Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Leon

Strony: [1]
1
Instalacja / Anarchy - failed to start Light Display Manager
« dnia: 2022-02-25, 09:34:46 »
Próbowałem zaisntalować Xfce4 na Anarchy, wszystko poszło niby ok lecz po "reboot" błąd jak w tytule.
Postępowałem według tego:
https://www.debugpoint.com/2020/12/xfce-arch-linux-install-4-16/
Na te chwilę kursor mruga i tyle w temacie. Nie wiem jak wejść na koto roota i do terminala aby próbować to naprawić.


2
Pytanie dość dziwne bo dla wielu ludzi to, co jest w sklepach jest normalne. Dla mnie jednak nie, dlatego postanowiłem pogadać, w wakacje będzie pora na jakieś zmiany. Zawsze użytkowałem tylko HP i wolałbym abym został przy HP, innym firmom niezbyt ufam bo znajomi mieli masę przebojów. No może jeszcze jakiś Dell w ostateczności.
Obecnie mam i7-5600U, jest to tzw. Intel-Masakra, czyli procesorek z najwyższej niegdyś sfery nadający się do kalkulatorów, ewentualnie tabletów typu Kiano. Grzeje się to tak, że racuchy można pichcić, byle co to zapcha, procesorcio nadający się jedynie do oglądania pulpitu. To był mój błąd bo przesiadłem się na to z i5-4300M i bardzo, bardzo tego żałowałem a że z portfela poleciało 5500 na nowego laptopa no to musiałem go uzywać aż się "mentalnie" wykończy. Jeszcze go mam ale to już za mało, za słabe to to jest (HP 820-G2). Fajny był bo bateria spoko na 4,5,6h nawet i matryca FHD z wysokim PPI i tak dalej i dalej. RAMu to to ma 16GB w 2 kostkach i są to jeszcze DDR3-1600. Dysk jaki używam to jakiś Patriot na TLC 3D NAND. Dysk spoko, w porywach po 4 latach nadal ma te 450-480MB/s w odczycie i pow. 400MB/s w zapisie ale to i tak już za mało.

Rozglądam się za jakąś używką lecz ceny potrafią zrójnować mi psychę. Nowego nie kupię bo nie dam już rady wydziobać 7-8-9 tysioli na jakiegoś choćby ProBooka, szukam używki zatem.
Od kilku miesięcy siedzę nad benchmarkami, specyfikacjami i powiem wprost, trochę mocno zdziwiony jestem a ździwiony bo znaleźć zamiennik na niegdyż wyśniony i7-4800MQ jest bardzo ciężko. Te nowe procesorki Intela to one nadają się dzisiaj jeszcze do czegokolwiek?  Mowa o prockach od 7 generacji w górę.
Kolejna sprawa, są jeszcze laptopy z "normalnymi" kadłubami czy już tylko te wszystkie zgrzewki składane na bebechach przyklejanych w środku na taśmy i inne gady?

Od laptopa wymagam:
1. boot secure = off
2. matryca minimum 1920x1080 o przekątnej max. 15.6"
3. obecność portu PCIE NVME dla dysków M2
4. obecność portu SATA3 dla dysków
5. usb 3.1
6. HDMI
7. obecność nagrywarki (bo mam BR-RW)
podświetlana kalwiatura Eng-US Qwerty (mile widziana także numeryczna)
no i to chyba wsio...
Co do procka to szczerze mówiąc już nie wiem, ma mieć VTd, VTx i podobne, choćby 4 rdzenie i 8 wątków, nie mieć literki U w nazwie :))) no i obsługę grafiki Intelowskiej. Nie gram w gry więc won z dedykowaną. Laptop bez radeonków i nvidii jest na dłużej :)
A co do RAM to choćby 16GB z naciskiem na max.32GB (do wirtualki).

Wiecie że nie wiem czego szukać z przedziału rocznikowego 2015 - 2020 ??
Obok mam roboczego (z pracy) Lenovo L540, on ma właśnie tego i7-4800MQ i 16GB RAM. Takie co zjada wszystkie laptopy (nowe) z przedziału cenowego do nawet i 3000zł. Ja nie wiem co "oni" teraz produkują. Laptopów "normalnych" już nie ma?

