Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości -

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
16
Obecnie pracuję na Bonsole, ServicesUI (daemonUI) i ich integracją z PackageKit. Pracę rozpocząłem w celu zakończenia, trwającej od wielu lat, narady nad możliwością rozwiązywania zależności przez użytkownika za pośrednictwem PackageKit.

Bonsole jest czymś, co pozwala tworzyć bogate aplikacje terminalowe. Nazwa pochodzi od Browser Console. Zamiast wypluwać tekstu na terminal, narzędzia konsolowe mogą korzystać ze specjalnego API do generowania drzewa xml, które przez to API następnie jest przetwarzane do np. kodu HTML (i wyświetlane w specjalnym kliencie pod nazwą Bonsole ;-) ), albo do tekstu z sekwencjami ucieczek.

ServicesUI jest złożony z helpera do uruchomienia bonsole w danej sesji, jak i samego daemona. Służy do rejestracji Bonsole dla danej sesji, odpytania przez usługę systemową o nazwę Bonsole dla danego programu zgłaszającego komunikat po szynie DBus (chodzi o to, że usługa systemowa z którą komunikuje się np. pkcon, musi rozmawiać z konkretną instancją Bonsole), jak również odpytania o terminal tego programu.

Obecnie prawie wszystko działa, choć nie pokrywa się to w 100% z zamierzeniami. Jeszcze trzeba włożyć pracę w servicesUI, jak i Bonsole. ServicesUI musi nasłuchiwać za utratą nazwy DBus, Biblioteka kliencka Bonsole ma błąd, który powoduje inną kolejność wczytywania arkuszy stylów XSLT, więc na różnych systemach mam różny efekt. PackageKit powoduje, iż wymagane jest dwukrotne rozwiązanie zależności. Piszę o tym, bo chciałem się pochwalić i szukać pomoc w realizacji projektu.

Bonsole i servicesUI są na sourceforge.net. Mój fork PackageKit (zmian dokonywałem tylko w backendzie zypp) jest tutaj https://github.com/hughsie/PackageKit/issues/415 .

Tutaj mały firm demonstracyjny: https://www.youtube.com/watch?v=3jJJTKkzd68&feature=youtu.be

17
Advocacy / Odp: grafika w jadrze
« dnia: 2020-05-10, 08:18:46 »
Jaka dystrybucja? W większości przypadków grafika jest w jądrze. Z KMS korzystają chyba kompozytory Waylanda. Jeżeli chcesz się nauczyć programowania grafiki w jądrze, to jest taki projekt, jak KMSCube. Nie korzystałem, nie analizowałem źródeł, itd.

18
Mój laptop jest modelu:
Lenovo Ideapad 100-15iby
Mam nadzieję, że te dane wystarczą.

Program wskazany w wątku:
https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-series/Y50-70-BIOS-Can-t-Save-Settings-Or-Exit/m-p/3609352#M154376

Wyświetla komunikat error: region map not found.

Pobrałem program, który ma radzić sobie z tym problemem, o nazwie ReImageRepair, które jednak wyszukuje błędy w Windows.

------ Doklejone 24. Października 2017 roku ------
Numer BIOS-u to: CCCN18WW (v2.04)
Jest też jakiś numer EC. Podać go?


19
BIOS zaktualizowany, podobny temat na wskazanym forum znaleziony, lecz pozostał bez odpowiedzi.

20
Nie mogę zapisać ustawień UEFI w moim laptopie Lenovo Ideapad 100. Jeżeli muszę jakieś dane podać, to proszę napisać, o jakie dane chodzi.

Wchodzę do setup przez Fn+F2, zmieniam ustawienia, następnie exit saving changes, a zmiany się nie zaktualizowały.

21
Narzędzia administracyjne / Odp: UEFI i sprawdzanie ramu
« dnia: 2017-07-17, 08:59:55 »
Chodziło mi o tryb rzeczywisty, czyli 16-bitowe rejestry, adresowanie przez bazę i offset, itd. Oczywiście - bez trybu rzeczywistego nie ma mowy o trybie legacy.

Kość pamięci sprawdziłem przez memtest7, którego odpaliłem przez grub2 (musiałem przejść do konsoli i wklepać parę komend). Wielkie dzięki. Pamięć nie zawiera chyba błędów.

Wciąż jednak nie zapisują mi się zmiany w BIOS-ie, ale to inny temat.

