Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Paweł Kraszewski

Strony: [1] 2 3 ... 195
1
Cytuj
Terminal po prostu nie reaguje na wciskanie jakichkolwien przycisków.
A co, koniecznie chcesz, żeby osoba stojąca za tobą widziała twoje hasło?

Cytuj
Co jest powodem tego
Dobre praktyki bezpieczeństwa wymagają, aby przy wpisywaniu hasła nic się nie pojawiało. Pojawianie się gwiazdek/kropek uważane jest za obniżenie poziomu bezpieczeństwa, bo ujawnia długość hasła.
Cytuj
i jak temu zaradzić?
Wpisać hasło i nacisnąć Enter.

2
Konfiguracja / Odp: Dodanie wpisu do GRUB
« dnia: 2023-03-25, 18:58:00 »
Przecież w pierwszym poście tego wątku sam nam napisałeś jak odpaliłeś tego laptopa. Więc zrób jeszcze raz dokładnie to samo i wtedy wrób to, co mackeire napisał.

3
Dużo pracuję z laptopami z tej epoki. Nawet jeżeli masz na myśli "tylko" przeglądać internet,

* Rozszerz RAM do 8GB (prawdopodobnie masz 2x2GB, więc musisz kupić 2x4GB). Jako bazę do szukania parametrów możesz wziąć rekomendowany do tego modelu zestaw Cruciala CT2K51264BF160B (DDR3-1600 • CL=11 • NON-ECC • SODIMM • 204-pin • 1.35V • 2Rx8 • PC3-12800)
* Wymień HDD na SSD.

Po takim rozszerzeniu na tym laptopie pójdzie całe KDE z Waylandem... Ale , żeby nie marnować cykli, świetnie da sobie radę coś na starszych bibliotekach: XFCE jest lekkie, ale ciągle niezwykle elastyczne i konfigurowalne. Nie jestem sadystą, żeby polecać i3 albo sway.

4
Inne / Odp: Warning
« dnia: 2023-03-19, 14:06:50 »
Ale masz wszystko na tacy podane:

* Sterownik AMDGPU - nowe karty graficzne od AMD ...
* ... wymaga całej listy firmwarów, których nie masz zainstalowanych,

Dwie drogi:
* Jeżeli masz kartę AMD to doinstaluj firmwary. Nie znam Sparkiego, nie wiem jak się paczka nazywa.
* Jeżeli nie masz karty AMD to olej błąd. Jest on prawdopodobnie spowodowany budowaniem awaryjnego initrd ze wszystkimi możliwymi driverami (w Archowatych nazywa się on fallback) i narzędzia marudzą, że w initrd są drivery do których nie jest zainstalowany firmware.

5
Zlecę / Odp: Potrzebna pomoc w pracy domowej
« dnia: 2023-03-09, 12:02:27 »
A było to tak:

* Siedzieliście sobie w klasie na zajęciach z parzenia sojowego latte.
* Do klasy wkradł się przez okno brodaty hipster, którego wcześniej na oczy nie widzieliście.
* Rozdał wam zadania.
* Wyszedł tą samą drogą bez słowa.
* Monitoring w szkole miał w tym czasie dziwną awarię i nic nie zarejestrował, a żaden z nauczycieli gościa nie kojarzy.

Zgadłem?


co

Pstro.

Taki zakres zadania domowego sugeruje, ze zajęcia są już od paru miesięcy. Zakres braku twojej wiedzy sugeruje, że nie byłeś na żadnym z tych zajęć...

6
Zlecę / Odp: Potrzebna pomoc w pracy domowej
« dnia: 2023-03-06, 07:24:19 »
A było to tak:

* Siedzieliście sobie w klasie na zajęciach z parzenia sojowego latte.
* Do klasy wkradł się przez okno brodaty hipster, którego wcześniej na oczy nie widzieliście.
* Rozdał wam zadania.
* Wyszedł tą samą drogą bez słowa.
* Monitoring w szkole miał w tym czasie dziwną awarię i nic nie zarejestrował, a żaden z nauczycieli gościa nie kojarzy.

