Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mateo86

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 44
31
Multimedia / PlayOnLinux --> NFS Underground 2
« dnia: 2014-10-18, 22:36:42 »
Szukałeś rozwiązania w sieci?
Jest dość sporo na ten temat.

32
Zabierasz  się do problemu od dupy strony...
Wybór dystrybucji zostaw na koniec, najpierw sprawdź, czy jest odpowiednie oprogramowanie do tego co robisz.
O ile do developerki linuks/unix się nadaje jak żaden inny, tak do innych celów bywa różnie.

Z obróbką rewelacji nie ma, a z wideo to już w ogóle tragedia.
Do grafiki jest tylko GIMP. Niby można emulować PS na wine, ale rodzi się pytanie po co, skoro wydajność znacznie spada.
Do wideo masz proste programy pokroju Windows Movie Maker i jeden zupełnie nie intuicyjny, często kulawo działający i czasem irytujący program do zaawansowanej nieliniowej obróbki wideo - Cinelerra.

33
Instalacja / Nie mogę wejśc na dysk ntfs z danymi
« dnia: 2014-09-04, 22:15:14 »
Jest coś takiego jak ntfsfix i ntfsck - prawdopodobnie dałyby radę.
Nie leć z każdym problemem na forum - czasem google też daje proste rozwiązania, czasem nawet szybsze niż obchodzenie problemu na około.

34
*Ubuntu / Nie widzę podglądu miniatur zdjęć w formacie nef
« dnia: 2014-09-04, 00:32:33 »
@tele: Rozdzielczość prawdopodobnie na dłuższy czas zatrzyma się przy 4K lub 8K. Nie będzie większego sensu robić większe matryce, skoro nie będzie odpowiednio dużych pomieszczeń, szczególnie w domu, żeby większe matryce w telewizorach komfortowo oglądać.

Co do skryptów - takie coś już jest dawno zaimplementowane - jeśli wejdziesz pierwszy raz do katalogu ze zdjęciami, wtedy generowane są podglądy. Przy ponownym wejściu podglądy nie są na nowo generowane, tylko wczytywane.

35
Konfiguracja / [ubuntu 14.04] Nie działająca karta wifi
« dnia: 2014-09-01, 21:59:00 »
Wszystko dobrze zrobiłeś, dodaj tam tą linijkę, potem zapisz i restart.

36
Jak tak mocno ingerujesz w system, to spróbuj gentoo albo arch - przy tak minimalistycznym systemie kompilacja nie będzie trwała długo, da się to zrobić w kilkadziesiąt minut, w zależności od szybkości procesora.

37
Inne / Zmizna rozdzielczeðci myszki
« dnia: 2014-08-31, 19:08:29 »
Zwyczajne Ustawienie czułości i szybkości myszy nie wystarczy?

38
Konfiguracja / [ubuntu 14.04] Nie działająca karta wifi
« dnia: 2014-08-30, 07:19:54 »
Masz sprzętowo wyłączoną kartę wifi, wyłącznikiem, albo kombinacją klawiszy FN+F2, jeśli nie ma żadnego przełącznika na obudowie.

Teoretycznie w większości przypadków nie da się nic zrobić jeśli karta jest fizycznie wyłączona, ale właściwie kombinacja klawiszy to tak jakby nadal programowy wyłącznik, który czasem można oszukać.

Edytuj plik /etc/modprobe.d/asus.conf
Wpisz do niego:
options asus_nb_wmi wapf=4

39
Nie wygląda, żeby intel jakoś specjalnie wspierał tą kartę na linuksie. Brakuje w sterownikach dopalenia sprzętowego 2D, 3D. Jest dopisek, że sterowniki zalecane są dla deweloperów.

Poza tym:
Próbowałeś pierwszego lepszego wyniku z google?
https://wiki.ubuntu.com/HardwareSupportComponentsVideoCardsPoulsbo

40
Inne urządzenia / Mysz
« dnia: 2014-08-28, 02:00:58 »
Z pobieżnego przejrzenia sieci wynika, że to bardzo kiepski model win-myszy.
Sugestie jakie znalazłem to włączenie i wyłączenie kilkukrotne myszy do portu usb, za którymś razem niby powinna zaskoczyć (10-15, fuck!).
Posiadasz USB 3.0? W sieci sugerują korzystać z 2.0.

Bardziej kompleksowego rozwiązania nie znalazłem - może wypowie się ktoś bardziej obcykany w tym temacie, ew. jutro pogrzebie głębiej.

41
Instalacja / Jaka dystrybucja linuxa dla fotografa?
« dnia: 2014-08-27, 16:46:22 »
Cytuj
Gdzie mogę lobbować Adobe?
Lobbować najlepiej na ich forum, w dziale technicznym.

