Nowe posty
|
Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.
Wiadomości -
1
« dnia: 2009-09-20, 15:01:57 »
powiem ci szczerze, że lepiej żebyś po prostu skopiował to polecenie i wkleił je w terminalu
2
« dnia: 2009-09-20, 11:09:59 »
Hehehe  Przeczytaj komunikat  Mówi on o tym, żebyś w terminalu ręcznie wpisał i wywołał komendę: sudo dpkg --configure -a
3
« dnia: 2009-09-20, 00:02:49 »
1. Czy Wy na co dzień używacie linuxa , czy tylko czasami ? Ja niestety całe życie korzystałem z Windowsa i ciężko będzie mi się przestawić. Wiesz, akurat nie ma problemu, żebyś korzystał z dwóch systemów naprzemiennie. Miejsca na dysku na pewno ci wystarczy. Ja osobiście używałem wyłącznie Linuksa przez około pięć lat, ale aktualnie zaglądam do niego tylko sporadycznie, głównie przez kłopoty z obsługą wielu monitorów i przez to, że używam programów muzycznych, które w zasadzie nie dają się na Linuksie uruchomić  2. A co z programami na Windowsa , na grach mi nie zależy ,bo nie gram , ale chciałbym żeby programy pod windowsa chodziły na linuxie , da się coś zrobić ? Lepiej szukać zamienników niż próbować programy windowsowe na Linuksie  Co prawda istnieje projekt o nazwie Wine, który jest taką nakładką na Linuksa, dzięki której jest możliwe odpalanie wielu, nawet bardzo złożonych aplikacji windowsowych, ale nie zawsze wydajność tego rozwiązania jest wystarczająco dobra. Z resztą nie każdy program da się uruchomić na Wine.
4
« dnia: 2009-09-19, 22:22:03 »
hmm, z tego co widzę, to przy rozruchu można wybrac opcję, aby odpalić backtracka w trybie graficznym, w którym będziesz miał zapewne jakiś menedżer połączeń sieciowych, w którym bez problemu odczytasz jakość sygnału i połączysz się do sieci z zabezpieczeniami...
[edit] Przy okazji: z której wersji backtracka korzystasz?
5
« dnia: 2009-09-19, 21:45:08 »
... a dlaczego korzystasz tylko z linii komend? nawet najwięksi hardcoreowcy jakich znam nie używają jej do codziennej pracy....
6
« dnia: 2009-09-19, 16:54:00 »
index.php ładuje plik logowanie.php już po wysłaniu mnóstwa html'a z pliku naglowek.php, dlatego wywala ci błąd  logowanie.php zostaw całkiem jako oddzielny plik i po prostu w formularzu logowania jako action daj logowanie.php a nie index.php .
7
« dnia: 2009-09-18, 22:52:59 »
Plik z tym kodem nie jest może zagnieżdżony w innym przez include i z niego jest wywoływany?  Przy okazji sprawdź co jest we wskazanych przez debuger liniach Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/localhost/htdocs/strona/batalia/naglowek.php:15) in /var/www/localhost/htdocs/strona/batalia/logowanie.php on line 39 naglowek.php:15 oznacza jakiś problem w linii 15 tego pliku, podobnie z plikiem logowanie.php, który ma problem w linii 39
8
« dnia: 2009-09-18, 18:26:31 »
Hmm ten błąd pokazuje się przeważnie, gdy w danym pliku funkcja header() znajduje się już po jakimś kodzie html'a bądź funkcji, która coś wypisuje (echo, print, itd.). Łatwiej by było, gdybyś podesłał ten niesforny kawałek pliku
9
« dnia: 2009-09-01, 12:35:27 »
no własnie mnie interesuje muzyka klubowa... nie ze tam podpinam gitare i gram tylko ze od podstaw robie z vst itd... To na linuksie w zasadzie nic nie zrobisz sensownego. Co prawda istnieje jakaś implementacja VST na linuksa ale z tego co czytałem to nie wszystko działa dobrze. Z resztą sam sposób instalacji jest już tak zawiły, że dałem sobie spokój. Możesz poszukać co prawda na tym forum kontaktu do osoby o nicku Roobal. Wiem, że on odpala FL Studio pod Wine, ale nie wiem czy to dobra inwestycja na przyszłość, gdyż zapewne jakbyś kupił kiedyś interfejs audio, kontroler midi i inne przydatne peryferia, to nie mógł bys ich w pełni wykorzystać.
