Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Andrzej Łukowski

Strony: [1]
1
Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu. Na liście aplikacji SMPlayer widnieje, lecz próba jego uruchomienia kończy się fiaskiem. Nie pojawia się nawet żaden komunikat informujący o jakimkolwiek problemie. Wszystko wygląda tak, jakbym w ogóle nie próbował uruchamiać tej aplikacji.

2
Instalacja / podłączanie dysku twardego do płyty głównej
« dnia: 2010-03-01, 22:27:42 »
Przeprowadziłem dzisiaj eksperyment z zainstalowaną Mandrivą 2010. Pierwotnie system pracował na /dev/sda. Zworki dysku ustawiłem na 'slave' nastawiając się na być może ponowną instalację. Jednak, o dziwo, system ruszył z /dev/sdb, co mnie pozytywnie zaskoczyło.

3
Instalacja / aktualizacja systemu Linux Mandriva
« dnia: 2010-02-28, 22:15:06 »
W moim przypadku jest to Mandriva Powerpack 2008 i Linux Mandriva 2009.1. Obie płyty były zakupione jako fabrycznie tłoczone. Nie wiem tylko na pewno, czy druga z nich zawiera oprogramowanie, którego nie ma na wersjach darmowych.

4
Instalacja / aktualizacja systemu Linux Mandriva
« dnia: 2010-02-27, 21:03:48 »
Dobry wieczór!

Chciałbym zadać pytanie dotyczące możliwości instalacji programów na Linux Mandriva przy określonych założeniach. Otóż rzecz w tym, że użytkownicy Linuksa mogą wybierać między bezpłatnymi i płatnymi dystrybucjami tego systemu. Jeżeli się nie mylę, to na płytach z dystrybucjami odpłatnymi znajdują się aplikacje, których wersje darmowe Linuksa są pozbawione. I teraz konkretny przykład. Zainstalowałem ostatnio 'od zera' bezpłatną wersję Linux Mandriva 2010. Dysponuję też zakupioną uprzednio starszą wersją tego systemu, wydaną jako 'edycja pudełkowa' (w domyśle, jak mniemam, zawierać ona powinna odpłatne aplikacje, chociaż być może w nie najnowszej wersji). Czy można zatem skorzystać z dysku z odpłatną starszą wersją Linuksa Mandrivy tak, aby zainstalować z niego programy na nowszej bezpłatnej wersji systemu?


Pozdrawiam

5
Instalacja / podłączanie dysku twardego do płyty głównej
« dnia: 2010-02-27, 20:50:21 »
Dobry wieczór!

Chciałbym zapytać o możliwe sposoby podłączenia dysku twardego przed instalacją systemu Linux Mandriva. W przypadku Windows warunkiem jest ustawienie zworek napędu jako 'master'. Z doświadczenia wiem też, że co najmniej Windows 98 SE działał poprawnie, jeżeli dysk z systemem przełączałem na kanał 1 lub 2 na płycie głównej. Próbowałem kiedyś podobnego zabiegu z dyskiem z zainstalowanym Linuksem Mandriva, lecz tu system nie uruchamiał się po przełączeniu dysku na kanał 2.

Nie wiem, czy to prawda, czy tylko moje wrażenie z lektury opisów Linuksa, ale zdaje mi się, że czytałem kiedyś, iż Linuksa można instalować przy ustawieniu zworek dysku twardego w położeniu 'slave'. Czy mógłbym dowiedzieć się jak z tym jest w rzeczywistości?      


Pozdrawiam

6
Mandriva / jak powiększyć ekran gry Frozen-Bubble 2.2.0
« dnia: 2010-02-15, 21:02:24 »
Dzięki za szybką i trafną poradę. Tym klawiszem jest 'F'

7
Mandriva / jak powiększyć ekran gry Frozen-Bubble 2.2.0
« dnia: 2010-02-15, 20:01:44 »
Witam!

Mam problem z ustawieniem wielkości okna gry na cały ekran. Nie wiem, co robię nie tak, czy jest to w ogóle niemożliwe. Pamiętam jednak, że w którejś ze starszych wersji Linux Mandrake w tej grze można było bez problemu ustalić wielkość okna na cały ekran. Jeżeli więc wersja 2.2.0 nie daje takiej możliwości, to może da się zainstalować starszą wersję gry z epoki Mandrake? Jeżeli to wykonalne, to prosiłbym o wskazówkę jak to uczynić przy założeniu, że dysponuję płytą instalacyjną z którąś z poprzednich wersji systemu.  


Pozdrawiam

8
Instalacja / Mandriva Powerpack 2008
« dnia: 2008-06-06, 21:00:58 »
Witam!

Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu przy instalacji Mandrivy. Otóż postanowiłem zainstalować wspomnianą w temacie dystrybucję na zupełnie pustym dysku, z przeznaczeniem na pracę tylko pod Linuksem. Wszystko zdawało się przebiegać bez przeszkód do momentu, w którym przyszedł czas na uruchomienie systemu z dysku po zakończonej instalacji. Efekt jest taki, że pojawia się okno startowe i pusty pasek postępu uruchamiania, który wbrew oczekiwaniom nie pokazuje żadnych postępów. Dodatkowo stwierdziłem, że dioda dysku w ogóle nie błyska a na klawiaturze pulsują dwie diody: jedna „Caps Lock” druga „Scroll Lock”. Początkowo sądziłem, że to może kwestia czasu, lecz myliłem się – kilkukrotne próby zakończyły się fiaskiem. Zacząłem podejrzewać, że może coś jest nie tak z twardym dyskiem. Jednak tę hipotezę, jak sądzę, też należy obalić, ponieważ podjąłem identyczną próbę instalacji na innym dysku z tym samym skutkiem. Na początku instalacji oprócz wyboru języka pojawiają się też inne opcje, których znaczenia nie pojmuję. Jedna z nich to „Sterownik”, druga zaś dotyczyła bodajże konfiguracji jądra. Po naciśnięciu klawisza [Esc] pojawia się ekran z niezrozumiałymi dla mnie komunikatami, z których dwa ostatnie brzmią: „Initrd finished” i „Kernel panic”. Cokolwiek to znaczy, nie wiem jak pozbyć się problemu i uruchomić Mandrivę Powerpack 2008 w oczekiwany sposób.

Dodam jeszcze, że komputer mam wyposażony w procesor Athlon 1,5 GHz, z pamięcią 1,5 GB, kartę graficzną AGP 4× ATI Radeon 9500.

Bardzo proszę o poradę w rzeczonej sprawie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Strony: [1]