Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości -

Strony: [1] 2 3 ... 14
1
Instalacja oprogramowania / Nagios + nconf
« dnia: 2012-05-02, 17:29:00 »
co pokazuje:

perl -v
I jakiego DOKŁADNIE distro używasz. (widać z opisu że Ubu, ale która wersja?)

2
Przeglądarki internetowe / Lekka przeglądarka na 128MB RAMu.
« dnia: 2012-05-02, 13:12:40 »
Lżejsza od Opery jest w sumie Midori. Full listę masz na:
https://wiki.archlinux.org/index.php/Lightweight_Applications#Web_Browsers

Od siebie polecę: Links, dillo, Midori

3
X Serwer / Brak prądu. Linux umarł i nie żyje. Hilfe!
« dnia: 2012-03-06, 07:05:47 »
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1641596

szczególnie:
Cytuj
Plugged USB mouse, then USB keyboard, logged in using those and run

sudo apt-get -f install
i to:
http://ircanswers.com/ubuntu/351918/hello-ubuntu-running-scriptsinit-bottom-because

4
Instalacja / "Zjadlo" systemy
« dnia: 2012-02-11, 19:27:29 »
Wsadzasz płytę z win, resetujesz kompa -> wybierasz KONSOLĘ ODZYSKIWANIA -> tam wpisujesz FIXBOOT i FIXMBR i winda odzyskana.

Jak chcesz grub'a odzyskać to poczytaj o tym na necie, masa tutoriali jest.

5
Inne / Takie pytanie odnosnie programowania
« dnia: 2011-12-25, 17:22:13 »
Jak ci się uda mnie złapać na gg to proszę bardzo ;)

//napisz jeszcze raz jak pisałeś.

6
Inne / Takie pytanie odnosnie programowania
« dnia: 2011-12-25, 09:36:39 »
"Ja (oraz wielu moich znajomych) nauczyłem się języka angielskiego dzięki grom wideo. Gdy w dialogu pojawiało się jakieś nieznane słowo, brało się słownik i szukało go. Przepisywało się całe dialogi na kartkę papieru. Po kilku godzinach co częściej powtarzane słówka już się pamiętało i z każdą kolejną grą do słownika zaglądało się coraz rzadziej. Uważam że to jedna z najskuteczniejszych metod nauki języka."

Haha! W taki sam sposób i ja się nauczyłem :D !

"a czy nie lepiej by było najpierw nauczyć się dobrze programować strukturalnie, przed obiektowym stylem?"

Najlepiej by było zacząć od C. Ale zaczynając od Pythona będziesz miał prościej, bo poznasz definicje, budowę programów, ukierunkujesz swoje logiczne myślenie. Późniejsze przerzucenie się na inne języki np. C. Będzie znacznie mniejszym wyzwaniem niż jak miałbyś zaczynać od 0. Dlatego ci ten język polecam.

"No i do czego ty wykorzystujesz pythona, że tak się wyrażę? :D"

Pisanie www (Django), pisanie skryptów (choć ostatnio wolę je pisać w ruby <3), szkolę się w qt żeby porzucić już te "konsolowe" programiki. Python ma mnóstwo zastosowań! (poczytaj sobie w tych linkach co ci dałem)

I taka mała uwaga na koniec: (zawsze mi ją powtarzali starsi koledzy jak co raz pytałem "jaki język wybrać?" "a dlaczego ten?" etc...)
 "Przestań nawijać i szukać dziury w całym! Tyś nie polonista! Bierz się za robotę! Bo odkładając pewne rzeczy na później, albo stracisz zapał, albo zapomnisz o nich."

7
Inne / Takie pytanie odnosnie programowania
« dnia: 2011-12-24, 23:58:17 »
Podczas pisania programów rozwijasz przede wszystkim logiczne myślenie. Nie samą matematykę. Od rozwoju samej matmy jest tłuczenie przykładów i zbiory zadań.

"A co z angielskim ?"
Angielski był i będzie potrzebny (chociaż rosyjski nabiera coraz bardziej na popularności). Ale o niego się nie martw aż nadto. By zrozumieć dokumentację potrzebujesz jego podstaw i znajomości używania słownika + głowy. A nie wiedzy nabytej od razu. Nie zrażaj się też dużym natłokiem tekstu. Dzięki jednoczesnym programowaniu i poznawaniu dokumentacji po ang opanujesz język bardzo szybko i na pewno poprawisz swoje oceny ;). Wystarczą tylko chęci.

8
Inne / Takie pytanie odnosnie programowania
« dnia: 2011-12-24, 22:50:19 »
" Co do czasu - chcę za rok potrafić napisać jakąś gierkę (zdaje sobie jednak sprawę, że dopiero od tego etapu zaczyna się nauka)"

Nie. Nauka nie zaczyna się dopiero od pisania gier. Z programowaniem jest jak z mówieniem. Najpierw uczysz się wymawiać "mama", "baba", "tata". Dopiero z czasem łączysz te słowa w zdania. Musisz poznać składnie i przyzwyczaić się do niej (szczególnie w pythonie), bo bez tego będziesz złym programistą. Nauka podstaw pythona to kwestia kilku miesięcy. Potem to już kwestia obrania kierunku w którym chcesz podążać. Radzę przetrwać te "nudne" zadania z kalkulatorami, bo co jak co ale wyrabiają one pewne DOBRE przyzwyczajenia i pozwalają szybciej zrozumieć kod.

", a za rok będę już po 18-stce. Patrząc na 15-latków programujących parę lat w wieku parudziesięciu będę wypadał przy nich raczej słabo - dlatego zadałem to pytanie czy warto jeszcze zaczynać."

