Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pavbaranov

Strony: [1] 2 3 ... 52
1
Instalacja / Odp: Arch - instalacja krok po kroku
« dnia: 2021-09-15, 12:23:34 »
Od pewnego czasu w archiso dostępny jest skrypt instalacyjny, mniej wygodny od anarchyinstaller, ale też prowadzi krok po kroku: https://wiki.archlinux.org/title/Archinstall.
Cokolwiek "doinstalowywane" do liveiso teoretycznie jest możliwe, bowiem "siada" to w RAM; niektóre programy tak zadziałają, inne nie.
Jest też możliwość przygotowania "swojego" liveiso z Archem: https://wiki.archlinux.org/title/Archiso
IMO - Jeśli twierdzisz, że wiki Archa jest ogólnikowe, także lub przede wszystkim związane z instalacją (tą tradycyjną) i nie bardzo rozumiesz pojęć tam zawartych i generalnie nie łapiesz tego procesu, to biorąc pod uwagę, że masz tam jeszcze Windowsa, którego pewnie chcesz zachować, odradzam tę drogę instalacji (a być może na razie i Archa), bo możesz spowodować, że nie tylko Arch Ci się nie zainstaluje, ale i Windows stracisz.
Jeśli chcesz się przekonać, czy Ci Arch odpowiada, to tak jak podał Robert - anarchyinstaller lub nawet EndeavourOS (bo praktycznie niczym od Archa się nie różni oprócz procesu instalacyjnego).

2
Przecież masz tę odpowiedź już udzieloną: https://forum.linux.pl/index.php/topic,26227.msg140905.html#msg140905

3
Rozumiem,m że po dopisaniu zrobiłeś restart systemu.
Spróbuj innego sterownika.

4
Spróbuj wyedytować plik /etc/modprobe.d/iwlwifi.conf i dopisać:
options iwlwifi 11n_disable=0
Zgodnie m.in. z wiki Archa:
Using 11n_disable=0 will also prevent 802.11ac and only allow connection with slower protocols (802.11a in the 5GHz band or 802.11b/g in the 2.4 GHz band).
Zatem spróbować nie zaszkodzi.
Zmiana sterownika? Pobierasz z repo (dla Intela są dwa w kernelu: ipw2100 i ipw2200, iwlwifi, który właśnie używasz oraz iwlegacy /ale to jest chyba dla starszych kart wyłącznie/), pobierasz firmware; w przypadku Manjaro powinna to być paczka linux-firmware (w repo) lub linux-firmware-iwlwifi-git (AUR); i nie - niczego "ręcznie" kopiujesz tam, gdzie winna to zapewnić paczka - jeśli brak - zrób sobie we własnym zakresie lub niech Ci ktoś pomoże, bo w przeciwnym razie to proszenie się o kłopoty.
A następnie używasz (modprobe itd. itp.) tej, którą chcesz.
Jak na razie proponuję pozostać przy tym co masz, albowiem ten sterownik winien widzieć sieci 5GHz na tej karcie.

5
Sieć / Odp: Problem ze stabilnością internetu
« dnia: 2021-08-30, 21:28:38 »
Sterownik, o którym wspomniałem masz bezpośrednio w kernelu (chyba, że go w Fedorze - w co wątpię - wycieli). Wg wszelkich danych winien on obsługiwać i Twoją kartę. Sterownika, który jest w kernelu nie wywalisz (bez jego kompilacji), możesz go po prostu nie używać.

6
Sieć / Odp: Problem ze stabilnością internetu
« dnia: 2021-08-30, 08:24:49 »
Używasz broadcom-wl, w kernelu w Twoim systemie winien być też sterownik brcm80211, dla Twojej karty właściwy jest brcmfmac. Może po prostu spróbuj zmienić.

7
Sieć / Odp: Problem ze stabilnością internetu
« dnia: 2021-08-29, 16:57:02 »
inxi -Nxx
Pitolony Broadcom :D

8
Sieć / Odp: Problem ze stabilnością internetu
« dnia: 2021-08-29, 16:26:40 »
Przy takiej powierzchni i odległości, coś bardzo mocno tłumi Ci sygnał. Mniejsza o to. Pokaż co to za karta WIFI w komputerze siedzi (ASUS to raczej nie jest chipset). Np. przez inxi.

9
Sieć / Odp: Problem ze stabilnością internetu
« dnia: 2021-08-29, 12:23:24 »
Skoro na dwu pasmach i to jeszcze ze wzmacniaczem sygnału masz zaledwie 60% siły sygnału, to jak daleko znajduje się komputer od anteny nadawczej? Nie istnieją pomiędzy jednym a drugim urządzeniem jakieś przeszkody? Czy jeśli komputer (o ile się da) ustawisz tuż przy routerze (bez wzmacniacza) też jest taki problem? A przy wzmacniaczu? Również?

10
Swoją ścieżką, to jak stary Ty kernel tam masz. Od dłuższego czasu sterownik dla BCM4311 winien być w kernelu i nazywa się on dla tej karty brcmsmac.
Pokaż:
lsmod | grep brcm
oraz:
uname -a
PS: Nie kopiuj poleceń (copy&paste), a przepisuj.

11
Inxi jest programem konsolowym. Otwórz jakiś emulator konsoli (nie mam Xfce), zwykle nazywa się konsola, terminal i wpisz to co powyżej napisałem.

12
Od końca - doinstalować wersję z repozytorium. Musi być. Nie wiem, czy w Zorin jest jakieś GUI do tego, ale jeśli nie ma, to przez APT w konsoli.

13
"Po wifi - dead" - a tak dokładnie, to co to dla Ciebie znaczy? W Zorin Lite jest Xfce, w aplecie połączeń sieciowych widzisz w ogóle jakieś wifi i przy próbie połączenia nie łączy się, czy też żadnej dostępnej sieci tu nie ma?
W tym drugim przypadku - jaką masz tam kartę Wifi? Najsensowniejszą odpowiedź udzieli Ci np.
inxi -Nxx
i podaj wynik. Jeśli nie masz inxi - doinstaluj.

14
Instalacja / Odp: Żaden Linux nie instaluje się.
« dnia: 2021-08-18, 22:55:06 »
Jedna uwaga, o ile pamiętam, to Ubuntu od jakiegoś czasu tworzy plik wymiany a nie partycję swap.
Tak, czy inaczej jednak niczego nie rozumiem z tego co pisze @Liść 781.
1. Dysk jest pusty. Domyślna instalacja Ubu/Mint - udaje się?
2. Po co robisz 1 partycję podstawową i od razu logiczne?
3. Po co robisz partycję boot?
4. Czy utworzenie dwu partycji: root oraz /home i postawienie na tym systemu udaje się, czy nie?
5. Ubu ma też możliwość "ręcznego" partycjowania (niedomyślnego) - jeśli tam przejdziesz, ustawisz sobie główną oraz /home, wskażesz MBR jako miejsce dla GRUB - dalej to nie idzie?

15
KDE / Odp: Problem z wpisywaniem hasła w terminalu
« dnia: 2021-08-17, 10:00:27 »
A konkretnie, to co wpisujesz w linii poleceń? Co komunikuje system po wpisaniu wówczas hasła i enterze?

Strony: [1] 2 3 ... 52