Zgadłem?

7
Konfiguracja / Odp: slack , karta ethernet
« dnia: 2023-03-03, 14:07:05 »
Moduł od tej karty nazywa się e1000e i jest częścią każdego kernela od wersji 2.6.24... W normalnym systemie powinien być automatycznie załadowany przez udev-a po wykryciu karty.

8
Debian / Odp: Bład aktualizacji w peppermint os
« dnia: 2023-03-01, 07:37:53 »
@marcin21: dlaczego w tekście piszesz o jednym błędzie (certyfikaty) a na zdjęciu pokazujesz inny błąd (brak dostępu do katalogu repozytorium)?

Jeden błąd nie ma nic wspólnego z drugim...

9
Taki strzał całkowicie w ciemno:

attr.key_size = 4;
               ^^^
               
attr.key = (__u64)&key_zero;
            ^^^^^

OTOH 4 pewnie odnosi się do rozmiaru key_zero, choć w testach w źródle kernela jest wszędzie .key_size = 8... 

10
1. Jeszcze raz powiesz w Polszy... Ten kraj się nazywa Polska, rozumiesz, trollu? Jak się nie podoba, to wypier*laj do swojej ukochanej moskwy, do swoich ukochanych Białorusinów, rosjan i Kazachów. (kapitalizacja zamierzona)

2. "Problemy" z którymi przychodzisz na ogół występują tylko u ciebie i nie dają się odtworzyć gdzie indziej. Może gdzieś na płycie głównej zawieruszyła się cynfolia z czapeczki i robi zwarcie?

3. Jeżeli MAC ci odpowiada (żyjemy w wolnym kraju) to przenieś się na stosowne fora. Tam chętnie wyjaśnią, jak rozszerzyć pamięć wlutowaną w płytę główną, jak rozszerzyć SSD wlutowane w płytę główną czy jak wymienić wlutowane CPU upalone linią 50V przebiegającą pin obok linii idącej prosto do cora bez żadnych zabezpieczeń tuż pod jedynym miejscem, gdzie wcieknie ciecz z zalanej klawiatury. I że jak nie ma zasięgu, to źle trzymasz, a jak się sprzęt złoży w miejscu do tego niezaprojektowanym, to go źle przechowujesz. Ale żadna z tych rzeczy nie znajdzie zrozumienia na forum Linuksowym... Na przykład to, że chcesz kupić obudowę do Japka. Proszę, link do stosownego forum jest tutaj. Popatrzmy na pierwsze z brzegu topiki niezawodnego, niezatapialnego, przyjaznego i stabilnego sprzętu Apple (topiki z pierwszego ekranu forum):
* Downgrade z macOS Sierra do OS X Yosemite [PORADNIK]
* Nie można zalogować się do facetime & imessage
* Funkcja przenieś do ... z poziomu menu nie działa
* Macbook nie włącza sie po wymianie pamięci ram
* MBP 2015 nie rozpoznaje zasilaczy.
* Aplikacja Netflix ze straszną jakością
* iPad Pro 12'9 2021 - ekran pękł ,,sam z siebie"
* ddzielnny kanał Wifi metodą na problemy z klawiaturą i myszką bluetooth od Apple?
* Centrum sterowania (HomePod Mini) nie wie która jest godzina?
* VoLTE w Plusie na iPSE2016 nie działa

No problemy jak z jakimś, tfu, Linuksem albo tfu, Androidem na jakimś tfu, podrzędnym sprzęcie normalnie.

Cytuj
Tak, wiem, prawda w prawdzie bolała, boli i zawsze będzie boleć
człowieku, ty byś prawdy nie poznał jakbyś się o nią potknął...

Z mojej strony EOT. Znudziło mi się karmienie trolla.

