Nowe posty

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Inne / Odp: Jak dodać do PCManFM opcję "otwórz jako Root" ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pavbaranov dnia Dzisiaj o 15:14:58 »
@1709 - Tyle, że tu nie chodzi o to "co" chcemy uruchamiać pod PPM, tylko "jak". Z wyjątkiem niektórych narzędzi (np. nie da się uruchomić jako root Dolphin od pewnego czasu i nadal czekamy na rozwiązanie z PolicyKit) resztę się da uruchomić jako root. Inna sprawa, że należy się mocno zastanowić po co, ale "chcącemu nie dzieje się krzywda" :D

Jeśli natomiast nie jest to XFCE, którego niedawno używał, to niech łaskawie zada konkretne pytanie. Do jasnej ciasnej, na tym forum jest już jakiś czas i wie, że nikt z nas nie ma szklanej kuli.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 1709 dnia Dzisiaj o 14:35:49 »
1. Ja czasami też mam problemy ze znalezieniem.
Trzeba wpisywać odpowiednie frazy / wyrazy, najlepiej po angielsku.
Kwestia się nauczyć / wiedzieć co wpisać.

2. Zanim napisałem i czytając Wasz inny wątek też miałem zwidy że chodzi o Xfce i Thunar.
Ale jak wszedłem ponownie na stronę to widzę PCManFM
Więc może wymienił domyślny Thunar na PCManFM

Osobiście uważam że Thunar nie jest zły, ale ja używałem dawno temu jak XFCE było na GTK2 jeszcze.
Wszystkich środowisk graficznych i menadżerów okien jest chyba ponad 14.
PCManFM jest używany najczęściej w tych najlżejszych i najstarszych typu Awesome, FluxBox, Openbox
pod warunkiem że instalacja środowiska zawiera gotową konfigurację środowiska i dodatkowe zależności.

Do pracy są też bardzo fajne menadżery przypominające stare " konsolowe " MC.
ale graficzne emelFM2 i tuxcmd.
Zaletą ich powinno być możliwość otwarcia katalogu z ogromną ilością plików momentalnie,
 dzięki temu że nie musi wczytywać ikonek do każdego z nich.

Cieszmy się że jeszcze są.
U mnie na Mincie dalej te programy są oparte na GTK2.
GTK3 podobno trochę poprawili usuwając błędy czy coś tam innego. ( dla niektórych to było już dawno temu )
Ale wiadomo że im więcej kodu / opcji / instrukcji , tym większe ubytki wydajności, nawet jeżeli nie wielkie.
Niedługo zbliża się GTK4.  Wcześniej czy później przyjdzie developerom myśl ,
" Po co nam tyle bibliotek GTK? Usuwamy stare i nie wspierane biblioteki i programy. Więc jak chcecie mieć to przepiszcie program na nowszy język. "
To dlatego środowiska XFCE i MATE przepisały swoje środowiska na nowsze GTK3.

LXDE choć odrobinę wspierane jeszcze przez " entuzjastów " to część developerów jeśli się nie mylę
połączyła siły z developerami od środowiska Razor-qt i razem stworzyli LXQt,
( Choć na wiki widzę LXDE-Qt + Razor-qt )
Parę lat temu jak testowałem to wydajnością nie grzeszyło, choć na pewno się starali.

Wracając do LXDE, to widzę że powoli  już przepisują także na GTK3, choć jeszcze nie jest gotowe.
* "--enable-gtk3" : Compile with GTK3 when the component is compatible (incomplete)
https://github.com/lxde/lxsession
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kszyhu dnia Dzisiaj o 13:06:32 »
Bo mu się nic nie chce, woli trolować.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 1709 dnia Dzisiaj o 06:54:57 »
6
XFCE / Odp: Jaka jest lokalizacja ikon sieci, głośności i zasilania w Xfce?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez robson75 dnia Wczoraj o 21:37:35 »
Niestety nie mogę tego zlokalizować albowiem nie wyszukuje mi nic pod nazwami podobnymi do xfce4-network-manager czy xfce4-networkmanager i tak dalej.
Nie znam też nazwy "wtyczki zasobnika stanu"
Nie ma czegoś takiego jak xfce4-network-manager czy xfce4-networkmanager. ponieważ aplet networkmanager-a nie należy do Xfce4, tylko do GNOME, należy go szukać w /usr/share/icons/Adwaita/legacy, a po edycji dodać tą ikonę do motywu ikon do katalogu status.

