Nowe posty

xx DNS i WWW na virtualbox (3)
Wczoraj o 16:46:11
xx Instalacja Manjaro Linux (11)
2024-07-13, 22:57:31
xx Linux Lite 6.6. Po uruchomieniu z DVD przeglądarka Chrome jest nieaktywna (12)
2024-07-10, 22:33:30
xx Laptop MSI CR500 - nie akceptuje linuksa (6)
2024-07-03, 05:30:18
xx Co to jest ? (3)
2024-07-02, 13:36:58
xx Nowa wersja libreoffice (1)
2024-06-30, 18:22:49
xx Dystrybucja - środowisko graficzna dla amigowca (MUI) (4)
2024-06-30, 12:14:25
xx Jaki kod błędu zwracać z kernela? (3)
2024-06-09, 12:29:22
xx Diablo 2 w OpenDiablo2 (4)
2024-06-07, 12:56:21
xx Chrome vs Firefox – która przeglądarka internetowa jest lepsza (3)
2024-06-05, 04:06:26

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Darki

Strony: [1] 2 3
1
Inne / Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« dnia: 2022-08-27, 20:16:59 »
Niestety… wszystko co dobre często ma swój koniec…

Jak większość z was zauważyła ostatnio nie pojawiały się nowe materiały na stronie. Jest to spowodowane sporymi zmianami w moim życiu osobistym jak i zawodowym. Niestety nie jestem w stanie ogarnąć tylu czynności jednocześnie. Musiałbym zrezygnować z życia osobistego, z rodziny, a tego nie zrobię jak i również myślę że większość z was zrobiłaby to samo na moim miejscu. Dlatego jestem zmuszony zamknąć stronę noishacking.pl.

Ale…

W związku z tym, że jestem redaktorem na blogu silencedevs.com to z czasem wszystkie materiały mojego autorstwa z którymi spotkałeś się na stronie zostaną poprawione i przeniesione na wspomnianą.

Natomiast osobiście nie przestałem pisać i wszystkie artykuły jakie od jakiegoś czasu piszę są udostępniane na wymienionej stronie w zakładce blog.

Chciałbym podziękować wszystkim którzy wspierali jak i również pomagali w prowadzeniu strony. Bez was nie doszedłbym do miejsca w którym jestem dlatego z góry dziękuję za tę kilka wspólnych lat. Mój adres mailowy noishacking@gmail.com jest nadal aktywny dlatego w razie chęci kontaktu ze mną piszcie.

2
Inne / Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« dnia: 2022-07-13, 07:03:18 »
Bezpieczeństwo danych w erze internetu niesie za sobą pozytywne strony ale również i niebezpieczeństwo. Często wymusza na nas dość stanowczych działań w związku z dokumentami czy też plikami zawierającymi dane bardzo istotne które nie chcemy aby ktoś zdobył lub też nawet czytał. Nieważne o jaki typ danych chodzi i nie ważne czy to są twoje prywatne pliki czy też ważne pliki dużej korporacji czy tez małej firmy. Pliki zawierające wrażliwe dane powinniśmy szyfrować. By tego dokonać skorzystać możemy z darmowego narzędzia jakim jest VeraCrypt. W związku z tym napisałem dwa materiały.

W pierwszym opisuję sposób instalacji, konfiguracji oraz przygotowania dysku wirtualnego przy pomocy poleceń w wierszu poleceń Linuksa:

https://silencedevs.com/blog/wpis/veracrypt-tworzenie-szyfrowanych-wirtualnych-dyskow-za-pomoca-wiersza-polecen

Drugi napisałem już jakiś czas temu dlatego niektórzy z was mogą go już znać. Opisuje w nim wszystko co wspomniałem przed chwilą, ale przy pomocy graficznego interfejsu:

https://silencedevs.com/blog/wpis/veracrypt-tworzenie-szyfrowanych-wirtualnych-dyskow

A wy z jakich narzędzi korzystacie by zaszyfrować wrażliwe dane?

3
Inne / Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« dnia: 2022-06-29, 09:20:45 »
Osoby rozpoczynające swoją przygodę z systemem Linux po pewnym czasie spotykają się z koniecznością korzystania z wiersza poleceń. Uważam, że każdy użytkownik który chce korzystać z systemu Linux powinien potrafić posługiwać się wierszem poleceń. W celu ułatwienie napisałem artykuł dotyczący Midnight Commander a dzięki któremu zamiast wpisywać polecenia posługujesz się klawiszami klawiatury i myszką. Zapraszam do zapoznania się z wspominanym materiałem:

https://silencedevs.com/blog/wpis/wprowadzenie-do-midnight-commander

4
Inne / Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« dnia: 2022-06-22, 08:47:34 »
Zapraszam do przeczytania nowego artykułu w którym wskazuję jakie oprogramowanie według mnie warte jest zainteresowania po instalacji systemu Debian.


https://silencedevs.com/blog/wpis/oprogramowanie-ktore-warto-zainstalowac-po-instalacji-debiana

5
Wykonam / Szkolenia Docker i Nmap z certyfikatem
« dnia: 2022-06-20, 10:59:26 »
Droga społeczności,

Jeżeli ktoś z was szuka miejsca w którym rozpoczniesz swoją drogę by stać się DevOpsem chciałbym zaprosić do zapoznania się z naszą ofertą kursów.

Oferujemy dwa kursy, jeden mojego autorstwa dotyczący Dockera, drugi stworzony przez mojego kolegę Wojciecha Ciemskiego dotyczący Nmap.

