Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - delform_89

Strony: [1]
1
Debian / Odp: Notoryczne wysuwanie pamięci Flash
« dnia: 2022-11-23, 10:03:49 »
Mając uruchomioną maszynę wirtualna u góry w menu dołączam jedną z dwóch dostępnych opcji USB.
Dodatkowo robiłem test zwykłego kopiowania plików z pamięci flash na dysk i w drugą stronę na zwykłym Debianie i okazało się, że eksport plików bez problemu natomiast import z twardego dysku na usb kończy się po pewnym czasie. Najpierw prędkość transferu zwalnia < 1 mb/s potem nieco przyspiesza i wypina mi nośnik. Podejrzewam więc, że może być problem z firmwarem pamięci flash  może debianowi tego brakuje. Biorąc pod uwagę, że Windows nie widzi problemu choć system też słabo chodzi, bo sa błędy explorera.

2
Debian / Odp: Notoryczne wysuwanie pamięci Flash
« dnia: 2022-11-02, 18:24:24 »
Pod Windowsem 7 mam Virtual Boxa, a na nim postawioną maszynę wirtualną symulującą działanie Raspberry Pi(raspberian). Problem występuje w momencie wykonywania operacja na pamięci flash. Jeśli chce nagrać obraz dysku pod Windowsem z RPi Imagerem nie ma problemu.

Niestety na ten wersji maszyny bazującej na debianie jest problem i to na świeżym systemie. W momencie nagrywania obrazu na pamięć flash w pewnym momencie wypina go tym samym niestety tworząc uszkodzoną partycję, więc muszę formatować pendrive przez DISKPART.

Próbowałem już na na różnych wersjach Rasberiana. Spróbuje pokombinować z gniazdem i na czystym debianie.

3
Debian / Notoryczne wysuwanie pamięci Flash
« dnia: 2022-11-01, 21:51:34 »
Witam

Od pewnego czasu zmagam się z problemem nieuzasadnionego wysuwania pendivea z portu usb mimo iż jest on zamontowany i system go rozpoznaje. Dodam, że chodzi dokładnie o system Rasperian i maszynę wirtualną raspberry pi na Virtual Box.
System jest świeżo postawiony, dysk usb jest dodany w ustawieniach maszyny mimo to w momencie tworzenia np obrazu dysku poprzez software czy też komendę ,,dd" wysuwa się po pewnym czasie.
Nie wiem już w tym momencie co może byc przyczyną. Dysk ma 16GB więc ograniczenia pamięci nie wchodzi w grę.
Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

Strony: [1]