Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pavbaranov

Strony: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 59
691
Czy da się ta przygotować OpenSuse aby przyjął On modyfikowany Kernel od > https://www.netext73.pl/ ?
Nie. To kernel oferowany tylko dla Ubuntu i ew. pochodnych. Są inne - IMO - lepsze. Na razie polecam lekturę wiki OpenSUSE nt. ewentualnego tuningowania kernela (już zbudowanego!) dostarczanego wraz z systemem.
Jeśli istnieje taka możliwość konfiguracji to Napisz na którym środowisku Graficznym według Ciebie lepiej było by

konfigurować OpenSuse pod modyfikowany Kernel od > https://www.netext73.pl/
Jw.
Oraz drugie pytanie to czy można uznać OpenSuse za dystrybucję w której konsolę używa się tylko w razie
konieczności ?
Mniej więcej można. Prawie - podkreślam to słowo - w każdej można konsoli praktycznie nie widzieć. Tylko... Po co sobie tak utrudniać życie i nie używać konsoli?

Trzecie pytanie czy można prosić o jaki - kolwiek kanał na YouTube lub gdzie kolwiek indziej - gdzie są
omawiane poradniki wideo dla OpenSuse ?
Nie używam poradników wideo w ogóle, a od kilku lat też nie używam OpenSUSE (ot, niekiedy przyglądnę mu się i tyle. Nie jestem w stanie zatem udzielić odpowiedzi w tym zakresie. OpenSUSE ma jednak bardzo bogatą dokumentację (doc.opensuse.org i wiki), która o niebo jest lepsza od wszelkich "poradników wideo".
Decydując się na używanie Plasma - pozostań przy domyślnych rozwiązaniach co najmniej przez jakiś czas. Najgorsze co może młody użytkownik linuksa/plasmy zrobić, to w nich gmerać bez sensu i powodu.
Będziesz miał problem - i dopiero gdy go będziesz miał - wówczas napiszesz na forum, przedstawisz o co Ci chodzi, zastanowimy się czy da się i jak rozwiązać.

PS: Część użytecznych informacji (aczkolwiek z na innej dystrybucji) znajdziesz na moim blogu, jednakże tam - z różnych względów - właśnie konsolą się posługuję często.
PS2:
Jeśli Linux OpenSuse obojętne wersja Leap czy wersja Tumbleweed nie jest konfigurowalna w jakikolaliiiwiek
sposób tak aby przygotować ją pod instalację modyfikowanego Kernela od NeteXt'73, to odpuszczam sobie Linux OpenSuse.
Mam do Ciebie pytanie: dlaczego odpuszczasz sobie OpenSUSE tylko dlatego, że nie ma dla niej kernela, w którym bóg jeden oraz Miś wiedzą co jest? Kernel netext'73 do szczęścia Ci obecnie nie jest potrzebny w ogóle. W bogatych repozytoriach dla OpenSUSE (także tych niezależnych) - jak chcesz - znajdziesz mnóstwo kerneli zawierających różne optymalizujące je patche, które w odróżnieniu od wspomnianego przez Ciebie kernela oferują otwarty kod, który został przez wiele osób przetestowany.

692
Zuśka oferuje kilka środowisk. Dwa główne to GNOME 3 oraz Plasma. To pierwsze trudno nazwać wyglądem zbliżone do Windows (choć po zmianach i takie może być). Prawdopodobnie miał na myśli wersję z Plasma.

OpenSUSE to dobry wybór z kilku powodów, ale na to, czy będzie ono dla Ciebie łatwe - sam sobie musisz odpowiedzieć. Nikt takiej wiedzy nie ma. Pamiętaj, że jego podstawowy obraz to aż 4.7GB (ale tu jest praktycznie wszystko). Jeśli zdecydowałbyś się na wersję z Plasma (lub z GNOME), to sensowniej pobrać obraz stąd: https://software.opensuse.org/distributions/tumbleweed (Plasma to wersja KDE).

Jeśli chodzi o wybór środowiska - pooglądaj sobie na YT. Znajdziesz łatwo.

