Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - roobal

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 137
31
Inne / VirtualBox - wydajność w grach
« dnia: 2015-08-02, 19:18:40 »
Tyle tylko, że Windows nawet w Xen wymaga pełnej wirtualizacji i system mimo wszystko jest emulowany. Tak więc dodatkowo trzeba mieć jeszcze procesor ze wsparciem dla wirtualizacji sprzętowej.

32
Sieć / Konfiguracja DHCP, 2 podsieci, 1 interfejs
« dnia: 2015-06-10, 00:40:43 »
Dokładnie, bez VLANów się nie obejdzie. Myślę, że bez switcha można by się obejść, jedynie karty sieciowe na klientach musiałyby obsługiwać znakowane ramki.

34
Administracja / VirtualHost i przekierowanie na inny port
« dnia: 2015-05-18, 00:56:26 »
Na DNSie czy w panelu zarządzania domeną masz w ogóle utworzoną subdomenę? Tak poza tym źle tworzysz wirtualnego hosta. W tym przypadku albo tworzysz w oparciu o nazwę, albo o adres IP.

https://httpd.apache.org/docs/2.2/vhosts/examples.html

35
Tak na przyszłość, sudo tylko podnosi uprawnienia i w Debianie nawet jak masz zainstalowane sudo, to możesz nie mieć uprawnień do wykonywania poleceń z podwyższonymi uprawnieniami, dlatego następnym razem zaloguj się na konto roota.

36
Sieć / Dwa routery i dostęp do Internetu
« dnia: 2015-04-14, 22:04:17 »
Cytat: dynasta
Nie wiem dlaczego tamta adresacja sieci poległa nie mniej jednak bardzo dziękuję za pomoc.
Jak pisałem, na moim routerze działo się to samo, dopiero wyłączenie firewalla rozwiązało problem. Sprawdź to też.

37
Inne / Brak polskich znaków.
« dnia: 2015-04-12, 18:35:11 »
Sprawdź jeszcze kodowanie w terminalu. Wygląda to bardziej na problem z terminalem.

38
Problemy z serwisem / Nadal nie można zmienić avatara!
« dnia: 2015-04-12, 01:01:07 »
Czy poprawicie w końcu ten błąd?

39
Sieć / Dwa routery i dostęp do Internetu
« dnia: 2015-04-11, 15:57:33 »
Również proponuję sprawdzić na maske 24-bitowej, np. mój router ma prawdopodobnie jakiś błąd w firmware i dopóki nie wyłączę firewall nie mogę zmienić maski na inną, niż 24-bitowa, mało tego sama zmiana klasy powoduje już problemy. Tu może być podobnie, choć niekoniecznie. Z maskaradą też można spróbować. Jeśli NS obsługuje różne tryby pracy na WiFi, to sprawdź na innych. Upewnij się też, że nie masz wyłączonego NAT i czy aby na poprawnie podałeś trasy statyczne i/lub zaadresowałeś routery. Ewentualnie podaj tu zrzuty z konfiguracji NS.

Zobacz też czy ping idzie po IP.

40
Cytat: ultr
Podajesz mało szczegółów.
1) tworzysz nową grupę użytkowników, np "mailnews"
Jeśli istnieje grupa mail, to można dodać tylko użytkownika news do tej grupy.
Cytuj
Ale wydaje mi się, że to ma być na zasadzie sticky bit i usługa news ma być wykonywana jakby to były usługa mail, tylko czy da się coś takiego zrobić?
Można by tak to zrobić, ale z treści zadania nie wynika, że ma uzyskiwać uprawnień użytkownika mail, lecz ma mieć takie same uprawnienia.

41
Zamiast Xubuntu weź Ubuntu Server lub sam instalator Ubuntu, bądź Debiana. Do takich zastosowań lepiej się sprawdzi. Możesz zainstalować Xubuntu i wyłączyć GUI, ale po co tak kombinować i marnować miejsce na dysku. Ubuntu czy Debiana instalujesz w trybie tekstowym, ale nie wpisujesz żadnych poleceń, lecz poruszasz się klawiaturą. Poza tym Debian oferuje również graficzny instalaor (możesz sobie klikać).

42
PB jest częścią Grupy Acer, a Linpus jest tworzony przez firmę Acer i prawdopodobnie celowo instaluje niedziałający w 100% system. Ja na swoim starym laptopie Acera również miałem Linpusa, który startował tylko i wyłącznie w trybie tekstowym. Skoro producent wypuszcza własną dystrybucję, która jest preinstalowana na jego sprzęcie, to nie rozumiem jak może system nie działa (widocznie jest to celowe działanie, aby zniechęcić ludzi do Linuksa), system ten powinien się uruchamiać bez żadnego zająknięcia, bo producent powinien go przystosować do sprzętu. Ja miałem grafikę Intela, który wypuszcza sterowniki otwarte, więc to nie był problem z grafiką, a brak zainstalowanego środowiska graficznego (inne dystrybucje nigdy nie miały problemu z grafiką). Tak więc daj sobie spokój z tym Linpusem, nawet nie zawracaj sobie głowy z próbą uruchomienie Linpusa. Instaluj albo jakąś normalną dystrybucję Linuksa, albo instaluj od razu Windowsa.

43
Inne / przekierowanie portów
« dnia: 2015-03-29, 03:51:51 »
Cytat: addos2
Witam
Ale czy IP źródłowe to podaje się WAN czy LAN routera?
Te pola wg mnie możesz pominąć, one się przydają w przypadku PAT, gdy port źródłowy jest inny, niż docelowy. Tak, mają być WAN, LAN to porty docelowe.

44
Debian / Surowy Debian
« dnia: 2015-03-29, 03:47:29 »
Cytat: płona
roobal zrobił literówkę albo ma u siebie podlinkowane dla wygody.
Dokładnie, literówka ;)
Cytuj
No i tu jest pies pogrzebany, bo CD 1 to według mnie i z tego co pamiętam to za mało aby bez połączenia z siecią dokończyć całą procedurę instalacyjną.
CD to pełny system (ze środowiskiem graficznym). Debian nie dostarcza jednak sterowników własnościowych, a być może wolny nie radzi sobie z tą kartą.

45
Debian / Surowy Debian
« dnia: 2015-03-26, 15:54:32 »
Prawdopodobnie brakuje Ci sterowników do karty graficznej. Masz dwie opcje: 1. podpiąć się do Internetu kablowo i gdy będziesz miał połączenie z Internetem, dopisz tylko repozytoria non-free, najszybciej przy użyciu seda.
cp /etc/sources.list /etc/sources.list.old
sed -i 's\\main\\main contrib non-free\\' /etc/sources.list
Potem tylko apt-get update i zainstaluj sobie z repozytorium sterowniki do karty graficznej, o ile będą dostępne (jaką paczkę musisz zainstalować, to musisz się dowiedzieć jaki sterownik Ci potrzebny).

2. Pobrać ze strony NVIDII sterownik dla Linuksa pod Twoją kartę i zainstalować ręcznie (instrukcja myślę, że będzie na stronie producenta).

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 137