Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - alieno

Strony: 1 [2]
16
XFCE / Nadawanie uprawnień przy kopiowaniu themes do katalogu
« dnia: 2022-05-15, 13:23:23 »
Mam Fedorę xfce i chcę skopiować ładny themes do /usr/share/themes/, ale nie wiem jak w xfce nadaje się uprawnienia admina, bo z xfce mam do czynienia pierwszy raz. Proszę o pomoc. :)

17
Uwagi i propozycje / Zbanowany?
« dnia: 2022-05-08, 16:43:05 »
Pytanie do pavbaranov. Za co zostałem zbanowany na linuxiarzach? Proszę o uzasadnienie.
Pozdrawiam :)
alieno vel xarx

18
Mam komputer stacjonarny na Intel i5, 6 gen. 8 GB RAM, dysk SSD. Ważne dla mnie są w Linuxie stabilność, bezproblemowość, uroda i wygoda obsługi. Chcę nauczyć się jak najczęściej korzystać z terminala, ale opcjonalnie chciałbym móc sobie wszystko wyklikać.

19
Ja tak się waham między mate, gnome a KDE, na zasadzie "osiołkowi w żłoby dano".

20
Lina zamierzam używać w domu, a więc zastosowanie uniwersalne, aplikacje biurowe, prościutkie gry dla zabicia czasu i multimedia. Zamierzam poznać lepiej i zrozumieć Linuxa.
EDIT: Podejrzewam, że podpowiecie mi - "nie mint, jak już to Ubuntu". To Okej, ale ja nawiążę w takim razie do innego pytania na tym forum o to, jakie w takim razie środowisko? Pewnego dnia chciałbym osiodłać i dosiąść Debiana, więc może LMDE? A może się mylę? Gdyby mówić o urodzie dystrybucji podobają mi się:
1. Deepin
2. Zorin
3  Mint Cinnamon

21
Jeżeli uprzeć się na Minta, to lepszy "normal" czy LMDE? A jeśli nie Mint, to co? Musi być wygodne, stabilne i pewne.

22
Przyznam się, ze mam sentyment do cinnamona i mate, z czasów gdy używałem minta. Który z tych dwóch jest "lepszy"?

23
Witam :)
Ja może spytam nie tyle o dystrybucję ile o środowisko. Chciałbym wiedzieć, które jest najbardziej dopracowane, najstabilniejsze. Podam przykład: KDE jest najbardziej konfigurowalne, ale nie zdarzyło mi się, żeby poprawnie uruchomił się dany theme. Zawsze coś nawali w wyglądzie. Dlatego KDE jest kłopotliwe i niestabilne. Poza tym trochę przesadzili z możliwościami konfiguracyjnymi, które i tak nie dorównują tym z compiz.
Pozdrawiam Wszystkich i proszę o pomoc. :)
alieno

Strony: 1 [2]