Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - wiktorkot

Strony: [1]
1
Instalacja / Biały ekran podczas instalacji Ubuntu lub Mint
« dnia: 2022-06-04, 21:16:28 »
Pytanie o opinie do fachowca.
W ramach nauki Linuxa planowałem  uruchomic Knoppix 9.1 DVD ale niestety instalacja został przerwana w 1/3 ekranu. Pojawił się ciemny ekran i musiałem restartować komputer.
Sprawa jest o tyle ciekawa ,że uruchamiam Knoppix 5.3 DVD na tym samym komputerze, instaluje się bez problemu. Na dodatek żadna edycja Ubuntu lub Mint  również się nie instaluje. Pytanie czy jest edycja  Knoppixa, która mogła by się zainstalowac na tym starym komputerze, lub  czy jest sposób na instalacje nowej wersji przeglądarki internetowej w Knoppix 5.3 DVD, która pozwoli na przegladanie Internetu. Konfiguracja komputera AMDAthlon64 3200+ AMD Radeon 9250.
Konfiguracja komputera w postaci pliku graficznego AMDAthlon64, przedstawia  załącznik.
Z góry dziękuje za uwagi oraz opinie czy jest jeszcze szansa na wykorzystanie w/w komputera do nauki Linuxa.

W Internecie znalazłem
Najnowsze jądra przeniosły ustawienie trybu wideo do jądra. Tak więc całe programowanie specyficznych dla sprzętu częstotliwości taktowania i rejestrów na karcie graficznej odbywa się w jądrze, a nie w sterowniku X, gdy serwer X uruchamia się. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie ładnie wyglądających ekranów powitalnych (rozruchowych) o wysokiej rozdzielczości i migoczących przejść od rozprysku rozruchowego do ekranu logowania. Niestety, na niektórych kartach nie działa to poprawnie i kończy się na czarnym ekranie. Dodanie parametru nomodeset instruuje jądro, aby nie ładowało sterowników wideo i używało trybów BIOS-u do momentu załadowania X.

Zauważ, że ta opcja jest czasami potrzebna dla kart nVidia podczas korzystania z domyślnych sterowników "nouveau". Zainstalowanie zastrzeżonych sterowników nvidia zwykle sprawia, że ta opcja nie jest już konieczna, więc może nie być potrzebna, aby ta opcja była trwała, tylko dla jednego rozruchu, dopóki nie zainstalujesz sterowników nvidia.

Pytanie jak stworzyć DVD np.Mint lub Ubuntu która pozwoli na instalacje Linuxa na w/w komputerze.

Strony: [1]