam, bo oprócz roszczeniowej, Twojej postawy, raczej niczego innego nie widzę. 

Zwróć też uwagę - chcesz (Ty!) mieć z FF zintegrowane jakieś oprogramowanie obce. Ja nie chcę. Nie mam ochoty mieć czegoś w FF z czego nie korzystam. Z dodatku - jeśli komuś on potrzebny - może skorzystać średnio ogarnięta osoba, a zatem rozwiązanie jest.
Co jednak - w przypadku takich dwu w 180st. różniących się stanowiskach powinni zatem zrobić wg Ciebie programiści Mozilli? Posłuchać Ciebie, czy mnie? :)
(Dla ułatwienia - powyższe pytanie jest retoryczne.)

7
Inne / Odp: MacOS vs Linux
« dnia: Wczoraj o 11:47:21 »
Kobieto zdecyduj się:
1. Windows i masz oprogramowanie, które masz, które znasz, lubisz...
2. Nie Windows i tu szereg wyborów. Oprogramowanie, które masz, znasz, lubisz... zapewni Ci wyłącznie Apple, ale będziesz musiała ponownie kupić wersje na ich system.
3. Linux - masz oprogramowanie na linuksa i nie masz oprogramowania, które masz, znasz i lubisz...
Innej opcji nie masz, chyba, że zatrudnisz się w firmach, które owe oprogramowanie robią, w czynie społecznym zrobisz wersje tego oprogramowania dla linuksa, a następnie przekonasz zarząd tych firm, by wypuścił to oprogramowanie.
Problem braku działania oprogramowania, które chcesz, by działało na linuksie, a które nie jest dla tego systemu nie leży po stronie linuksa. Chyba nie jest to trudne do zrozumienia.

Jak piszemy już m.in. w tym wątku: żaden linux nie będzie odpowiadał Twoim wymaganiom wobec systemu operacyjnego. Ty chcesz mieć bowiem alternatywne, ale w 100% kompatybilne rozwiązanie dla Win10. Odpowiedź jest prosta: nie istnieje, a przynajmniej nie jest znany, taki system operacyjny.

8
Inne / Odp: Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1
« dnia: Wczoraj o 09:53:11 »
Mozilla powinna wpakować w Foksa takowe jak Internet Download Manager (identyczny!), powinni wpakować swojego ADblocka, UserAgenta i kilka innych i reszta ma pozamiatane.
Taaa... jak to fajnie wszystkim mówić co oni "powinni", by komuś było dobrze.
Masz 2 możliwości: zgłosić to na bugzilli FF i być może Twoje pomysły zostaną wysłuchane, albo - wszak FF ma otwarte źródła - zrobić choćby sobie wersję, która Ci odpowiada.

9
Inne / Odp: MacOS vs Linux
« dnia: Wczoraj o 09:50:35 »
Nie zawodowo, ale hobbystycznie. No i bardzo często. Mąż zajmował się programowaniem i elektroniką pół życia i po "zawodzie" zostały mu boxowe pakiety Adobe CS-LS, Corel, Sony Vegas, MS Office i kilka innych. Pamiętam ile to wszystko kosztowało i szkoda mi nie używać. Na dodatek przyzwyczajenia.
Raz jeszcze: żadna dystrybucja linuksa nie jest darmowym zamiennikiem MS Windows. Ty nie chcesz mieć Win10, ale chcesz mieć Windows. Linux tego nie spełnia i nie spełni. Zerknij na ReactOS (https://reactos.org/) może on jest już na takim etapie, że nadaje się do użytku.

10
Paczka istnieje i to dla kilku wersji Ubu: https://launchpad.net/~no1wantdthisname/+archive/ubuntu/ppa/+packages
Instalujesz w systemie rzeczy bez ładu, składu i bladego pojęcia:
fontconfig-infinality (nie istnieje ta paczka, więc pobrane ręcznie z GitHuba)
Od tego jest w linuksie system paczek obsługiwany przez menedżer pakietów, by składniki systemu wprowadzać za jego pośrednictwem. Wszelkie inne zmiany, wszelkie inne instalacje dokonać może wyłącznie ktoś, kto doskonale zna linuksa. Nie należysz do takich osób (vide post wyżej). BTW - Infinality to nie ttfy z Win7, a na porady w dobreprogramy mocno bym uważał, bo zdarzają się tam takie, które na 100% muszą doprowadzić do degradacji systemu. Nadto akurat w przypadku infinality istotne jest z kiedy owa porada pochodzi.
Jeśli chcesz mieć ten sposób "rysowania" czcionek w systemie, zastosuj się do porady Pawła.