Jeśli chodzi o samą Zuśkę. Dla osób, które zaczynają zabawę z linuksem istniejący tu konfigurator YaST może okazać się bardzo fajnym narzędziem. Nie znajdziesz podobnego w innych dystrybucjach (chyba, że pochodnych jak Gecko). Jedynie OpenMandriva (bo Magei nie polecam) może się pochwalić czymś podobnym.

OpenSUSE obecnie jest oferowane w dwu wersjach: Leap (gdzie jest zdecydowanie starsze oprogramowanie) oraz Tumbleweed, czyli dystrybucja z nowszym oprogramowaniem (choć pojawiają się tu wersje oprogramowania nieco później niż np. w Archu), które podlega wewnętrznym testom. O ile wiem, to dość łatwo jest przejść z Leap na Tumbleweed (nie wiem jak odwrotnie). Mimo wszystko, mimo tego, że Tumbleweed zawiera nowe oprogramowanie, o którym od wielu wyjadaczy usłyszysz, że jest "niestabilne" i zawiera błędy (nawet wówczas, gdy nie widzieli tego oprogramowania), to ze względu na cykl wydawniczy KDE - w przypadku wyboru tej wersji - ostrożnie sugerowałbym właśnie Tumbleweed.

693
Witam tak jak w temacie który system Linux wybrać aby mieć dostęp do największej liczby poradników wideo na YouTube ? Stawiam pierwsze kroki w systemie Linuxa i na początku chciałbym posiłkować się poradnikami wideo dostępnymi na YouTube.
Szukaj zatem takiej dystrybucji, gdzie owe poradniki pochodzą bezpośrednio od twórców tej dystrybucji oraz bacz, by poradnik był dla tej dokładnie wersji, którą masz. Inaczej można się mocno przejechać na tym, co na YT znajdziesz. Nie są te filmiki złe, niekiedy są bardzo dobre, ale... nie dla początkującego, który z takiego filmiku bierze wszystko jak leci i uważa za objawienie, ale dla kogoś, kto już potrafi cokolwiek odróżnić i potrafi zauważyć, że np. dany filmik fajny, ale był on fajny 5 lat temu.
Serio polecam - po pierwsze używanie (nawet jeśli pierwsze kroki będą nieporadne), po drugie dokumentację oficjalną (jeśli taka w danej dystrybucji jest) i gdzieś na końcu "filmiki".

694
Dobra rada dla początkującego: instaluj programy z repozytorium, korzystając z menedżerów pakietów, jakie są dostępne (APT). LO jest w repozytorium, aczkolwiek prawdopodobnie we wcześniejszej wersji.

695
@frozer2 - Tak jak Ci podpowiada @1709 - jeśli jakiegoś programu nie ma w repozytorium (dodam jeszcze także w repozytorium flatpak lub nie występuje jako appimage), to dla absolutnego newbie pierwszym kierunkiem "instalowania" takiego oprogramowania winna się stać strona alternativeto.net i znalezienie alternatywy dla takiego oprogramowania, która posiada paczkę zgodną z dystrybucją, której się używa. Stronka da tylko odpowiedź jakie są alternatywy. Program, który chcesz zainstalować w istocie zgłosić komuś prośbę o jej spaczkowanie dla danej dystrybucji.
Nieumiejętne wprowadzenie oprogramowania do systemu z pominięciem jego menedżera pakietów może prowadzić do problemów (nie musi, a może), które w ostateczności mogą spowodować brak możliwości używania systemu w ogóle.

Czasem paczek trzeba poszukać na stronach programów, bowiem niekiedy nie ma ich w repozytoriach, a oferowane są właśnie tam. Tak jest np. z Lightworks, które przez twórcę tego programu jest rozpowszechniane m.in. w postaci pliku deb do pobrania bezpośrednio ze strony programu.

Warto się też zastanowić, czy na pewno wybór określonego oprogramowania jest prawidłowy. Spośród wymienionych przez Ciebie np. WebcamStudio nie jest już dalej rozwijany. Wprawdzie to program w Java, a zatem istnieje szansa, że dalej będzie działać, ale nie wiadomo jak długo jeszcze. Nauczysz się, zaczniesz robić jakiś projekt, zaktualizujesz system i może się okazać, że program, który działał już nie działa. Jednocześnie wobec jego porzucenia masz małe szanse na to, by taki program był dostosowany do owego nowego/zaktualizowanego systemu.

