Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - wiktorkot

Strony: [1]
1
Przepraszam fachowców, że ośmieliłem sie zadać pytanie. ale to efekt seniora.
Nie widzi, nie słyszy, ale sie czepia. Morda w kubeł jak mówił sierż.  Kowalski w odpowiedzi na trudne pytania. Ale z drugiej strony mój nietakt wynikał z mojej maksymy zyciowej (Kto pyta nie bładzi ), skad mogłem wiedziec, że na tym forum obowiązuje zasada ( Siła głosu siłą argumentu).
Na pocieszenie zostaje mi tylko satysfakcja, że się nie da, jak sie nie da.
Czuj, czuj, czuwaj
Wiktorkot

2
Wojny wygrywaja amatorzy, którzy przejmuja inicjatywe jak zawodowcy nie dają radę. 
To bardzo dobrze, źe jest w Narodzie duch walki, kto wie może będzie potrzebny?
A tak na poważnie ściagnąłem sobie już Open BSD ale nie mam dobrej instrukcji instalacji, więc jeżeli nasze słoneczko mogło by pomóc w tej materii to będzie pochwała w jadłospisie (patrz wspomnienia- słuzba czynnej lata 60 ). W ramach wymiany doświadczeń przesyłam sugerowane wykresy użycia systemów podczas przeglądania bloga.
Ostatnia spraw dotyczy przekazania sprawnych historycznych komputerów Windows 98, Windows 2000, Windows XP lub Vista dla szkoły jako zabytki w celach edukacyjnych (monitory są lampowe ale sprawne. Szkoda mi wyrzucic sprawny sprzęt może sie jeszcze przyda.
Z harcerskim pozdowieniem dla Pana Pawła.
Wiktorkot

3
Witam
Tak to jest gdy człowiek jest głąb i nie potrafi skonfigurować instalacji Linuxa na stary komputer z Windows 7. Ale z drugiej strony jak mawiał "Skrzypek na dachu" żaden czytelnik mojego bloga  https://patentyblog.pl nie korzystał z linuxa (patrz załacznik), więc można go potraktowac jako zabawkę, jako hobby, bez praktycznego zastosowania. Podobna sprawę zaliczyłem osobiście gdy kupiłem Attari za 750 $ i szybko sprzedałem bo nadawał sie tylko do zabawy dla dzieci. Dopiero gdy kupiłem AT, w cenie Malucha, mogłem otworzyc firmę w domu. Ale z drugiej strony nadrabiam swoje braki w wykształceniu publikując kolejne artykuły mojego bloga, mam nadzieje z pożytkiem dla czytelników. Sam jestem ciekawy czy starczy mi jeszcze czasu aby pobawić sie z Linuxem, ale to jest chyba plan na kolejne wcielenie. Dziekuje za opinie  fachowców, czas wracac do Windowsów.

4
Kicha a Linux jest reklamowany jako lekarstwo dla starych komputerów.
Zainstalowany został bez problemów Widows 7 ale jest problem z szybkoscią dziaania bo jest tylko 1 MB pamieci. Spróbuje teraz zainstalowac Viste moze to rozwiaze problem. Orginalnie komputer śmigał na XP64 ale wstyd już uzywać XP.
Ale mam pytanie do guru, ponieważ bez problemów uruchamia sie Knoppix DVD5.3 , czy jest sposób na instalacje nowej przegladarki internetu w tym systemie aby w końcu zacząc eksperymentować z Linuxem. Pytanie drugie czy jest sposób na uaktualnienie Knoppixa po instakacji z DVD do nowej wersji, która bedzie uruchamiana z dysku.
Do linuxa przymierzam sie juz 30 lat i cały czas jest cos w poprzek, ale znalazłem informacje że Chińczycy rezygnują  z Widowsa i propaguja Ubuntu, wiec jeszcze raz spróbuję.
Mam nadzeje że w Polsce sa fachowcy którzy rozwiążą ten problem.

5
Instalacja / Biały ekran podczas instalacji Ubuntu lub Mint
« dnia: 2022-06-04, 21:16:28 »
Pytanie o opinie do fachowca.
W ramach nauki Linuxa planowałem  uruchomic Knoppix 9.1 DVD ale niestety instalacja został przerwana w 1/3 ekranu. Pojawił się ciemny ekran i musiałem restartować komputer.
Sprawa jest o tyle ciekawa ,że uruchamiam Knoppix 5.3 DVD na tym samym komputerze, instaluje się bez problemu. Na dodatek żadna edycja Ubuntu lub Mint  również się nie instaluje. Pytanie czy jest edycja  Knoppixa, która mogła by się zainstalowac na tym starym komputerze, lub  czy jest sposób na instalacje nowej wersji przeglądarki internetowej w Knoppix 5.3 DVD, która pozwoli na przegladanie Internetu. Konfiguracja komputera AMDAthlon64 3200+ AMD Radeon 9250.
Konfiguracja komputera w postaci pliku graficznego AMDAthlon64, przedstawia  załącznik.
Z góry dziękuje za uwagi oraz opinie czy jest jeszcze szansa na wykorzystanie w/w komputera do nauki Linuxa.

W Internecie znalazłem
Najnowsze jądra przeniosły ustawienie trybu wideo do jądra. Tak więc całe programowanie specyficznych dla sprzętu częstotliwości taktowania i rejestrów na karcie graficznej odbywa się w jądrze, a nie w sterowniku X, gdy serwer X uruchamia się. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie ładnie wyglądających ekranów powitalnych (rozruchowych) o wysokiej rozdzielczości i migoczących przejść od rozprysku rozruchowego do ekranu logowania. Niestety, na niektórych kartach nie działa to poprawnie i kończy się na czarnym ekranie. Dodanie parametru nomodeset instruuje jądro, aby nie ładowało sterowników wideo i używało trybów BIOS-u do momentu załadowania X.

Zauważ, że ta opcja jest czasami potrzebna dla kart nVidia podczas korzystania z domyślnych sterowników "nouveau". Zainstalowanie zastrzeżonych sterowników nvidia zwykle sprawia, że ta opcja nie jest już konieczna, więc może nie być potrzebna, aby ta opcja była trwała, tylko dla jednego rozruchu, dopóki nie zainstalujesz sterowników nvidia.

Pytanie jak stworzyć DVD np.Mint lub Ubuntu która pozwoli na instalacje Linuxa na w/w komputerze.

Strony: [1]