Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Marcin

Strony: [1]
1
Jaką dystrybucję wybrać? / Jaki linux na leciwy sprzęt
« dnia: 2020-08-19, 11:20:28 »
Witajcie.

Jestem tu nowy i mam nadzieję że zagoszczę tu dłużej. Planuje na stałe przejść na linucha bo obecna polityka okienek mi się nie podoba. Na jednym lipku mam Ubunciaka i generalnie jest okej.

Posiadam leciwego już netbooka NB550D amd C-50 2 gb ramu. Niedługo wyjeżdżam zagranicę i chciałbym jeszcze wykorzystać tego małego lapka pod TV. Służyłby do oglądania telewizji, yt czy przeglądania internetu, głównie TV. Stoję przed dylematem wsadzać ssd i dać więcej ramu ? Kiedyś instalowałem na niego Ubuntu chyba 12.. i były sterowniki do niego. Ostatnio postawiłem manjaro i nie mogłem znaleźć driverów. Posiada może ktoś podobny sprzęt na amd i coś więcej podpowie? Warto w to się bawić? SSD 120 nie są teraz drogie. Jeszcze parę lat temu można było normalnie se po necie latać na tym sprzęcie a teraz już chyba nie daje rady.
Znajdę drivery do puppy linuxcha ?

Pozdro

Strony: [1]