Co zyskasz zapisując się do nas:

• kursy od zera do eksperta w którym stopniowo wdrażamy nowe elementy związane z tematem;
• większa część kursów jest przeprowadzona w sposób praktyczny byś zobaczył i wypróbował na własne oczy jak to działa;
• każdy z przykładów został przetestowany i na pewno działa;
• zyskujesz dostęp do zamkniętej społeczności w której pomożemy Ci w twoich codziennych problemach;
• kontakt z nami gdzie na naszych zamkniętych kanałach społecznościowych zawsze możesz zadać pytanie;
• po ukończeniu kursu, możesz przystąpić do egzaminu po którym otrzymasz certyfikat ważny przez 5 lat;
• umożliwiamy nawiązanie współpracy z około 30 firmami gdzie po ukończeniu naszych kursów okres rekrutacyjny znacznie się skraca;
• jesteśmy pewni naszych szkoleń dlatego też gwarantujemy zwrot pieniędzy do 7 dni od jego zakupu;

I to wszystko otrzymujesz w podstawowym pakiecie, natomiast jeszcze więcej możesz zyskać przy wyborze innych opcji.
Jesteś zainteresowany?

Zapraszam:

Docker : https://hardcorowy-docker.pl/
Nmap: https://hardcorowy-nmap.pl/

6
Inne / Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« dnia: 2022-06-15, 09:56:31 »
Zapraszam do zapoznania się z nowym artykułem w serwisie SilenceDevs w którym pokażę w jaki sposób stworzyć zaszyfrowany wirtualny dysk przy pomocy VeraCrypt.


https://silencedevs.com/blog/wpis/veracrypt-tworzenie-szyfrowanych-wirtualnych-dyskow

7
Inne / Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« dnia: 2022-06-08, 11:05:31 »
Zapraszam do zapoznania się z moim nowym artykułem na portalu SilenceDevs. Dzisiaj opiszę czym różni się archiwizacja od kompresji i w jaki sposób je połączyć: https://silencedevs.com/blog/wpis/tworzenie-archiwow-i-ich-kompresja-w-systemie-linux

8
Inne / Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« dnia: 2022-06-01, 10:55:24 »
Zapraszam do zapoznania się z moją nową publikacją dotyczącą instalacji oprogramowania w systemach Linux przy pomocy pakietów.

https://silencedevs.com/blog/wpis/instalacja-oprogramowania-w-systemach-linux

9
Inne / Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« dnia: 2022-05-25, 11:40:38 »
Zapraszam do zapoznania się z moim artykułem dotyczącym urządzeń pamięci masowej w Linuksie. Obecnie temat rzadko poruszany ze względu na wprowadzone zmiany co do uprawnień przy uruchamianiu urządzeń w Linuksie, ale osobiście uważam, że każdy użytkownik powinien wiedzieć w jaki sposób zamontować urządzenia przy pomocy cli.

https://silencedevs.com/blog/wpis/urzadzenia-pamieci-masowej-w-systemie-linux

10
Inne / Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« dnia: 2022-05-18, 08:09:16 »
Tym razem zapraszam was do zapoznania się z moim artykułem na portalu SilenceDevs w którym poruszam temat czym jest hacking i czy jest zły: https://silencedevs.com/blog/wpis/czym-jest-hacking-i-czy-jest-zly

11
Inne / Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« dnia: 2022-05-11, 14:41:08 »
W dniu dzisiejszym zmodyfikowałem kurs o Kali Linux, otóż zostało dodane:
Rozdział 8 – polecenie whoami
Rozdział 9 – dopisano „inne zastosowanie polecenia cat”,  „wyszukiwanie oraz zastępowanie danych w plikach” oraz „sposoby numerowania linii wyświetlonych danych z pliku”
Rozdział 11 -  dopisano „filtrowanie poleceń”, polecenie locate, whereis, witch.
Rozdział 14 -  dopisano wykorzystanie notacji liczbowej do nadawania uprawnień
Zapraszam również do zapoznania się z moich artykułem w serwisie silencedevs znajdujący się pod adresem: https://silencedevs.com/blog/wpis/niebezpieczny-linux

12
Osobiście uważam, że XFCE. Pomimo, że mój sprzęt obsłużyłby każde ze środowisk to podpasowało mi najbardziej. Nie ma jakiś tam wodotrysków ale jest za to szybkie.

13
Ale do czego będziesz wykorzystywał dany system?

14
Najlepiej wypróbuj obie i sam zobaczysz którą lepiej jest Ci używać.

15
Inne / Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« dnia: 2022-04-20, 22:09:14 »
Programy typu Malware w dzisiejszych czasach są plagą z jaką każdy z nas spotkał się lub też może się spotkać. Bardzo długo zastanawiałem się nad napisaniem tego typu kursu ze względu na jego dość specyficzną treść. Choć sam hacking jest często źle rozumiany to zastanawiam się jak treść którą chcę wam tutaj zaprezentować będzie odebrana. Zawsze uważałem, że aby się dobrze przygotować w tym wypadku zabezpieczyć należy na początku zapoznać się z tematem. Dlatego uważam, że bez poznania sposobów działania oprogramowania typu malware po prostu się nie da.

Dzisiaj chciałbym wam zaprezentować pierwszy rozdział wyżej wymienionego kursu. Nosi on tytuł podstawowa terminologia kursu. Opisuję w nim podstawowe zagadnienia. Chcę w nim pokazać wszystkim jakie typy podstawowych zagrożeń występują, jak je odróżnić oraz jak unikać. Pierwszy rozdział jest wstępem zajmującym się tylko teorią, ale mam nadzieję, że niektórych zaciekawi.

Jeżeli będziecie mieli jakieś uwagi co do nowego materiału lub też tych wcześniej napisanych to zapraszam do wypełnienia formularza kontaktowego znajdującego się na stronie. W ten sposób najszybciej będę mógł zareagować lub odpowiedzieć.

Strony: [1] 2 3