Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości -

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7
31
Serwer posiada kartę graficzną? Jeżeli tak, to świetnym wyborem będzie OpenSuSE. Tam wszystko skonfigurujesz z Yast-a. Napisz jeszcze, jaka architektura.

32
Backend dla QT powstał. Temat do zamknięcia.

33
Dobra. Wystarczyło jeszcze zlinkować z Qt5Widgets.

Teraz mam kolejny problem. Otóż jak pobrać layout z elementu typu QFrame.

34
Korzystam z pkg-config, by pobrać ścieżkę includoów i biblioteki dla mojego backendu w Qt5. Problem jest taki, że po uruchomieniu linker nie potrafi odnaleźć QVboxLayout() (konstruktor). W jakiej bibliotece jest ta klasa?

35
Chciałem napisać dedekcję tego, czy możliwe jest poprawne utworzenie instancji QApplication. GTK+ 2 ma takie coś, jak gtk_check_init, które nie kończy programu, a zwraca pewną wartość, gdy np. X-y nie są  uruchomione. Natomiast konstruktor QApplication robi bardzo złą rzecz - kończy aplikację, gdy X-y nie są uruchomione. Jak to ominąć?

36
Chciałbym prosić o jakieś linki o programowaniu w QT5 w oparciu o widżety. Wszędzie jest tylko ten QML i QtQuick. Ja chcę napisać kod  C++(również interfejs).

37
Nie znam się na QML/QtQuick, ale po wstępnych oględzinach wychodzi na to, że nie obsługują one szablonów. Obsługa szablonów jest konieczna, by z plików tworzących interfejs mogły korzystać różne aplikacje.

38
Przeczytajcie wpis blogowy:
http://www.dobreprogramy.pl/Wiele-interfejsow-dla-jednej-aplikacji-podobnie-interfejsy-dla-wielu-aplikacji,Blog,57946.html

Co myślicie o mojej bibliotece i drzemiących w niej możliwościach?

39
X Serwer / problem z uruchomieniem netbooka
« dnia: 2014-09-03, 11:48:30 »
To nie jest problem związany z serwerem grafiki.

40
Inne / Czy Wupra prowadzi jeszcze działalność?
« dnia: 2012-11-23, 16:26:40 »
Jeżeli chodzi o moje zamówienie, to już dawno odzyskałem pieniądze. Jeżeli chodzi o sklep, to stronę przejął ktoś inny.

41
Advocacy / 1% udziału linuxa w rynku ;-) - Google Trends
« dnia: 2011-05-01, 16:10:15 »
W ogóle, to czy w jakiś statystykach używalności systemów suma pp wyszła ponad 100% ? Zastanawiam się, bo możliwe, że odliczyli użytkowników Linuksa(unikalne IP), którzy również wykorzystują Windows, a takich ludzi ze względu na gry może być bardzo dużo.

42
Inne / Czy Wupra prowadzi jeszcze działalność?
« dnia: 2011-05-01, 16:04:54 »
Otrzymuje ktoś jakieś wiadomości ze sklepu Wupra? Dziwne, bo do mnie nie odpisują, a forum także nie działa. Po długim czasie przywrócono jedynie TuxPlay, a moje zamówienie wisi niezrealizowane od początku kwietnia. Wiem, że strona Wupra też jest dostępna, ale skoro nie utrzymują ze mną kontaktu, ani nie została podana żadna informacja wyjaśniająca okoliczności zawieszenia działalności, to odnoszę wrażenie, że sklep nie istnieje.

43
Advocacy / Propozycja recenzji
« dnia: 2011-02-19, 07:22:02 »
Proponowałbym wspólne przetestowanie freeciv.net, gdyż planuję napisać recenzję.

44
Gry / LinCity-NG robi szyt
« dnia: 2010-12-28, 11:47:51 »
Napisz nam, jaka to dystrybucji, a jaki bootloader posiadasz. Napisz również, jaką masz kartę grafiki.

45
Inne / początkujący
« dnia: 2010-11-13, 13:11:24 »
Każda współczesna dystrybucja Linuksa powinna być lepsza od Windows XP pod każdym względem:
poczynając od lepszej obsługi sprzętu, po znacznie lepszy wygląd, krótszy czas uruchamiania, mniej mulenia, itd.

Ważne w Linuksie jest połączenie z internetem(działające). Jeżeli to już będziesz mieć za sobą, to będziesz mieć system całkowicie bezproblemowy. Ja np. eksperymentowałem dzisiaj i doprowadziłem swój system do takiego stanu, że nie dało się go uruchomić. Jak pewnie zauważyłeś piszę ten post z nie świeżo zainstalowanego systemu, a naprawa popsutego przeze mnie systemu była banalna - wystarczyło połączenie z internetem do popsutego "komputera" + płytka LiveCD. W jednej chwili zaznaczyłem stare jądro do usunięcia i ponownego zainstalowania tego samego. Wszystko trwało bardzo krótko, i nie wytrzymałbym, gdybym musiał przywracać Windows do stanu używalności.

Linux jest na pewno bardziej intuicyjny w obsłudze i administracji od Windowsa XP. Tutaj wszystko jest jakoś sensownie poukładane. Moim skromnym zdaniem, to Microsoft wzorował się w sporym stopniu na GNOME/KDE tworząc Windows Vista, tak samo z Windows 7.

Główna wada: mała baza programów. Dla osoby przechodzącej z Windows ma to szczególne znaczenie.

Brakuje mi tylko opcji automatycznej naprawy z OpenSUSE wcześniejszych. Z tego powodu musiałem użyć płytki LiveCD(Jak już wspomniałem), ale i tak było prosto.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7