Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki -

Strony: [1]
1
Inne urządzenia / kwestia SDHC...
« dnia: 2010-09-14, 14:45:53 »
Witajcie!

Dziś bardziej banalna kwestia...

Od pewnego czasu jestem posiadaczem karty pamięci SDHC klasy 4. Zastanawiałem się nad możliwością używania jej w wewnętrznym czytniku kart (nie chcę robić kryptoreklamy, więc nie podam nazwy firmy, tylko model: MC-CR102) ;) w moim komputerze. W instrukcji tego modelu nie ma informacji o wsparciu dla SDHC, natomiast na stronie producenta taka informacja już jest. Ja, pod Linuksem, otrzymuję takie info z dmesg:
sd 6:0:0:0: [sdd] Add. Sense: CIRC unrecovered error
end_request: I/O error, dev sdd, sector 0
sd 6:0:0:0: [sdd] Unhandled sense code
sd 6:0:0:0: [sdd] Result: hostbyte=DID_OK driverbyte=DRIVER_SENSE
sd 6:0:0:0: [sdd] Sense Key : Medium Error [current]
Info fld=0x0
W tej kwestii "noktowizory" nie były mi bardzo pomocne. A do mojej karty dobrać się nie mogę. Sam dostęp do karty nie jest problemem - podpinam ją do komputera przez aparat cyfrowy, ale nie jest to jednak najwygodniejsze rozwiązanie. Z wiki i pochodnych wiem, że w niektórych urządzeniach wystarczy upgrade firmware'u, ale chyba to nie o to chodzi.

Zastanawiam się więc, czy w mojej Mandrivie mam szansę na bezpośrednią obsługę kart SDHC? W sumie, standard ten jest dość stary, więc nie powinno być ogólnie z nim problemu...

Za jakiś czas będę wymieniał sprzęt, więc chciałbym, aby ta kwestia była bardziej otwarta, tzn. mile widziane byłyby też ogólne komentarze dot. Waszego doświadczenia z tego typu kartami, i ew. sprzętem do ich obsługi ;)

Pozdrawiam.

2
Instalacja oprogramowania / mp3 na wav
« dnia: 2006-03-30, 10:51:29 »
Ostatnio pożyczyłem od sąsaiada jakąśtam kartę Wi - Fi.
Niestety nie pamiętam jej nazwy. Jest to karta Wireless PCI 802.11 b/g . W systemie wykrywa mi ją jako ra0, a moduł mi do niej używa rt2500. Mieszkam tuż przy centrum Krakowa, więc powinienem zobaczyć jakieś sieci. Niestety żadnych mi nie widzi. Natomiast widzi mi np. szum w trybie Ad-Hoc. Jak ustawić tą kartę, aby cokolwiek mi zobaczyła np. przez iwlist?? Posiadam Mandriva LE 2005, ale równie dobrze moge mieć nowego Knoppiksa lub Troppiksa które mi ustawienia karty widzą trochę lepiej. Czekam na wasze porady i pomysły bo już od tego normalnie ciemny jestem...

3
Konfiguracja / PROBLEM DNS OVH
« dnia: 2006-01-13, 12:04:51 »
Jestem w potrzebie, w ciężkiej sytuacji. Piszę w tym roku maturkę i zastanawiam się, jak wykorzystać w tym Linux? Nie chodzi mi oczywiście o coś takiego jak np. wykorzystać Lina na mojej maturce z informy, czy na ustnej prezentacji z polskiego, bo to zbyt oczywiste, ale o bardziej \\'zaawansowane\\' :D (mam nadzieję że właściwie odczytujecie \\'zaawansowane\\' :) sposoby wykorzystania Linuksa. Za wszelkie pomysły, nawet na pierwszy rzut oka czy z pozoru nierealne czy niedorzeczne, bardzo dziękuję. Pozdro ;)

4
C/C++ / (C++) Konstrukcja dwuwymiarowej tablicy obiektów
« dnia: 2006-01-11, 13:16:06 »
Szanowni koledzy, dużo razem przeszliśmy, wiele razy mi pomogliście, raz ja niektórym pomogłem, więc zastanawiam się jakie jest wasze zdanie:
Mam Mandriva Linux 2005 LE i po tym, co tutaj czytam, mam wątpliwości, czy zrobić upgrade +1 level Experience   (a raczej -1 level :) do Mandriva Linux 2006. Jakie jest wasze zdanie? Ufam wam, więc nie róbcie sobie za dużych jaj. :) Szczególnie liczyłbym na \\"znajomych\\" z Krakowa, gdyż sam z niego jestem, ale wszelkie inne głosy też mile widziane. A BTW nie wie ktoś, gdzie można znaleźć paczki regionalizacyjne do gwary krakowskiej??? :D

5
Konfiguracja / Neostrada pod Mandriva 2005
« dnia: 2006-01-04, 13:40:33 »
UWAGA: NUŻĄCA OPOWIEŚĆ !! :)))
  Dawno dawno temu postanowiłem sobie zainstalować stery nvidii na moim mandrake\\'u. Nie udało się. Dociągnąłem odpowiednie źródła kernela. Za  którymś razem poszło. Okazało się poźniej, że przy każdym restarcie systemu muszę wpisywać \\'modprobe nvidia\\'. Pogrzebałem trochę w uprawnieniach do plików i po reinstalce sterów chodziło jak złoto ( o ile złoto może chodzić- kwestia sporna :). Poźniej kilka uaktualnień systemu i reinstalki sterów..... Mój problem jest taki że nawet na nienajstarszych sterach (seria 1.767x) system mi strasznie wolno zapier.... przez te stery. Kiedyś na Clanbomber wyciągałem ze sterami 50 fps, teraz ledwo przekroczy 30 fps. Kiedy bootuję system, na bardzo długo zatrzymuje się na nvidii. Zanim odpali serwer graficzny to nieraz mogę zjeść cały obiad, chociaż zazwyczaj jednak czas oczekiwania delay 0.5 - 3.0 minutes. Co może być tego przyczyną?

6
X Serwer / Rozdzielczość ekranu logowania
« dnia: 2006-01-03, 15:05:34 »
Słuchajcie, piszę do was siedząc za szkolnym Proxy\\'em na knoppiksie 4.0.2. (jak nie wierzycie to sobie sprawdźcie: \\'nmap 192.168.16.2\\')  :)) ; I ten Proxy na niewiele mi pozwala. Jak tu coś skonfigurować, aby sobie jakiegoś czata, irca, czy torrenta odpalić?? problem podstawowy z proxy\\'m rozwiązałem, tak więc jak widzicie mam HTTP, HTTPS, FTP, i kilka pocztowych protokołów.

7
Konfiguracja / Dźwięk
« dnia: 2005-11-08, 13:51:59 »
Poszukuję jakiegoś Linuksa na mojego starego kompa: 386SX (16 MHz) , 4 MB RAM ( ale to nawet nie jest SD :), kilkanaście Megsów wolnego na dysku, karta graf. zintegrowana SVGA. Grzebałem trochę...... o nie , źle mnie zrozumieliście, grzebałem trochę w sieci ;), ale nie mogę znaleźć. Jakieś stare floppixy czy dsl czy ten reklamowany KŚ jako serwer dla neostrady to mis się przywieszają prawie na samym początku. Szukam konkretnie Linuksa, który umożliwiłby mi między komputerami komunikację typu COM: <-> COM: --- ups sorry,  TTYS1 <-> TTYS1. Kabel już posiadam. Aha, jakiego protokołu musiałbym użyć i jak to skonfigurować? Pozdro ;)

Strony: [1]