Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - m3j012368

Strony: [1]
1
Konfiguracja / Postfix
« dnia: 2021-05-18, 15:33:39 »
Witam,
Jestem bardzo raczkującym administratorem, potrzebuje pomocy odnośnie konfiguracji postfix.
Może na samym wstępie napiszę czego oczekuje i z czym mam problem.

A więc potrzebuje skonfigurować postfix w mojej firmie który będzie działał w następujący sposób :

Aplikacja wysyła wiadomość ( np SQL ), trafia to na serwer smtp jest weryfikacja z kontem office poprzez zaszyfrowane w pliku passwd login i hasło używałem do tego rekordu MX np. [company-org.mail.protection.outlook.com]25

i z konta office wraca do firmy do odpowiedniej osoby ustawionej w aplikacji alarmującej

inspirowałem się między innymi tym poradnikiem od 3 pkt " https://www.middlewareinventory.com/blo ... ffice-365/ "

I teraz w czym jest problem mianowicie:
Po konfiguracji i użyciu komendy " echo "Some Email to Test"|mailx -s "Test Email" -r it@company.com someemail@company.com " działa, w logach jest wszystko czarno na białym, maile dochodzą. Ale jak już chcę wysłać bezpośrednio z apliakcji np ( sql,eset czy co kolwiek innego) to mogę tylko i wyłącznie na konto stworzone na linuxie np root@company.org w innym przypadku jest time-out, a ja nie chce żeby tam przychodziły maile tylko żeby ten serwer działał jako proxy i odbijał maile najlepiej w taki sposób jak opisałem wyżej najprościej :
Aplikacja -> postfix ( autentykacja z kontem office ) -> powrót do firmy do odpowiedniej osoby.

( myślałem też nad stworzeniem aliasów root@comapny.com - własciwy-mail@comapny.com ) ale nie wiem czy to jest właściwy sposób, chciałbym też w aplikacji wybierać użytkownika do którego takie wiadomości mają trafiać.

Nie oczekuje gotowego rozwiązania, liczę raczej na jakieś wskazówki, jak ktoś podeśle poradnik do konfiguracji, to bardzo proszę o napisanie na czym się mam skupić w tym poradniku.

Mam nadzieję że nie zostanę zmieszany z błotem :D

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Strony: [1]