Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości -

Strony: [1]
1
Inne urządzenia / Uruchomienie plotera pod ubuntu.
« dnia: 2015-05-11, 22:09:19 »
Program tuxplot już próbowałem niestety również bez efektu, ale tutaj jeszcze dochodzi sposób konfiguracji programu co do której nie jestem pewien czy wykonałem właściwie.

2
Inne urządzenia / Uruchomienie plotera pod ubuntu.
« dnia: 2015-05-10, 19:52:58 »
Dzięki za odpowiedź.
Rozmawiałem już wcześniej z jednym z dystrybutorów marki Summa, przesłał mi na e-mail odpowiedź jaką uzyskał od producenta na moje zapytanie:
"Otrzymałem odpowiedź od producenta. Niestety Summa nie dysponuje własnym oprogramowaniem dedykowanym do pracy na linuksie. Jedynym znanym programem działającym na linuksie i potrafiącym kontrolować plotery Summa to Caldera. ( http://www.caldera.com/ )

Do obsługi plotera przez port RS232 potrzebny jest kabel crossowany (schemat w załączniku)."

Jednakże telefonicznie podał mi że miał kiedyś klienta który pracował tym ploterem pod systemem Debian, a skoro Ubuntu jest oparte o Debiana więc w jego ocenie powinno się i tu udać, ale niestety nie jest mi w stanie pomóc, a z tamtym klientem nie ma już kontaktu. Natomiast program z linku płatny a to mnie nie urządza, a w dodatku nie jest pewne czy to wszystko ruszy.

No i w tym miejscu utknąłem, nie wiem co dalej robić.

3
Inne urządzenia / Uruchomienie plotera pod ubuntu.
« dnia: 2015-05-10, 07:39:06 »
Witam
Potrzebuję pomocy w podłączeniu i uruchomieniu plotera Summa Sign T750 pod systemem Ubuntu 12.04. Mam program Inkscape oraz doinstalowałem Inkcut, niestety nie mogę się połączyć z ploterem (połączenie przez rs), próbowałem przez winplot zainstalowany przez wine ale również nic. Prosiłbym o pomoc ponieważ męczę się z tym już dość długo bez wyraźnych efektów. Dodam że moje doświadczenie z Linuksem kończy się na kilku udanych próbach instalacji ubuntu

Strony: [1]