A zdaniem moim normalne laptopy to były: 8460p, 8470p, 8570p, 8770p, 8770w i tak dalej.

3
Inne / Coś podobnego do MiniTool Partition Wizard dla Linucha
« dnia: 2022-02-23, 13:26:44 »
Od dłuższego czasu szukam czegoś bardzo podobnego do MiniTool PartitioWizard dla Linuxa (Arch).
Polecicie coś graficznego i zdolnego być lepszym od GPARTED i podobnych? Chodzi mi głównie o czyszczenie DODem, ZERAMI czy o modyfikacje partycji i przeglądanie zawartości łącznie z edycją.

4
Sorry, ale muszę bo pozbyłem się Windowsów i dylemat mam. Obecnie zainstalowany jest Manjaro (najnowszy) z Xfce. Chciałbym stworzyć nośnik instalacyjny z obraz AnarchyLinux.iso na pendrivie. Nośnik musi startować z trybu UEFI, czyli GPT.
Nie wiem jakiego programiku lub czego użyć w terminalu aby to uczynić.

5
Inne / Alternatywa dla Thunar'a w Xfce
« dnia: 2022-02-23, 13:21:49 »
Jest coś innego może zamiast Thunara? Coś lepszego, ładniejszego, szybszego i bardziej konfigurowalnego?

6
Plasma zaczyna mi się podobać ale mam jeden odwieczny problem, chodzi o ikony na pulpicie. Jestem przyzwyczajony do Xfce bo używam tego kilka lat i nie umiem sobie poradzić z plazmą. Chodzi o to, że nie ma na pulpicie takich ikon jak w Xfce, nie chce mi się przepisywać ich nazw (kosz, system plików, pliki uzytkownika, dyski, napędy). Jak to zrobić aby było identycznie jak w Xfce no i dlaczego nie działa system przeciągania, np. wykopię z Menu jakiś program np. Audacity - w Xfce łapię to myszką i wyrzucam na pulpit i już mam tam skrót albo klikam w menu na nazwę programu po przez PPM, wybieram z MENU dodaj skrót na panelu/pulpicie i ... skrót jest tam, gdzie chciałbym aby był.
No nie mogę tego ogarnąć.

7
Sorry za tytuł, nie wiedziałem jak to napisać aby streścić. Mam linuxa Manjaro z Xfce ale to bez znaczenia bo na Ubuntu i Mint dzieje się to samo. Problem powstał jakiś pół roku temu i jest obecny raczej na wszystkich dystrybucjach.
Gdy klikam na ekranie np. w ikony na panelu (wejście do Menu), na ikony na pulpicie czy też nawet w przeglądarkach internetowych kilkam cokolwiek (dotyczy także klikania w klientach poczty) to często jest tak że widząc że IKONKA klikana zatrybiła to nic się nie dzieje. Bardzo często muszę kliknąć drugi raz aby kliknięcie otworzyło np. link. Już mnie to tak wnerwia że coś z tym muszę zrobić. Sprzęt jest sprawny, myszka, touchpad i tak dalej bo na Windowsach nie ma najmniejszego problemu, nie mam go też na tzw.Hamaku (Sierra High oraz Mojave). Problem jest tylko i wyłącznie na linuxie bez względu na to, którą dystrybucję wybiorę. W czasie ostatnich lat (3,4) problemu nie było, pojawiło się w Manjaro jakieś 3,4 miesiące temu a w Ubuntu i Debianie to od pół roku. Co najlepsze, gdy zainstalowałem stare Manjaro czy starego Ubuntu (sprzed roku czy dwóch) to problem nie zniknął. Nie wiem co z tym fantem zrobić.
Np. teraz, gdy jestem tu na forum (bez względu na to jakiej przeglądarki użyję) i próbuję kliknąc np. MOJE WIADOMOŚCI u góry lub choćby link ROZDAJEMY LINUKSA po lewej to od czasu do czasu jest tak że kliknięcie nie reaguje. Czasami raz, czasami dwa razy musze kliknąć i zatrybi a czasami od razu działa. Dotyczy to całego systemu, gdy klikam ikonki w Thunarze, raz zatrybi od razu a czasami trzeba kliknąć dwa razy. Szlag mnie już trafia ...

Strony: [1]