Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - wilkki

Strony: [1] 2
1
Aplikacji narzędziowych nadających się do tego celu jest wiele. Przed chwilą natrafiłem na aplikację ImageUSB (jeśli masz Winzgrozę, od XP po 10-tkę aka SpyOS) - https://www.osforensics.com/tools/write-usb-images.html
ImageUSB potrafi zrobić obraz "dysku" z Pendrive i umożliwia w drugą stronę zapis obrazu na pendrive. Powinno działać.


2
Podpinam się pod bardzo stary wątek. Czy są problemy z konfiguracją systemów BSD? Czy obecnie nie ma problemów ze sterownikami do sprzętu? I czy można na nich zainstalować VirtualBoxa lub darmowe VMWare?

3
Korzystałem zdaje się z programu ZTCP SARDU, który ma takie możliwości. Jakbyś miał image na dysku to wystarczy np. Unetbootin.

4
Pomysły i uwagi / Odp: Ryzyko
« dnia: 2017-09-03, 23:16:51 »
Temat jest bardzo stary (7 lat), ale wciąż aktualny. W temacie ryzyka, słyszałem, że stosunkowo niedawno do jednego pisma o linuxie przedostała się "lewa" dystrybucja Linuxa (z dodanym softem szpiegującym), którą wytłoczono w tysiącach i dodano do papierowego magazynu :) Więc jak takie rzeczy się dzieją, to taki Linux z Allegro również może być felerny :)

Nie znam się na sprawach bezpieczeństwa/sieci, ale też słyszałem, że jest pewne ryzyko ściągnięcia Linuxa z podrobionej strony (coś tam majstrują przy DNS-ach ???). W końcu nie raz podrabiano strony banków, to co za problem zrobić fake-ową stronę z np. "Linux Mint Download Page".

5
Inne / Odp: Światłowód FTTH w NETIA - czy jest wart uwagi?
« dnia: 2017-09-03, 23:05:28 »
Koledzy rozpisali się o technologiach, a ja generalnie pytałem o realne/rzeczywiste prędkości, sądziłem, że na forum ktoś może mieć światełko od Netii. Na jednym forum czytałem, że do domu idzie Ethernet, a światłowód jest tylko doprowadzony do bloku (klatka schodowa, piwnica,....).

Co do prędkości powyżej 100 Mbit to ZTCP UPC dostarcza 250 MBit po "zwykłym" kablu. W Vectrze mam 100 MBit na Ethernecie.

6
Bardzo ciekawy projekt telefonu oparty o dystrybucje Linuxa:

https://puri.sm/shop/librem-5/

7
Rozumiem, do czego dążysz, ale nie zrozumiałeś mnie lub nie przeczytałeś dokładnie. Ja na tych wszystkich komputerach już miałem Linuxa i działał bez problemu (kilkakrotnie na każdym z nich miałem różne dystrybucje). Napędy są OK, odczytują i nagrywają. Płytki nowe. Od pewnego czasu nie bootują się Linuxy, a kiedyś nie był z tym żadnych problemów. Z pendriveów to samo.

Zastanawiam się czy to nie ma związku z problemem pt. Intel AMT (o czym pisze w innym wątku tu na forum) lub pochodnym.

8
Inne / Odp: Światłowód FTTH w NETIA - czy jest wart uwagi?
« dnia: 2017-08-16, 09:05:38 »
Cytuj
- Jaki jest sens czytać o kablowym, jeśli Cię interesuje światłowód ?

Wiesz jak firma jest kiepska, to potrafi spier.......... wszystko :)

9
Piszesz generalnie jak się ustrzec problemu w przyszłości.... Co ja jak już mamy nieproszonych gości? Jak wyłączyć to ustrojstwo?

Znalazłem coś takiego: https://github.com/bartblaze/Disable-Intel-AMT   Ale nie wiem czy to ma szanse pomóc?


Cytuj
Masz włączone Wi-Fi, Bluetooth, IrDA ?

Płyta główna to ASUS Rampage III Extreme, jest tam z wymienionych chyba tylko Bluetooth. Bluetooth pamiętam że pokazywał mi się w Linuxie przy starcie systemu. Teraz Linuz nawet nie bootuje. (IrDA odpada, wymaga bardzo bliskiej odległości)

Na zagranicznej stronie pisali coś o RFID-ach, ale dokładnie nie wiem o co chodzi (zbyt słabo znam angielski).

Cytuj
jeśli jesteś pewien intruzów najlepiej zainstalować system na nowo.

Mam 1000% pewności że mam na PC-tach intruzów. Co więcej siedzą mi na poczcie GMAIL z podwójną autoryzacją (co Google zgłasza codziennie). Jest też wiele innych objawów.

Co do zmiany systemu, no cóż dobrze wiesz że przez Intel AMT hacker ma większą kontrolę nad twoim komputerem niż ty sam. Ja mogę tylko wyłączyć prąd.... A przykładowo antywirusa na świeżo zainstalowanym Windowsie usuwają mi w moment. Już dałem sobie siana z instalacją antywirusów, czy zmianą Windowsa (Linux obecnie nie chce bootwać z nieznanej przyczyny).

10
Co polecicie na firewall do małej sieci (3-4 komputery)? Firewall miałby być oparty o thin-client.

11
Gentoo / Odp: GENTOO (v 11) - \
« dnia: 2017-08-16, 02:19:13 »
A może polecicie jakiś poradnik w temacie j.w. ? - niekoniecznie do Gentoo, oby jednak był aktualny, na czasie...

Gentoo jest dobre, ale dla przeciętnego użytkownika chyba ciekawszy jest Sabayon (oparty na Gentoo) -bardziej przyjazny.

12
Inne / Odp: Ruby On Rails
« dnia: 2017-08-16, 02:14:59 »
RoR nie jest świetny, jest doskonały!. Niedługo chce zacząć naukę piątki.

13
Inne / Odp: Erlang
« dnia: 2017-08-16, 02:14:07 »
Temat bardzo interesujący, ale Erlanga trochę zaczyna wypierać Elixir. Osobiście wolałbym poznać ten drugi - bardziej przyszłościowy.

14
Wiem, że wątek stary, ale chciałem również zapytać o dobry manager haseł? Czy KeePassX jest OK?

15
Inne / Światłowód FTTH w NETIA - czy jest wart uwagi?
« dnia: 2017-08-16, 02:00:55 »
Chciałem zapytać o światłowód w NETIA? Jak się spisuje, jakie są realne prędkości DL / UP (interesuje mnie opcja MAX 300)? Co sądzicie o tej ofercie?   Czytałem opinie o "kablowym" Internecie w NETIA i 3/4 wypowiedzi jest negatywna. Z tego powodu trochę boję się NETII, a niestety jest to jedyna firma dostarczająca u mnie FTTH (Wawa / Bemowo).

Strony: [1] 2