22
Narzędzia administracyjne / UEFI i sprawdzanie ramu
« dnia: 2017-07-14, 07:42:15 »
Jaki jest program do sprawdzenia kości ram pod UEFI. Mam procesor Intel Atom, więc chyba bez trybu rzeczywistego, a więc memtest odpada (nie mogę włączyć legacy boot i wyłączyć secure boot). Bardzo proszę o pomoc.

23
śląskie / Bytom - Czasopisma i pomoc w instalacji
« dnia: 2017-06-22, 19:17:44 »
Może nie na temat, ale:
- Mam do udostępnienia czasopisma Linux Magazine (chyba z 2000 roku), bo żal mi jest wyrzucać
- Jeżeli ktoś chce, to mógłbym pomóc w instalacji i konfiguracji OpenSuSE Tumbleweed.

24
Jest jakiś powód dla którego nie używasz repozytorium mainline lub stable?

Nigdy wcześniej nie rozwijałem Linuksa (jako jądro). Ze stable chyba nie mogę skorzystać, bo sama nazwa wspomina, że jest to repo stabilne, więc przyjmują tylko poprawki błędów. Czym jest repozytorium mainline? Rozwój Linuksa, o ile mi wiadomo, podzielony jest na opiekunów określonych podsystemów. Jeżeli opiekun jakiegoś podsystemu zaakceptuje łatkę, to przesyła ją do Linusa.

Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.
Podczas kompilacji wyskakuje komunikat o braku symbolu ilog2_NaN, a przeglądając natrafiłem, że jest to makrodefinicja, więc pewnie wystarczyłoby zainkludować plik. Pewności jednak nie mam.

25
Zastanawiam się, którą gałąź pobrać, jeśli chcę rozszerzyć system plików PROC. Dane pobrałem z https://git.kernel.org/pub/scm/linux/kernel/git/dhowells/linux-fs.git , jednak ten branch nie chce się skompilować. Moje zmiany mają być niewielkie - tylko dodać możliwość tworzenia dowiązań symbolicznych w katalogu /proc/<pid>/app_data, gdzie pid jest identyfikatorem procesu, który wykonuje utworzenie dowiązania.

26
Bash, skrypty powłoki / Odp: Tworzenie folderu o nazwie \
« dnia: 2015-11-04, 11:12:45 »
W taki oto sposób

touch \$\$

27
C/C++ / Odp: [GCC][GLIB][Linux]
« dnia: 2015-09-22, 16:00:14 »
No, masz rację - aplikacje portable są czymś lepszym, ale mimo wszystko nadal chcę utworzyć ten instalator.

Utworzę jakoś paczki dla Ubuntu.

28
C/C++ / Odp: [GCC][GLIB][Linux]
« dnia: 2015-09-20, 21:01:26 »
Żeby jednak wszystko działało, to musisz ściągnąć libsell i zainstalować do katalogu libgreattao, a następnie ustawić LD_LIBRARY_PATH

29
C/C++ / Odp: [GCC][GLIB][Linux]
« dnia: 2015-09-20, 20:59:07 »
Co do praw root-a, to masz rację, ale stworzyłem bibliotekę systemową, a więc instalator musi ją instalować gdzieś w /usr.

W niektórych dystrybucjach CWD jest dodawane do path. Może faktycznie nie w Ubuntu.

Jak chcesz sprawdzić, to ściągnij źródła, sprawdź zawartość Makefile, wykonaj make all INSTALPATH=$HOME/cosik, a następnie make INSTALLPATH=$HOME/cosik install

Następnie make -C Demos i uruchamiasz dema.

30
C/C++ / Odp: [GCC][GLIB][Linux]
« dnia: 2015-09-20, 14:02:15 »
1. Nie ma takiego pliku ani katalogu
2. Dokładnie
3. Nie pamiętam,ale chyba nie ma takiego pliku, ani katalogu - sprawdzę potem
4. Uruchamiam go z obecnego katalogu roboczego, ale bez ./ na początku -jednak uruchamiam też w ten sam sposób wersję 64 bitową

link do sourceforge:
https://sourceforge.net/projects/libgreattao/
Trzeba uruchomić skrypt Installer/create_installer.sh

Wygeneruje to trzy instalatory - jeden dla x86, drugi x86_64, a trzecim dla obu architektur.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8