Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mackeire

Strony: [1] 2 3 ... 29
1
Wygląda że ten Twój usb modem stick to jakaś kolejna graficzna nakładka na modemmanager.  A skoro modemmanager nie obsługuje Ci ussd to jego nakładka tym bardziej nie zadziała. Pisał Ci Paweł o tym powyżej.
 
 Modem Manager GUI i ten Twój usb stick to tylko graficzne interfejsy programu zarządzającego połączeniami komórkowymi - modemmanager. 
 mmcli to interfejs tekstowy do tego samego programu - modemmanager.
Twój problem polega na tym ,że przedwojenny modem nie dogaduje się z programem modemmanager.
Niezależnie od tego jaką doinstalujesz na niego nakładkę graficzną to pod spodem jest modemmanager który bezpośrednio obsługuje modem. A raczej w tym konkretnym przypadku - nie obsługuje.
Solutions :
1. Zakup modemu przystającego do czasów współczesnych.
2. Testowanie innego oprogramowania zarządzającego połączeniami komórkowymi. 

3
Przećwiczyłem ofono u siebie i dałem radę wysłać i odebrać USSD ale połączyć z internetem już się nie udało. Poza tym nic mi nie wiadomo o istnieniu nakładki graficznej pozwalającej na cywilizowane odbieranie sms i wysyłanie ussd bo MM GUI z moim ofono nie chciał współpracować.

4
Dotyk działa w każdym przypadku ale działa byle jak i normalna obsługa aplikacji jest czasami niemożliwa.

5
Przede wszystkim to na dotykowy sprzęt to Gnome albo KDE a nie lubuntu, xubuntu ...

masz paczkę
iio-sensor-proxy
?

6
No to teraz po kolei

/usr/share/ofono/scripts/enable-modem

/usr/share/ofono/scripts/online-modem

/usr/share/ofono/scripts/initiate-ussd *108#

7
Paczkę  rpm zainstalowałeś w Mincie ? A ja zawsze myślałem ,że tam są deb'y.

Anyway, oprócz  ofono potrzebujesz jeszcze paczkę
ofono-scripts

W katalogu /usr/share/ofono/scripts/ (w zależności od distro) pokażą Ci się skrypty do obsługi różnych funkcji. Otwórz konsolę i wykonaj np

/usr/share/ofono/scripts/test-modem

i pochwal się co Ci tam wyszło.

Być może trzeba będzie zatrzymać lub usunąć modemmanagera. Już nie pamiętam, KDE jakiś czas temu przeszło w swoich aplikacjach telefonicznych z ofono na modemmanagera więc już nie pamiętam jak to leciało.

Podobno graficzna nakładka modemmanager-gui obsługuje ofono od jakiejś tam wersji (trzeba przestawić w ustawieniach)  ale nie testowałem.

8
uruchom poleceniem w konsoli

Można by też zastąpić modemmanagera innym menadżerem połączeń np ofono ?

9
A może wyskoczyć treść wiadomości? Czy tylko informacja, że jest?

Tylko że jest, numer i treść, tylko numer, tylko treść, pełne okno programu. Czyli wszystkie kombinacje.
10
Chodzi o to że program cały czas działa w tle ale bez uruchomionego interfejsu graficznego i nasłuchuje. Jak nadejdzie wiadomość to wtedy wykonuje jakieś działanie np wyskoczy powiadomienie, jakiś dźwięk albo uruchomi okno programu.

Komendy AT do obsługi USSD to słaby pomysł , imho. Najprościej użyć mmcli , cumbajszpil :

mmcli -m 0 --3gpp-ussd-initiate="*101#"

11
Jeśli chodzi o wysyłanie / odbieranie SMS z modemu GSM na komputerze to ja już jakiś czas temu porzuciłem Modem Manager GUI. Nie działał mi za dobrze. Miał problemy z wysyłaniem kodów USSD, nie pokazywał bądź pokazywał absurdalne daty odebranych sms , nie obsługiwał listy kontaktów.
KDE ma swój własny program graficzny do SMS/MMS oparty o modemmanagera
https://apps.kde.org/pl/spacebar/
Działa w tle jako demon więc odbiera wiadomości w czasie rzeczywistym, obsługuje książkę kontaktów z systemu, obsługuje konfigurowalne powiadomienia  i elegancko komponuje się z pulpitem :)12
To jest modem  ery paleozoicznej do którego kiedyś się podpinało kabel którego drugi koniec był podłączany do gniazdka w ścianie tam gdzie telefon stacjonarny Telekompromitacji Polskiej SA. Prehistoria starsza od węgla i Twojego modemu 3G :)

13
a nie masz w tym laptopie  miejsca na wewnętrzny modem i ANTENY ?

14
Tanie mięso psy jedzą
signal quality: 0%

15
Może normalnie masz słaby zasięg ? I dlaczego kupiłeś modem w przedwojennej technologii 3G , LTE nie było na allegro ? Ma on jakąś antenę zewnętrzną ?

Pokaż no wynik polecenia
mmcli -m 0

Strony: [1] 2 3 ... 29