Jeżeli chodzi o nazwę wtyczki zasobnika stanu, to teraz się to nazywa org.xfce.panel.statustray.

Edit.
Jeżeli Cię interesują ikony win to tutaj masz gotową paczkę dla Archa, tyle tylko że jeszcze w formacie xz (obecnie obowiązuje zst), ponieważ jakiś czas temu ją paczkowałem, ale wystarczy ją rozpakować. I najważniejsze, ikona apletu networkmanager-a jak i pulseaudio są dostosowane.
https://uploadfile.pl/pokaz/1951708---mfbs.html
7
Inne / Jak dodać do PCManFM opcję "otwórz jako Root" ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pikaczu dnia Wczoraj o 20:23:44 »
PCManFM 1.3.2

Jak dodać do PPM opcję "otwórz jako administrator"?
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pikaczu dnia Wczoraj o 20:05:45 »
Zauważyłem przed chwilą:
Ikonka "sieci" to tzw. wtyczka network-manager. Nie ma jej ikon w /usr/share.
Całością steruje zasób o nazwie "wtyczka zasobnika stanu", ta wtyczka odpowiedzialna jest za wygląd bateryjki obok zegara czyli xfce4-power-manager oraz wygląd ikonki sieci. Niestety nie mogę tego zlokalizować albowiem nie wyszukuje mi nic pod nazwami podobnymi do xfce4-network-manager czy xfce4-networkmanager i tak dalej.
Nie znam też nazwy "wtyczki zasobnika stanu" tak aby wyszukać to za pomocą pacman -Ql

Przy oakzji zapytam: wyszukiwanie za pomocą pacmana tylko i wyłącznie zainstalowanych paczek to jakim skrótem?
No wiecie, używałem zawsze pacman -Ss nazw-pakietu (lub częściowa nazwa) i wyświetla mi te dostępne do zainstalowania z internetu i te już zainstalowane. Na co zamienić -Ss aby wyświetliło mi tylko i wyłącznie te zainstalowane?
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pikaczu dnia Wczoraj o 19:29:29 »
Xfce4 - 4.16.1-1

