Forum Linux.pl

Sprzęt => Urządzenia sieciowe => Wątek zaczęty przez: Verbi w 2015-02-02, 01:54:42

Tytuł: Airport w iBook'u G4
Wiadomość wysłana przez: Verbi w 2015-02-02, 01:54:42
Szanowni

Jestem nowy na tym forum dlatego od razu proszę o wyrozumiałość (a moderatora o przeniesienie posta jeżeli okaże się, że piszę w złym rozdziale)

Próbowałem odświeżyć nieco swojego starego iBook'a G4 (jeszcze na architekturze PPC) ponieważ znaczna część programów dostępnych dla OSX już na nim nie działa. Znajomy poradził mi instalację linuxa, który pozwoli mi jeszcze jakiś czas pocieszyć się starym sprzętem. Pogrzebałem troszkę w sieci (linux jest dla mnie absolutną terra incognita) i znalazłem informacje o dystrybucji Yellow Dog przeznaczonej specjalnie na maszyny o architekturze ppc. Ściągnąłem YDL 6.2, zainstalowałem na iBooku i nawet wygląda na to, że będzie hulać,ale... pojawił się problem (prawdopodobnie jak to mawiał jeden mój znajomy problem znajduje się gdzieś między krzesłem a klawiaturą... ;) ...). Mianowicie - nie potrafię skonfigurować karty wireless, która znajduje się w tym ibook'u. Karta Airport działa na pewno - z powodzeniem korzystałem z niej używając OSX. Jeżeli znajdzie się na forum ktoś kto poprowadzi mnie "za rączkę" i napisze co zrobić żeby zmusić ten sprzęt do działania będę niezwykle zobowiązany.

Oczekując odpowiedzi

Pozdrawiam

Verbi
Tytuł: Airport w iBook'u G4
Wiadomość wysłana przez: Paweł Kraszewski w 2015-02-02, 12:09:16
YDL jest martwy jak ruska demokracja od 5 i pół roku.

Zobacz stabilnego Debiana stąd (http://cdimage.debian.org/debian-cd/7.8.0/powerpc/iso-cd/). Jest aktualny i według dokumentacji obsługuje Twojego G4.

Nie wiem jak ten maczek stoi z RAMem i jak wypasiony to jest procesor, ale może pierw obadaj KDE a jak się będzie mulił to XFCE. LXDE jeszcze mniej obciąża, ale dla mnie jest już zbyt toporny.