Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości -

Strony: 1 ... 5 6 [7]
91
http://en.wikipedia.org/wiki/SIGTTIN

Jest jakiś proces, by przechwytywać/odbierać sygnały kierowane do procesu dziecka(np. kiedy jesteśmy procesem kontrolnym terminala).

92
Jest oczywiście możliwość śledzenia czy proces nie jest zatrzymany. Skąd jednak mam wiedzieć czy to z powodu chęci odczytu z podanego miejsca(poza wykorzystaniem mechanizmu watchdogu czy podobnego).

93
Tak się zastanawiam nad wykorzystaniem czegoś innego niż pseudoterminal. Potoki nazwane? Sokety?

94
C/C++ / Wstępna konfiguracja pseudoterminala
« dnia: 2009-08-23, 19:50:50 »
Poradziłem sobie.

Błąd, jaki robiłem, to podawanie xterm-owi końcówki slave. Po podaniu master, a zamianie w mojej aplikacji z master na slave, xterm samemu wszystko konfiguruje(choć nie do końca tak, jakbym sobie tego życzył).

Problem z czytaniem wyjścia też w ten sposób został zażegnany.

Xterm dodatkowo wysyła do pseudoterminala swój identyfikator klasy/zasobu okna w systemie X Window System! Z tego powodu musiałem zastosować bardzo brzydki hack(dodatkowo odczytać te dane).

To chyba na tyle - uważam temat za zamknięty.

95
C/C++ / Wstępna konfiguracja pseudoterminala
« dnia: 2009-08-23, 13:06:48 »
W kilku słowach: używam xterm za wyświetlacza, a mam problem z konfiguracją tego, jak wyświetla wpisywany mu ciąg znaków.

96
C/C++ / Wstępna konfiguracja pseudoterminala
« dnia: 2009-08-23, 12:58:00 »
Wykorzystuję xterm, jako wyjście/wejście mojej aplikacji. W tym celu korzystam z przełącznika -S, by wymusić na nim czytanie/zapis z/do pseudoterminala(końcówki slave) mojego programu. Powstaje jednak problem, że znak nowej linii nie zostaje obsłużony, jako "\\n\\r". Próbowałem ustawić termios(zarówno dla slave, jak i dla master), jednak na nic się to nie zdało.

Ktoś wie, jak rozwiązać mój problem.

Pojawia się też problem z generowaniem losowych danych na wejściu do aplikacji. Jednak pewnie jest nie związany. Dodatkowo mam(już powiązany) problem, że dane wyjściowe niekiedy są rzucane na wejście.

Bardzo byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

97
Mój program tworzy pseudoterminal, a na końcówce slave ustawiam proces potomny. Chciałbym, by proces rodzic(ojciec) mógł rozpoznać, kiedy proces dziecko czeka na otrzymanie danych z pseudoterminala, czyli czyta ze swojego standardowego wejścia. Chciałbym w takim momencie wywołać jakieś zdarzenie przed wysłaniem mu danych(powiedzmy, że takowe dane pobrać ;-) ).

Obecnie myślałem, by obserwować końcówkę slave w podobny sposób, jak robi to inotify-tools. Jest to jednak brzydki hack. Czy nie ma bardziej przejrzystego i łatwego rozwiązania?

98
Inne / Mój własny zastępnik sudo
« dnia: 2009-07-07, 09:01:26 »
Wczoraj odkryty błąd został już naprawiony. Polegał na alokowaniu zbyt małej ilości pamięci, co powodowało wykroczenie poza obszar alokacji i nadpisywanie dalszych danych przez kolejne bloki.

99
Inne / Mój własny zastępnik sudo
« dnia: 2009-07-06, 19:50:21 »
Dzisiaj się przekonałem, że program z nieznanych mi przyczyn ma problemy z działaniem na architekturze 32bitowej. Do czasu wyjaśnienia proszę o testowanie na architekturze 64bitowej.

100
Inne / Mój własny zastępnik sudo
« dnia: 2009-07-06, 13:16:36 »
Nowa wersja 0.0.6 jest już dostępna.

Wiem, że pomysł wydaje się nieco dziwny, lecz moim zdaniem to będzie działać.

Podaję linka:
http://slawek.lach.art.pl/secure_shell.c%20-%20v0.0.6.tar.gz

101
Witaj. Posiadam stronkę lin-programming.prv.pl . Stronka jest bardzo stara, a do tej pory niczego tam nie umieściłem. Jeżeli chcesz, to możemy jakoś współpracować, choć nie mam w aspekcie prowadzenia takiej stronki żadnego doświadczenia.
Może w przyszłości jednak mój serwis ruszy?

Chciałbym w takim razie się dowiedzieć: czym konkretnie będziecie się zajmować? Będą to skrypty w Bash-u, Pythonie, programy w C/C++? Będziecie pokazywać CUI, CLI czy GUI?

Proponowałbym następujące działy:
- Pisanie gier(tam zaprezentować wstęp do SDL i OpenGL).
- Administracja(tutaj pokazać głównie Pythona i Bash-a) - ten dział jest bardzo opcjonalny
- Niskopoziomowe(głównie w C i ASM, jak spis przerwań - aktualizowany; pisanie własnego modułu jądra, itd. )
- Sieci(omówienie bibliotek sieciowych)
- GUI(omówienie narzędzi do jego tworzenia w trybie RAD)

102
Inne / Mój własny zastępnik sudo
« dnia: 2009-07-05, 09:52:39 »
Ostatnio sobie skrobię ciekawe rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa. Opiera się ono na analizie poleceń zawartych w danym skrypcie.

Użytkownik ma jedynie kliknąć dwukrotnie w dany plik, co spowoduje wygenerowanie właściwego spisu poleceń(nie zawiera żadnych instrukcji warunkowych, operacji na zmiennych, itd.). Następnie program postara się dopasować do każdej linijki(polecenia w) pliku wyjściowego specjalnie zdefiniowane regułki. Każda regułka ma poziom zagrożenia i opis. Regułki są dopasowywane na podstawie plików, poleceń, jak i binarek. Dane polecenie ma najwyższy z możliwych poziomów zagrożenia z dopasowanych regułek. Nieznane polecenie/plik jest uznawany za najwyższy poziom zagrożenia.

Całość ma być stosowana na różnych forach czy poradnikach.  Jeżeli administrator spotkał się ze stosowaniem poleceń nie występujących we spisie, to powinien zgłosić to autorowi programu(czyli mnie). W ten sposób użytkownik będzie wiedzieć, co konkretnie uruchamia.

Program jest we wczesnej fazie rozwoju, a opublikowane przeze mnie rozwiązanie tymczasowo nie działa. Mam już wersję działającą, lecz najpierw muszę poprawić parę błędów. Mimo wszystko zachęcam do studiowania mojego rozwiązania(secshell):
http://slawek.lach.art.pl . Jest w dziale projekty.

Wypowiedzcie się, co o tym myślicie. Sudo ma sporo problemów, które chciałbym rozwiązać. W przyszłości planuję wydzielenie poszczególnych składników do bibliotek, co powinno zwiększyć elastyczność. Możliwe staje się, by np. Firefox w przyszłości korzystał z tego rozwiązania lub PolicyKit, czy nawet sudo.

Strony: 1 ... 5 6 [7]