Tak, czy inaczej - sformułowanie: "mam problem z zainstalowaniem X, Y, Z" absolutnie nic nie znaczy i nic nam nie mówi. Musisz opisać - dla każdego programu, z którym masz problem w nowym wątku - co i jak robisz, by taki program zainstalować i opisać jakie są tego efekty. Tylko wówczas ktoś może Ci pomóc.

696
Chłopie - zdecyduj się. Chcesz zainstalować Windows, czy chcesz używać linuksa? Zgodnie z tematem, który założyłeś problem polega na tym, że nie możesz zainstalować z usb-live Windows. Co to ma wspólnego z linuksem?

697
Advocacy / Odp: Internet mobilny LTE
« dnia: 2018-10-04, 16:16:01 »
Brzydka porada. SIMa da się sklonować :) Nie możesz jednak używać obu na raz.

698
Wiem że mam problem z zakładaniem postów i to jest moja sprawa gdzie umieszczam swoje posty.
Nie - to nie jest Twoja sprawa dopóty, dopóki forum jest publiczne i ma służyć wspólnemu dobru, a nie stanowić indywidualnego wsparcia dla określonej osoby. Umieszczając w prawidłowym miejscu, ktoś inny, kto natrafi na podobny problem łatwo może znaleźć rozwiązanie. Podobnie jak z zasadą: jeden post = jeden problem. Służy temu samemu.

699
Proponowałbym znalezienie jakiejś alternatywy, bo EKG2 wydaje się być obecnie martwym projektem. Nie znalazłem też dla niego żadnych tutoriali. Jeśli jednak się upierasz przy nim, to jedyne cache ich strony znalazłem tu: http://web.archive.org/web/20160719002941/http://en.ekg2.org/

700
Właściwa strona: https://support.microsoft.com. Tak jak Ci napisał wyżej Paweł Kraszewski - Twój problem nie ma nic wspólnego z Ubuntu, ani z żadnym innym systemem, który ewentualnie na dysku się znajduje.

701
Advocacy / Odp: Internet mobilny LTE
« dnia: 2018-10-02, 21:25:18 »
To się nazywa jakoś duet, duo... Coś takiego. Bodaj na elektroda.pl było o tym. W sumie, to sam jestem zainteresowany. Daj znać co ustaliłeś.

702
Sieć / Odp: Problem po upgrade systemu
« dnia: 2018-10-02, 12:54:30 »
Ok, to może od początku.
1. W jaki sposób create_ap zainstalowałeś (paczka, kompilacja, inaczej)?
2. W jaki sposób go startujesz (jest kilka możliwości)?
3. Co jest w logach systemowych?

703
Sieć / Odp: Problem po upgrade systemu
« dnia: 2018-10-01, 20:53:40 »
Zgłoś błąd twórcom Neona.

704
Advocacy / Odp: Internet mobilny LTE
« dnia: 2018-10-01, 12:57:09 »
Na pewno jest taka opcja w T-Mobile, ale szczegółów nie znam.

705
Inne / Odp: Problem z programem Internet Manager
« dnia: 2018-10-01, 12:55:47 »
Jak rozumiem, ten Internet Manager, to jakaś aplikacja dla Windows. Unintstall jest zwykle towarzyszącą w takich przypadkach "aplikacją" umożliwiającą odinstalowanie jakiejś aplikacji.
Bóg raczy wiedzieć co zrobiłeś, jednakże widać z tego, że prawdopodobnie wykonałeś gdzieś aplikację Uninstall, co spowodowało odinstalowanie jej z systemu. To, o czym piszesz prawdopodobnie jest próbą wykonania polecenia "Uninstall" z menu w Ubuntu. Jeśli tak jest, to poszukaj pliku o nazwie uninstall, względnie Uninstall i zobacz co Ci zwróci. Dobrze w tym celu sprawdza się polecenie locate (niekiedy trzeba zainstalować paczkę mlocate i wydać polecenie
sudo updatedb
przed pierwszym użyciem). W zależności od tego co się znajdzie, to zobaczymy co dalej robić.

Strony: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 59