Cytuj
Na forum fotograficznym dowiedziałem się od jednego gościa, że siedzi na linuxie i na nim właśnie obrabia zdjęcia w Darktable. Twierdzi, że to jest dużo lepszy program od LR-a i w dodatku darmowy nawet do użytku komercyjnego.
Skoro tak twierdzi, widocznie dla niego jest lepszy. Osobiście wolę lightrooma, sporo rzeczy ma na to wpływ, głównie presety i pluginy.

Cytuj
Sprawdziłem sobie działanie PS-a CS6 pod/przez wine na tej stronie: https://appdb.winehq.org/objectManager. … amp;iId=17
Jak widać ma rangę silver (nie wiem dokładnie jak to się ma do rzeczy) ale jakoś działać będzie. Może ktoś wytłumaczy jak PS będzie działał na linuxie?
Kulawo. CS6 korzysta mocno ze sprzętu, nie tylko z procesora, ale i z karty graficznej. Niby są to instrukcje OpenGL, ale jednak. Wielowątkowość też kuleje. Uruchamia się, większość funkcji działa poprawnie (a przynajmniej te, z których korzystam), ale jest wyraźnie wolniej niż natywnie.
Jak coś prostego jest do obróbki, to lepiej skorzystać czasem z Gimpa.

42
Inne urządzenia / Mysz
« dnia: 2014-08-26, 23:35:00 »
Podłącz ją do innego portu i sprawdź, czy tam też nie działa.
Sprawdź w innym komputerze, jeśli masz możliwość.
Na koniec wklej tu w znacznikach code polecenie

lsusb

43
Instalacja / Jaka dystrybucja linuxa dla fotografa?
« dnia: 2014-08-26, 23:32:28 »
Zainstaluj sobie Darktable na windows i zobacz, czy Ci będzie odpowiadał. Niestety, pomimo, że ma spory potencjał i możliwości, daleko mu do Lightrooma. Niektóre funkcje działają jakoś mało intuicyjnie, albo nie tak jak byśmy sobie tego życzyli. Jak to bywa w programach, przy których nie było człowieka od interfejsu użytkownika, niektóre funkcje są zdublowane w kilku miejscach, inne słabo działają, jak w innej zakładce czegoś nie odznaczysz, albo suwaka nie przesuniesz.

Ogólnie jak dla amatora - powinieneś się przyzwyczaić. Jeśli masz zamiar się rozwijać - lepiej zainwestuj czas w naukę fotografii niż w naukę Darktable i linuksa. Zawsze też możesz lobbować Adobe do stworzenia natywnej wersji linuksowej. Każda osoba więcej, to bliżej wersji linuksowej, wtedy będzie łatwiej ;)

Ale jeśli się już upierasz, to polecam stabilnego Debiana (wheezy) - wszystko startuje prawie z kopyta, przy minimalnej konfiguracji. Do tego masz pewność, że raz zainstalowany, nie zacznie robić Ci jakichś numerów, że się nie uruchomi, czy coś podobnego, bez względu, czy zainstalowałeś potężną aktualizację większości systemu, czy po prostu wyciągnąłeś wtyczkę z sieci. Jeśli będzie potrzebne Ci nowsze oprogramowanie - zainstalujesz sobie backporty.

Jak lubisz czasem przeżyć przygodę, zainstaluj Debiana testowego (jessie) - bywa, że aktualizacja czasem coś sknoci w konfiguracji i niby działa, ale jednak jest coś nie tak...

I w końcu dlaczego Debian? Bo jest jedną z najpopularniejszych dystrybucji - jeśli pojawią się wersje natywne programów od Adobe, to na pewno będą miały paczki deb albo trafią do repozytoriów. I spora część popularnych dystrybucji jest z nim kompatybilna i zależna od niego. W dodatku jest wystarczająco user-friendly, żeby średnio rozgarnięty użytkownik sobie w nim poradził i wystarczająco wymagający, żeby czegoś się nauczyć o systemach linuksowych.

Wine niby jest ok, chociaż czasem PS kulawo tam działa, ale wirtualizowanie windowsa dla PS uważam jako przestrzał - zabierasz sobie sporo mocy obliczeniowej, nawet z tak mocnego sprzętu i zauważysz znaczny spadek wydajności.

44
Jak się da, dołóż trochę trochę pamięci, nie jest droga, a znacznie przyśpieszy komputer. Z takim sprzętem każda dystrybucja powinna ruszyć, nawet i większa, typu ubuntu czy elementary os

45
Wystarczyło odpowiednio rozdzielczość w grubie ustawić...

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 44