Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kalia

Strony: [1]
1
Inne / Odp: Potrzebny... ładny kawałek basha :)
« dnia: 2019-03-16, 22:02:01 »
To mogłoby się nie różnić szczególnie od losowego ciągu znaków... chyba żeby dodać tam jakoś komentarze "wpisującego"... ale nie, jak już napisałam, nie planuję drukować wulgaryzmów xD

Niemniej może z tego być też ciekawy projekt - może sprezentuję mu dwie koszulki w takim razie :D

Do tego jednak potrzebne mi coś, co wygląda na bardziej... świadomy produkt. Coś w stylu "my tu... [przejmujemy władzę nad światem* korzystając z Linuksa] ... a entropia rośnie" - żeby dało się wpisać w zdanie jako ciąg czynności.

* Wyjaśnienie, dlaczego właśnie "władzę nad światem"/"world domination" można znaleźć w moim drugim poście.

2
Inne / Odp: Potrzebny... ładny kawałek basha :)
« dnia: 2019-03-15, 22:13:25 »
Komendy podane na tamtych stronach są rzeczywiście ciekawe, ale ich urok polega głównie na tym, co produkują, a tutaj nie będzie żadnego outputu, bo nadruki na koszulkach są mało interaktywne ostatnimi czasy. Mi potrzebny tylko input - w sumie pierwszym moim pomysłem było po prostu wrzucenie tam ciągu poleceń do kompilacji jądra Linuksa, ale uznałam, że to trochę nudne.

Niestety użycie kodowania też nie podejdzie, bo wtedy napis będzie "trochę" nieczytelny (mąż jest miłośnikiem Linuxa, ale nie potrafi w locie dekodować hexów/base64 etc.).

3
Inne / Odp: Potrzebny... ładny kawałek basha :)
« dnia: 2019-03-15, 09:11:59 »
@1709
Akurat w naszym przypadku na pytanie "co robisz?" (widząc, że coś dłubie aktywnie w terminalu) często otrzymuję odpowiedź "przejmuję władzę nad światem, oczywiście", stąd "world-domination". I akurat do projektu, jaki skleciłam, potrzebne mi coś z gatunku ciągu poleceń - powyższy tekst jest jednym z elementów projektu, więc żarty typu "stand-alone" nie będą pasowały. Z tego też powodu "command not found" jest trochę przykrótkie - niemniej jeśli nie znajdę/dostanę niczego lepszego, to spróbuję w tę stronę, dzięki.

Pętli nie zamierzam żadnych drukować, tudzież wulgaryzmów ani treści politycznych/religijnych/seksistowskich, więc myślę, że nikt nie powinien mieć mi niczego za złe.

4
Inne / Potrzebny... ładny kawałek basha :)
« dnia: 2019-03-14, 09:58:13 »
No więc tło historyczne - mąż jest Linuxowym fanatykiem, ale pomimo usilnych prób nie udało mu się nawrócić mnie z drogi wygodnickiego użytkownika mikromiękkich dźwigów osobowych (pomijam "drobny" fakt, że po prostu ten system potrzebny mi do pracy, bo na innym niezbędny mi soft nie działa), więc komendy terminalowe znam tylko bardzo pobieżnie.
A mąż zażyczył sobie ostatnio "ciekawą koszulkę" i po krótkiej jednoosobowej burzy mózgu doszłam do wniosku, że potrzebny mi będzie ładny, kolorowy i możliwie kosmicznie wyglądający kawałek poleceń tekstowych z Linuxa. No a sama nie sklecę niczego sensownego, a chciałabym żeby to były "prawdziwe" polecenia - żeby był tak żart informatyczny.
Tak więc prosiłabym o jakieś tłumaczenie na poprawny Linuxowy czegoś w stylu:

$ wget https://world-domination-scheduler.tar.xz
$ xz -d -v world-domination-scheduler.tar.xz
$ tar xvf world-domination-scheduler.tar
$ cd world-domination-scheduler
$ sudo apt-get install build-essential libncurses-dev bison flex libssl-dev
$ sudo make install

Możecie dowolnie bawić się powyższym, chodzi mi głównie o zachowanie "przesłania". Im bardziej kosmiczny wygląd będzie miał tekst wynikowy, tym lepiej, więc wszelkie dodatkowe flagi, zrównoleglanie poleceń itd. bardzo mile widziane. Idealnie by było, gdyby odczytać to mógł tylko ktoś, kto zna system/terminal, a dla laików wyglądałoby jak absolutny chaos.

Dodatkowe punkty za ładne pokolorowanie składni :P

5
Masz na myśli roota? Jestem jedynym użyszkodnikiem tego sprzętu i prawa roota posiadam. Wpisanie komendy w postaci sudo skutkuje dokładnie powyższym.

6
Hej :)
Na wstępie zaznaczę, że nie jestem bardzo linuxowym stworzeniem i z tego systemu korzystam sporadycznie (żeby było weselej, to mąż mi ostatnio przeinstalował Suse z wersji Gnome na KDE, co dodatkowo mnie dezorientuje).

A co do problemu - walczę z partycją dysku, który ma ustawioną blokadę zapisu i chciałam potraktować go kilkoma komendami w terminalu. Problem w tym, że czegokolwiek nie wpiszę, dostaję info "command not found". No więc będąc zieloną niczym susłowy kameleon wpisuję cnf z tąże nieznalezioną komendą i... dostaję kolejne info, że jest ona dostępna w pakiecie linux-util zainstalowanym w systemie.

W skrócie - to ta komenda w końcu jest czy jej nie ma?...

Strony: [1]