11
Inne / Odp: x11 i ubuntu-desktop
« dnia: 2023-02-22, 18:59:55 »
Jeżeli to rzeczywiście shim, to w logach kernela powinny być komunikaty o błędzie ładowania modułu (coś w stylu "invalid signature" czy coś w ten deseń — równolegle mam FreeBSD, więc i tak nie mam aktywne nic z SecureBoota).
Jeżeli to shim nabruździł w modułach, a wcześniej działało — to może wystarczy przeinstalować DKMS-y, żeby na nowo popodpisywał moduły.


Ale co dokładnie się sypie jest zapisane w logach systemu i X-ów.

12
Cytuj
Na tym portalu swojego czasu miałem kilka nicków, na jednym bardzo mnie lubisz, na drugim też kumplami bylismy, na trzecim i czwartym zostałem lamusem, na piątym kiciarzem a na tym zwykłym trollem.

Uuuuuuuuu, widzę tryb masks off. Musiałem trafić w czuły punkt...

Doskonale wiem, za które konta cię nie lubiłem. Twoja psyche zostawia kilwater szeroki jak admirał Kuźniecow i charakterystyczny jak dupa Kardashianki. Twój zasadniczy problem (w każdym razie tej osobowości, która korzysta z tego akurat konta i dwóch wcześniejszych, które kojarzę) jest to, że ani nie szukasz pomocy, ani nie udzielasz pomocy, tylko wylewasz wiadra gó*a na wszystkich dookoła. Jedynym twoim celem tutaj jest oszczanie i osranie wszystkiego na tym forum. I o ile mam pełne uprawnienia do permabana, to nie robię tego, bo Twój akurat przypadek to gestia wyłącznie właściciela forum (no, poza usuwaniem wypowiedzi absolutnie nie na temat, właściwie wręcz naruszających prawo).

Co do "byliśmy kumplami" - nie jestem i nie byłem kumplem z nikim na forum. Znam w realu raptem dwie osoby z forum, a zaglądam tutaj, żeby pomagać ludziom rozwiązywać problemy. Nic więcej, nic mniej. Nie narzekać, nie wyzywać, nie wywoływać kontrowersje.

A, i jeszcze jedno — skoro już w ogóle używasz dowodu z autorytetu, to też(*) mam prawie 50 lat, z czego prawie 40 zajmuję się programowaniem (dobrze liczysz, pierwsze kursy programowania robiłem w podstawówce), 20 projektowaniem urządzeń procesorowych a 10 robieniem własnych, dedykowanych systemów sieciowych (w tym własnych implementacji stosu IP). Mogę powiedzieć, że mam jakieś uzasadnione podstawy do uważania, że aktualizacje, poprawki czy nowe wersje mają sens.

(*) Zdaję sobie sprawę, że 50 lat to może mieć akurat tylko osobowość eugienek.

13
Cytuj
Ps. A tak na serio to kto wierzy w aktualizacje, poprawki i pseudo bezpieczeństwo?

Jak powiedzieć, że gó*o się znasz na bezpieczeństwie i nigdy nie robiłeś większego systemu IT nie mówiąc, że gó*o się znasz na bezpieczeństwie i nigdy nie robiłeś większego systemu IT...

14
Inne / Odp: x11 i ubuntu-desktop
« dnia: 2023-02-21, 21:18:43 »
Jedyne co mi tu marginalnie pasuje to shimy do Secure Boota - np bianrna NVidia przestała się ładować i wskoczyło Nouvau albo w ogóle VESA?

15
@pavbaranow: sam korzystałem z laptopa o nawet nieco słabszej specyfikacji (i5 3 gen i bez dodatkowego GPU). Nie dość że Plasma chodziła bez problemów i to z Waylandem, to jeszcze ujeżdżałem na tym CLiona i GoLanda... Używałem go jakoś do września zeszłego roku, więc to nie wspomnienia zgryźliwego tertyka.

Strony: [1] 2 3 ... 195