pacman -Ql xfce4-pulseaudio-plugin
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/lib/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/lib/xfce4/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/lib/xfce4/panel/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/lib/xfce4/panel/plugins/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/lib/xfce4/panel/plugins/libpulseaudio-plugin.so
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/icons/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/icons/hicolor/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/icons/hicolor/48x48/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/icons/hicolor/48x48/apps/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/icons/hicolor/48x48/apps/xfce4-pulseaudio-plugin.png
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/icons/hicolor/scalable/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/icons/hicolor/scalable/apps/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/icons/hicolor/scalable/apps/xfce4-pulseaudio-plugin.svg
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/be/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/be/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/be/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/bg/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/bg/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/bg/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ca/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ca/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ca/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/cs/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/cs/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/cs/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/da/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/da/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/da/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/de/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/de/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/de/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/el/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/el/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/el/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/en_AU/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/en_AU/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/en_AU/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/es/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/es/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/es/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/eu/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/eu/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/eu/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/fi/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/fi/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/fi/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/fr/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/fr/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/fr/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ga/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ga/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ga/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/gl/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/gl/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/gl/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/he/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/he/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/he/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/hr/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/hr/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/hr/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/hu/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/hy_AM/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/hy_AM/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/hy_AM/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/id/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/id/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/id/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ie/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ie/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ie/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/is/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/is/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/is/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/it/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/it/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/it/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ja/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ja/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ja/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/kk/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/kk/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/kk/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ko/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ko/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ko/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/lt/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/lt/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/lt/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ms/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ms/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ms/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/nb/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/nb/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/nb/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/nl/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/nl/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/nl/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/oc/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/oc/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/oc/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/pl/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/pl/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/pl/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/pt/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/pt/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/pt/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/pt_BR/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/pt_BR/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/pt_BR/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ru/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ru/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/ru/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sk/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sk/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sk/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sl/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sl/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sl/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sq/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sq/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sq/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sr/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sr/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sr/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sv/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sv/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/sv/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/th/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/th/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/th/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/tr/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/tr/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/tr/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/uk/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/uk/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/uk/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/zh_CN/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/zh_CN/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/zh_CN/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/zh_TW/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/zh_TW/LC_MESSAGES/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/locale/zh_TW/LC_MESSAGES/xfce4-pulseaudio-plugin.mo
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/xfce4/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/xfce4/panel/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/xfce4/panel/plugins/
xfce4-pulseaudio-plugin /usr/share/xfce4/panel/plugins/pulseaudio.desktop

Dzięki za powyższą instrukcję, przyznam że pierwszy raz ją widzę, nigdy wcześniej nie natrafiłem.
Co do "ikonkologii" w tym systemie to istniejące w necie paczki Win10/8 a także połowa Win7 mocno mieszają w systemie.
Dzieje się to od czasu tej większej aktualizacji Xfce z ubiegłego roku.
Od tamtej pory użycie skryptów ładujących potrafi system dosłownie rozjechać więc ja podmieniam ikony ręcznie.

Zauważylem też że od aktualizacji w grudniu jest problem z podmianą kursorów. System za groma nie widzi paczek i szczerze mówiąc, przekopując /usr/share/icons nie znalazlem kursorów które siedzą choćby w takim Manjaro. No nie wiem gdzie one są i w jakim są formacie.

Wracając do lokalizacji ikon o które zapytałem:
 /usr/share/icons/hicolor/48x48/apps/xfce4-pulseaudio-plugin.png
tu podano dokładną ścieżkę czyli jest nazwa ikony z końcówką PNG oraz tu:
/usr/share/icons/hicolor/scalable/apps/xfce4-pulseaudio-plugin.svg
w przypadku SVG.
No i faktycznie tak jest, ikona istnieje tylko i wyłącznie tam gdzie podano jej pełną ścieżkę no i istnieje tylko w 2 plikach, PNG i SVG. SVG jest responsywne a PNG ma rozmiar 48x48.
Innych ikon nie ma i teraz zrozumiałem dlaczego gotowe paczki z internetu niczego nie podmieniają, ktoś po prostu uszykował paczki dla innej wersji Xfce.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pavbaranov dnia Wczoraj o 14:28:43 »
Tak dziwnie się chyba do tego zabierasz. Skoro znasz paczkę tu np.: xfce4-pulseaudio-plugin, to wyświetlić zawsze możesz jej zawartość z podaniem ścieżek. W systemach pacmanowych robisz to tak:
pacman -Ql xfce4-pulseaudio-plugin
Oczywiście to przykład pod xfce4-pulseaudio-plugin podkładasz dowolną nazwę paczki.

PS: Jeśli pamiętam, to gdzieś był cały zestaw ikon Win7 dla linuksa. Win10 i 8 są dostępne. Ba, była też cała paczka, która zmieniała środowiska na Gtk2 (nie wiem, czy również na Gtk3) na wystrój imitujący Win7 łącznie z tym ich Aero, czy jak to się tam nazywa. Nie wiem, czy jest ona jednak kompatybilna z obecną wersję xfce (ani też, nie wiem którą masz).
Strony: [1] 2 3 ... 10