Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mateo86

Strony: 1 [2] 3 4 ... 44
17
Administracja / Edycja pliku przez ssh - putty
« dnia: 2015-01-10, 13:28:35 »
Zainstaluj sobie winscp, przeedytuj lokalnie w jakimś edytorze, który znasz, a potem wyślij plik na serwer, za pomocą winscp. Tak będzie Ci najprościej.

18
W takim razie widocznie coś się zmieniło - jeszcze jakiś czas temu nie było możliwości zrobienia czegokolwiek poza zdjęciem bez specjalnej aplikacji od MS.

19
Z tego co się orientuję to lumie są problematyczne i nawet pod windows trzeba korzystać z odpowiedniego oprogramowania, żeby ściągnąć lub wrzucić na nie jakiekolwiek pliki.

Niby linux ma wsparcie dla protokołu MPT, ale jak to bywa z produktami od Microsoftu, również i w Lumii jest ich swobodna interpretacja i nie do końca to działa tak jak by się tego chciało.

20
Instalacja / Problem z zainstalowaniem linuxa
« dnia: 2014-12-22, 13:13:03 »
Powiedz coś o swoim sprzęcie.

21
Instalacja / Problem z zainstalowaniem linuxa
« dnia: 2014-12-20, 14:56:20 »
Wyraźnie jest napisane o co chodzi.

22
*Ubuntu / wygląd ubuntu
« dnia: 2014-12-08, 23:49:56 »
@tele - nie siej zamętu ;)

https://wiki.debian.org/Gnome

23
Ja bym wybrał 64 bity.
Dlaczego? Dlatego, że wiele dystrybucji linuksowych, w tym Arch wersję 64 bitową traktuje priorytetowo. I przynajmniej w teorii jest ona mniej zabugowana i lepiej dopracowana. Dopiero w dalszej kolejności robione i łatane są paczki 32 bitowe i nie są już takim priorytetem dla developerów. Możliwe, że niektóre błędy nie zostaną nawet poprawione.

24
Komunikatory / Nie działa mi Team Speak 3
« dnia: 2014-11-11, 22:44:55 »
Ale wiesz, że najpierw w konsoli/terminalu trzeba przejść do katalogu, gdzie znajduje się ten plik, a nie wpisywać polecenie gdzie popadnie?

25
*Ubuntu / Elementary os - wolno działa.
« dnia: 2014-11-06, 17:39:07 »
Umieszczaj wyniki poleceń w znacznikach code - jest przejrzyściej.

Zainstalowałeś glxinfo, zgodnie z zaleceniem?
Zainstaluj poleceniem:
sudo apt-get install mesa-utils
i następnie jeszcze raz pokaż wynik polecenia
glxinfo | grep -i vendor

26
*Ubuntu / Elementary os - wolno działa.
« dnia: 2014-11-05, 23:06:33 »
Podejrzewam że jest problem ze sterownikami graficznymi.

Otwórz terminal i wklej tu na forum wyniki poleceń:
lspci | grep -i vga
oraz
glxinfo | grep -i vendor

27
Zrobisz to, co na każdym innym linuksie. Na pewno jest tam jakiś pakiet biurowy dostępny od razu po instalacji.
Ściągnij wersję live i sprawdź, tak będzie najlepiej.

28
Z multitouch (gestami) będzie problem, gdyż Twój laptop (konkretnie touchpad) nie obsługuje tej technologii.

Co do reszty wypróbuj elemntaryOS.

30
Cytat: JdG
Gentoo nigdy nie używałem, jednak wydaje mi się (sądząc z opisów), że trzeba mieć naprawdę poważne powody, zby wybrać Gentoo (i mocny komputer poza tym)
Przy dzisiejszych wielordzeniowych procesorach kompilacja gentoo nie jest taka straszna jakby się mogło wydawać. Ostatnio jak stawiałem Gentoo na Core 2 Quad 2.83GHz 4GB RAM to zajęło mi to ok. 2 godzin. Przy instalacji debiana i dociągania aktualnych pakietów z sieci instalacja trwa niewiele krócej, a i trzeba przy niej praktycznie cały czas siedzieć.

@xetrov: Jeśli chcesz mieć spokój i żadnych niespodzianek, a dodatkowo nie odrzuca się oprogramowanie sprzed 2,3,4 lat - wybierz stabilnego Debiana. Poprawki błędów i bezpieczeństwa są wydawane, ale nowe funkcjonalności już niekoniecznie.
Gentoo ze stabilnej gałęzi wcale nie jest gorszy, jednak jak to bywa w dystrybucji ciągłej, czasem coś zazgrzyta. Oprogramowanie jest trochę młodsze niż w debianie stabilnym. Przy takiej konfiguracji sprzętowej, jak Twoja nie obawiałbym się o długość kompilacji. Przy takiej ilości ramu, można dość mocno zoptymalizować kompilację, że przy większości pakietów nie będzie uciążliwa.
Jeśli poradziłeś sobie na slacku i archu, to na gentoo też powinieneś sobie poradzić.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 44