Ja skończyłem 18 w czerwcu. Zacząłem się uczyć programowania niecałe 2 lata temu. I co jak co, ale w programowaniu najpierw liczy się ZROZUMIENIE tego co się tworzy i chęć nauki. Dopiero na drugim miejscu jest doświadczenie. Radziłbym się nie zrażać. Znam wielu programistów którzy zaczynali dopiero swoją przygodę z C/C++ w wieku 30+ i śmiem twierdzić że są znacznie lepiej ogarnięci niż ci którzy niejako "pod studia" bądź "oby zaliczyć" uczyli się programować. A teraz szukają roboty jako koderzy.

//edit:
Ja uczyłem się z tego:
1) http://wiki.lo5.bielsko.pl/index.php/Uk%C4%85%C5%9B_Pythona (mój "core" podręcznik. Łatwy język, dobre tłumaczenie. Niestety kwestie "naukowe" ciut za krótkie.)
2) http://pl.wikibooks.org/wiki/Zanurkuj_w_Pythonie (Doskonałe uzupełnienie kursu wyżej)
3) http://www.python.rk.edu.pl/w/p/podstawy/ (Różności i Moduły dodatkowe są świetnym dodatkiem do kursu nr. 1 !)
4) http://uoo.univ.szczecin.pl/~jakubs/ (świetne ćwiczenia kontrolne! Jakbyś nie mógł się zmotywować w wymyślaniu własnych)
5) http://www.algorytm.org/kurs-algorytmiki/schematy-blokowe.html (schemat blokowy to twój przyjaciel! Warto się tego nauczyć i rozplanować program przed jego napisaniem. Ułatwi ci to znacząco pracę!)

9
Jaką dystrybucję wybrać? / Linux na moj komputer ..
« dnia: 2011-12-24, 20:38:59 »
LXDE jest tak prosty jak Win XP w obsłudze. Ale średni jeśli chodzi o samą edycję pulpitu (LXDE opiera się na Openboxie, więc z themami jest problem dla początkujących. Najładniejszy theme dla LXDE oferuje chyba Linux Mint).
XFCE jest baardzo modowalny i edytowalny. Instalacja themów, edycja pasków jest bardzo prosta i intuicyjna.

Ja bym ci radził spróbować obu tych środowisk. De gustibus et coloribus non disputandum est!

10
Jaką dystrybucję wybrać? / Linux na moj komputer ..
« dnia: 2011-12-24, 13:59:11 »
Ubuntu to nie tylko Unity/Gnome3. W Twoim wypadku potrzeba dystrybucji z lżejszym środowiskiem graficznym. Od siebie mogę polecić: LXDE albo XFCE.

Dystrybucje które powinny cię zainteresować:
a) http://www.xubuntu.org/
b) http://lubuntu.net/
c) Polski remix linux mint lite
d) Fedora z XFCE/LXDE
d) Jeśli chcesz to nic nie stoi na przeszkodzie postawienie Debiana Testing + XFCE/LXDE

11
Inne / Takie pytanie odnosnie programowania
« dnia: 2011-12-24, 10:17:39 »
"Programowanie ma być przyjemnością, nie przymusem" Te słowa powtarzał zawsze mój nauczyciel :). Ucz się zawsze tyle ile uważasz, jedni opanują dany materiał w 20min, inni potrzebują na to tygodnia. Ale NIGDY się nie przymuszaj.

Co polecam się uczyć? Ja bym zaczął od C lub Pythona.
Jakiś czas temu Gynvael wypuścił całkiem dobry text jak zacząć: http://gynvael.coldwind.pl/?id=238 . Może on ci pomoże w podjęciu decyzji.

Co później? Z czego się uczyć? To już też ktoś całkiem zwięźle napisał: http://forum.pcformat.pl/FAQ-dla-poczatkujacych-Przeczytaj-zanim-zalozysz-nowy-temat-t

12
Kiedyś mój starszy kolega powiedział: "Jeśli chcesz się stać prawdziwym programistą i myśleć jak programista zacznij od podstaw C.". Nie podobał mi się ten język z początku, ale z czasem wyrobiłem sobie dzięki niemu kilka przydatnych nawyków. A jeśli C ci się nie widzi to zacznij od Pythona.

13
Nie wiem czy przez Wubi ale na pewno JoliOS

14
z "uproszczonych" i szybkich:
- ArchBang (arch + sterowniki + openbox. Baaardzo go polecam)
- CrunchBang (debian + sterowniki + openbox)
- Bodhi Linux (ubuntu + e17. Ale znacznie odchudzone)

Jeśli chcesz je mieć na USB to najlepiej za pomocą "LiLi USB Creator", jest pod Windowsa, a nagranie takiego liveusb sprowadza się do 3 klików. Wspiera dodatkowo wszystkie najnowsze distra.

15
Inne / Tilling WM's
« dnia: 2011-03-24, 18:57:18 »
Salve!

"Szukam nowych doświadczeń". Dziwnie brzmi, prawda ;) ? Mam w zamiarze poznać wszystkie ciekawe Tilling WM'sy by wybrać ten "jedyny". Więc zwracam się z prośbą do was o podsunięcie co ciekawszych pozycji.

Używałem: AwesomeWM (lua... bleh), i3 (małe kłopoty z dzen), DWM (ehh ciągła kompilacja, zlekka mi się przejadła), PyTyle + Openbox/PekWM (tak, wiem że to taki... na siłę robiony Tilling, ale bardzo fajnie mi się go używało).
Obecnie używam: ScrotWM (ma swoje wady... ale najbardziej mi pasuje z wyżej wymienionych).


Za wszelkie propozycję dziękuję :)

//dodatkowo byłbym wdzięczny za wypisanie +/-.

Strony: [1] 2 3 ... 14