Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - embede12

Strony: [1]
1
https://board.jdownloader.org/showthread.php?t=74287

Niestety ale coś nie działa. Próbuję wykonać samo polecenie:
java -Djava.awt.headless=true -jar JDownloader.jar >/dev/null 2>/dev/null &
ale w odpowiedzi dostaję tylko to:
4] 1759
[3]   Kod wyjścia 1          sudo java -Djava.awt.headless=true -jar JDownloader.jar > /dev/null 2> /dev/null


W temacie który podlinkowałeś problemem były uprawnienia, dla pewności nadałem prawa 755. Ja jestem właścicielem, więc mam uprawnienia RWX. Wszystko powinno trybić.


@edit.

Zrobiłem to inaczej. W ustawieniach Jdownloader wybrałem, aby uruchamiał się zminimalizowany.
W menu start systemu wpisałem "jdownloader 2", kliknąłem PPM na ten program i potem wybrałem "Edytuj program" i skopiowałem tekst z pola "Polecenie".
Następnie uruchomiłem narzędzie "Sesja i uruchamianie" wbudowane w system Xubuntu i dodałem tam nowy rekord do sekcji "Uruchamiane programy" wklejając wcześniej skopiowane polecenie.

Teraz przy starcie systemu JDownloader uruchamia się zminimalizowany do zasobnika.

W Linux Mint da się tak zrobić kilkając PPM na program i zaznaczyć opcję "Uruchom przy starcie"

2
https://board.jdownloader.org/showthread.php?t=74287
Ok, potem to wytestuję.

A wiesz może co z tą partycją którą chcę udostępnić? Sprawdziłem jej właściwości i tylko root ma do niej prawa. Co nie zmienia faktu iż samba ma do niej prawa odczytu i zapisu. Nie wiem jak to ogarnąć.. Nie rozumiem o co chodzi z tym użytkownikiem tymczasowym. Jak to najlepiej ugryźć? Skasować tego user'a oem i stworzyć jednego administratora i jednego zwykłego usera?

3
Zrezygnowałem z tego uGeta + Aria2, więcej z tym problemów niż pożytku. Ogarnąłem punkt trzeci, czyli odpalenie serwera node JS i zadziałało, połączyłem się z interfejsem z innego PC. Ale co z tego jak nie mogę pobierać plików z linków z szyfrowaniem, czyli zaczynających się na https...

Przerzuciłem się na JDownloader, który to ma zarządzanie przez konto na ich stronie.
Teraz pytanie, jak dodać go do autostartu?

Chciałbym dodać do autostartu Jdownloader, Kodi i nie wiem czy usługi takie jak Samba, vsFTPd, miniDLNA domyślnie uruchamiają się przy starcie, jeśli nie, to je też bym chciał dodać.

I jeszcze takie pytanie, bo instalowałem Linuxa mint, domyślnie się utworzyło konto OEM, pisze że to konto tymczasowe. Stworzyłem partycję na tym samym dysku z wolnego miejsca które pozostało, ma ona być udostępniona przez sambę, mają tam się pobierać pliki z Jdownloadera i również miniDLNA ma korzystać z tego zasobu.
Pytanie jaka jest ścieżka do tej partycji? W eksploratorze pokazuje mi /media/oem/nazwa_dysku, lecz gdy ustawię go w sambie jako udostępniony udział to nie mam do niego dostępu. Także JDownloader ma problem, bo mówi że taka ścieżka nie istnieje.

Próbowałem chmod 777 /media/oem/nazwa_dysku/folder_udostepniony oraz chmod 777 /media/oem/nazwa_dysku

Dlaczego w ogóle ścieżka to /media/oem a nie po prostu /media/nazwa_dysku
Dlaczego jest przypisana do tego użytkownika?

4
@robson75, przepraszam ale nie wiem co mi to da. Nie jestem biegły w Linuxie, chcę go skonfigurować i zostawić. Oprócz uGeta będzie tam samba, miniDLNA, Kodi. Taki typowo multimedialny serwer.

5
Witam, posiadam na PC Linux Mint w wersji Mate 19.3.

PC ma robic za cos w rodzaju serwera, dlatego chce aby mozna bylo na niego zdalnie dodawac, i zarzadzac pobieraniem plikow.
Do tego celu potrzebuje akceleratora pobierania, upatrzylem sobie wiec uGet, ktory spelnia moje oczekiwania.
Po zainstalowaniu do niego pluginu Aria2 mozna dodawac nowe pobierania po przez terminal, ale takze istnieje mozliwosc odpalenia WebUI.
Problem mam taki ze nie wiem jak to zrobic i co do tego jest mi potrzebne.

To jest strona wtyczki WebUI do tego pluginu: https://github.com/ziahamza/webui-aria2

Probowalem wpisywac przytoczone tam polecenie: aria2c --enable-rpc --rpc-listen-all
Ale nie wiem jak ma to dzialac.. W terminalu wyswietla sie komunikat 01/17 13:37:37 [NOTICE] IPv4 RPC: listening on TCP port 6800
co chyba znaczy ze jest ok. Teraz tylko pytanie, jak sie do tego panelu dostac? Myslalem ze wystarczy wejsc na adres http://localhost:6800/ ale strona jest pusta.
W przytoczonym wyzej linku, pod komenda ktora nalezy wpisac, drugi punkt mowi: Or you could just head on to https://ziahamza.github.io/webui-aria2 and start downloading files!
Gdy wchodze na ten adres wyskakuja komunikaty: Oh Snap! Could not connect to the aria2 RPC server. Will retry in 10 secs. You might want to check the connection settings by going to Settings > Connection Settings

Orientuje sie ktos jak to rozwiazac? Moze czegos brakuje? Myslalem ze do takiego czegos bedzie wymagane apache.


@Update

Wszedlem na ten podany wyzej adres (https://ziahamza.github.io/webui-aria2) i ustawilem parametry na "localhost" i port na "6800" bo byly inne. Nie rozumiem jak to dziala przez ta strone ale teraz sie polaczylem z uGetem. Pytanie jak to zrobic bezposrednio, aby nie wchodzic na ta strone a przez localhost

Strony: [1]