Forum Linux.pl

Środowiska graficzne => XFCE => Wątek zaczęty przez: MójPan w 2019-10-28, 12:50:00

Tytuł: Xfce4 w Archu
Wiadomość wysłana przez: MójPan w 2019-10-28, 12:50:00
Jutro biorę się za instalację Archa za pomocą Anarchy 1.0.8 i mam kilka pytań związanych z Xfce do którego przyzwyczajony jestem z Minta. W Anarchy zdąrzyłem już zauważyć że proponuje dwa środowiska na starcie, nie pamietam, chyba Lxde i coś jeszcze ale mogę się mylić. Chodzi mi głównie o to, aby pasek menu i reszta była w przyszłości jak w Xfce4, przypadło mi to do gustu.
Od czego zacząć z Archem abu nie instalować zbędnych smieci?

Od razy zaznaczam, że w systemie będą w przyszłości tylko i wyłacznie dwa zestawy "karnacji" że tak powiem, nocna czyli czarny motyw i dzienna - jasny. Jeden zestaw ikon pod obie karnacje, zero tapet (czysta bitmapa z gradientem) i jeden zestaw wskaźników myszy, reszta bajerów i wodotrysków kosz (łącznie z animacjami i podobnymi).
Tytuł: Odp: Xfce4 w Archu
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w 2019-10-28, 13:09:46
Przeglądnij tego Anarchy bowiem jeśli się nic nie zmieniło, to oferował on instalację kilku czy nawet kilkunastu środowisk graficznych, w tym również Xfce.
Natomiast samo Xfce jest mocno konfigurowalne i to, co zobaczysz zaraz po instalacji jego w Archu będzie zbliżone do tego, co zobaczysz jako przykładowe zrzuty na ich stronie domowej.
To jest Arch. Tutaj otrzymujesz zawsze wszystko tak "skonstruowane" by było w jak największym stopniu podobne do oryginalnej wersji. Np. ostatnio popularnym menu dla Xfce jest Whisker. Takie zobaczysz np. w wersji Manjaro, ale nie zobaczysz w Archu, gdzie ów Whisker - jeśli będziesz chciał - musisz zainstalować sam i zamienić z oryginalnym menu w Xfce.
W wiki Archa jest opis jak to instalować jakby co jeśli jakimś cudem Anarchy ograniczył się obecnie do możliwości instalacji jedynie LXDE. Możesz sobie spokojnie zainstalować Xfce obok LXDE a potem zdecydować czy chcesz pozostawić, czy wyrzucić LXDE. Powtarzam jednak - sprawdź wszystkie możliwości instalacji środowisk przez Anarchy. Jeśli nie, to np. zen-installer to potrafi, EndeavourOS ma wersję z XFCE również.
Tytuł: Odp: Xfce4 w Archu
Wiadomość wysłana przez: MójPan w 2019-10-28, 14:24:25
EndeavourOS byłby całkiem fajny, miałem go przez chwilę, nie narzekałem. Jedyny problem to były logi w modemie, dziesiątki różnych dziwnych połączeń z różnymi IP na czystym EndeavourOS mnie trochę zaniepokoiły, na Mincie wiem kiedy i z czym system sie łaczy, na EndeavourOS nie udało mi sie odszywrować wszystkich włascicieli danych IP, zacząłem zatem czytać o twórcach EndeavourOS i ... takie mieszane mam uczucia. Bryan Poerwoatmodjo czyli twórca distro, taki mega anonimowy gostek. Konto na fejsie od 2019, zero linków choćby do pseudo kariery, niby gdzieś tam w szkołach w Holandii urzędował ale potwierdzeń nie ma, domena https://endeavouros.com/ zamontowana w maju 2019, nówka szczerze mówiąc, dodatkowo NASK mówi: brak danych na temat domeny; sam szefo distro niby z Holandii a konto na fejście w Kanadzie, niby edukacja tyle lat w Holandii a zna ZERO osób https://www.schoolbank.nl/bryan-poerwoatmodjo/
Na razie odpuszczam te distro, może z czasem, za rok czy dwa...
Tytuł: Odp: Xfce4 w Archu
Wiadomość wysłana przez: robson75 w 2019-10-28, 14:38:22
Jeżeli chodzi o Xfce4 na Anarchy to whiskermenu jest już zainstalowany, powiem więcej Anarchy instaluje wszystkie, ale to wszystkie paczki z repo extra dostępne dla Xfce4, szczególnie aplety (co osobiście dla mnie jest lekką przesadą), ponieważ ja połowę odinstalowuje, gdyż ich w ogóle nie używam.
Tytuł: Odp: Xfce4 w Archu
Wiadomość wysłana przez: MójPan w 2019-10-28, 14:43:29
Zaraz sprawdzę raz jeszcze, które dokładnie w Archu zostały, coś wydaje mi się że nie ma Xfce4, chwilunia...


PS>
Miałeś rację, są dostępne: KDE, Cinnamon, OpneBox, Xfce4 i Gnome.
Tytuł: Odp: Xfce4 w Archu
Wiadomość wysłana przez: robson75 w 2019-10-28, 15:08:53
są dostępne: KDE, Cinnamon, OpneBox, Xfce4 i Gnome.
KDE oraz Cinnamon są dostępne w Anarchy ale po wybraniu opcji advanced, natomiast Xfce4 oraz Gnome przy standartowej instalacji.
Tytuł: Odp: Xfce4 w Archu
Wiadomość wysłana przez: MójPan w 2019-10-28, 15:17:27
Gdy tylko wyświetliło menu wyboru środowiska to była lista a na niej:

1. Budgie
2. Cinnamon
3. openBox
4. xfce4
5. Gnome
6. Kde
7. Advanced

Przyznam że nie sprawdziłem wnętrza punktu 7, widok czwórki mi wystarczył...
Tytuł: Odp: Xfce4 w Archu
Wiadomość wysłana przez: robson75 w 2019-10-28, 15:50:32
To najwidoczniej się pozmieniało, ja przez Anarchy instalowałem Arch-a ponad rok temu.
Tytuł: Odp: Xfce4 w Archu
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w 2019-10-28, 15:53:01
Krótko jedynie EndeavourOS jest swego rodzaju kontynuacją w miarę popularnego projektu Antergos, który znany jest od kilku lat. Zgodnie z założeniami Endeavour miał być bliższy w stosunku do Archa i nie wprowadzać tylu zmian co Antergos. Mniejsza o to. Jak widać Xfce jest nadal do wyboru (i nie tylko; szczerze, to nie wiem którego z DE/WM znajdujących się w repozytoriach Archa Anarchy nie potrafi zainstalować).