11
Zasadniczo obojętne czy to Mint, czy *buntu - zawsze będziesz miała "stare" paczki, które sporadycznie są aktualizowane. Jeśli potrzebujesz nowszych:
1. Niekiedy PPA. Mint powinien bez problemu używać paczek dla tej samej wersji Ubuntu, na której jest, czyli w przypadku 19 to 18.04.
2. W Mint flatpak. Nie wiem jak z obecną dostępnością i bazą, bo po kilku próbach nie używam. W Ubuntu - snap.
3. AppImage. Podobnie jak flatpak. Ma tę dobrą stronę, że dość łatwo samemu można sobie paczkę w takim formacie zrobić.
4. W przypadku FF w ogóle nie istniej żaden problem z nowszymi wersjami. Odinstalować paczkę z repo, pobrać ze strony FF (to binarka), rozpakować i używać.

12
Inne / Odp: MacOS vs Linux
« dnia: 2019-03-21, 19:08:50 »
Corel kiedyś wydawał nie tylko programy na linuksa, ale nawet swoją dystrybucję.
Adobe? Część oprogramowania na linuksa też jest dostępna.
Ja mam inne pytanie: czy zawodowo wykorzystujesz oprogramowanie Corela, bądź Adobe? Jeśli tak - nie ma wyjścia i właściwym systemem jest Windows bądź komputer Apple'a. Jeśli nie - trzeba zmienić przyzwyczajenia, bowiem albo powyższe systemy i to oprogramowanie, albo linux i inne.

13
Inne / Odp: MacOS vs Linux
« dnia: 2019-03-21, 12:06:52 »
O paczkach *.dmg na linuksie raczej zapomnij.
A na pierwsze MacOS =/ linux. Inny kernel, inny sposób wyświetlania "ekranu" itd. itp. Ogólnie - wszystko inne.
Zadaj sobie pytanie: Androidowi bliżej do linuksa, wszak ten sam kernel. To dlaczego natywnie programy z Androida nie działają na linuksie? :)
Dlaczego - pomimo faktu, że są nawet otwarte źródła, to nie wszystkie programy dla linuksa da się skompilować tak, by prawidłowo działały na innych systemach? :)
Ogólnie - nie kombinuj. Linux to system operacyjny. Są na niego odpowiednie programy, które działają. Część programów z innych systemów działa dzięki różnym emulatorom (tak, wiem, że Wine Is Not Emulator :)). Działa jednakże część, a i to nie zawsze tak jak byśmy chcieli.
Możesz to zaakceptować i nauczyć się korzystać z oprogramowania, jakie tu jest dostępne albo... używać oprogramowania, do którego jesteś przyzwyczajona, jednakże na tym systemie, na który są dostępne. Tertio non datur...

14
Instalacja oprogramowania / Odp: wireshark
« dnia: 2019-03-18, 18:26:46 »
Wygląda mi na to, że gdzieś w Canonicalu dali ciała. Marcin - bez aktualizacji systemu instaluje wireshark - działa. Panas, mając aktualny system, instaluje to samo - gubi biblioteki (tzn. paczka jest zbudowana na innych zależnościach). Jeśli tak - to oznacza tylko jedno - opier... na bugzilli Ubuntu.

15
Instalacja oprogramowania / Odp: wireshark
« dnia: 2019-03-18, 08:17:39 »
@Panas - Pomijając fakt, że bóg jeden raczy wiedzieć co robi u Ciebie repozytorium dla 16.04 w systemie *buntu 18.04, co może też tworzyć jakieś problemy, to:
1. Przeglądnij u siebie wszystkie repozytoria, jakie udostępniłeś systemowi.
2. Zmień mirrory z polskich, na jakieś inne i spróbuj raz jeszcze.
3. Wyczyść cache APTa.
Wygląda bowiem na to, że system masz - przynajmniej częściowo - zaktualizowany do obecnej wersji 16.04, ale wireshark jest instalowany w starej wersji, która nie została przebudowana na nowszych bibliotekach.

Strony: [1] 2 3 ... 20