10
« dnia: 2009-08-31, 18:44:29 »
oczywiscie ze mam asio4all bo to jest w dodatku z FL studio:) co do karty to mam ale zinegrowana:)) moze to tez byc przyczyna?
PS. nie chodzi mi o zadne programy Wine. Ardour np bym chciał na platforme linuxa  Tak to może być przyczyną  Jeżeli chcesz się bawić w studio muzyczne, to niestety musisz się zaopatrzyć w dobry interfejs  Chociaż flstudio powinno dobrze działać i na zintegrowanej, bo nie jest to program bardzo profesjonalny, więc może to wina złej konfiguracji windowsa u ciebie  Wracając do Linuksa to jeżeli chcesz przetestować, to takim kombajnem już skonfigurowanym będzie właśnie Ubuntu Studio. Jeżeli nagrywasz jakieś zewnętrzne instrumenty i soft jest ci potrzebny tylko do tego aby zrobić mix, to może i linux by ci wystarczył, ale gdy korzystasz np. z wirtualnych instrumentów takich jak wtyczki VSTi, to niestety możesz się zawieść. Nawet najlepsze syntezatory na linuksa nie wytrzymują darmowej konkurencji z pośród wtyczek VST.
11
« dnia: 2009-08-30, 21:11:07 »
robie na FL studio i ładuje kilka vst jakis efektów do miksera i zacina wiadomo to jest sprawa dzwieków i wydolnosci ich ale to jest denerwujace... ... a interfejs audio posiadasz, czy korzystasz z jakiejś wbudowanej karty dźwiękowej? Skoro nawet korzystasz ze zwykłej karty dźwiękowej, nie przystosowanej dla muzyków, to warto ją chociaż wyposażyć w sterowniki muzyczne asio4all, które możesz za darmo pobrać z netu. P.S. Odpalając jakikolwiek bardziej zaawansowaną aplikację typu fl studio pod linuksem na takiej warstwie zgodności z windowsem zwanej Wine tracił byś jeszcze więcej wydajności
12
« dnia: 2009-08-30, 13:36:45 »
ale na windowsie mnie juz to wkurza wszystko.. kilka dzwieków i juz zamuła... a słyszałem ze na linuxie tak nie jest ... Ale odpowiedz mi na pytanie: co zamierzasz w tym studiu robić?  Czy tylko nagrywać, czy też może chcesz programować midi i korzystać z wirtualnych instrumentów? Widzisz, akurat ja i paru moich kumpli muzyków korzystamy z Windowsa i jakoś nie narzekamy  Skoro ci się coś zacina to po prostu może kiepsko administrowany jest twój komputer? W takim razie nawet linux by ci nic nie pomógł  Chociaż może podaj jakieś parametry swojego komputera, bo może po prostu jest za słaby?
13
« dnia: 2009-08-30, 13:08:40 »
Wszystko zależy jak ma wyglądać to studio muzyczne i co zamierzasz w nim robić. Jak chcesz się pobawić, to ściągnij Ubuntu Studio http://ubuntustudio.org/ , które od razu po instalacji jest już w pełni skonfigurowane do pracy. Jednak od razu powiem ci, że nie masz co liczyć na cuda  Programy muzyczne pod Maki i Windows są dużo bardziej intuicyjne i wygodne. Warto także abyś sprawdził na google, czy twój interfejs audio będzie w ogóle chodził na linuksie.
14
« dnia: 2009-08-04, 17:12:23 »
Nie da rady bezpośrednio podłączyć do maszyny wirtualnej twojej karty wifi, no chyba że jest ona na usb, to wtedy w konfiguracji możesz zezwolić maszynie wirtualnej na bezpośrednie korzystanie z niej. Musisz pamiętać po prostu, że maszyna wirtualna to nic innego jak emulator i wszystkie urządzenia jakie widzi system w niej, są jedynie emulacją prawdziwego sprzętu, często zupełnie innego od tego jaki posiadasz.
15
« dnia: 2009-08-03, 13:54:35 »
...nie wiem co było przed miesiącem.
Odpowiadam na pytania formumowicza. Na przyszłość sprawdzaj daty wątków, na które odpowiadasz  Ten jest sprzed miesiąca i można by spokojnie uznać go za temat zamknięty.
|