Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mackeire

Strony: [1] 2 3 ... 30
1
Uruchom z pendriva jakiś linux live, zainstaluj GParted i tnij.

2
Administracja / Odp: Jak przenieść obraz dysku na inny dysk
« dnia: 2022-06-24, 14:11:35 »
Klonowanie partycji zawsze robiłem w GParted.  Najpierw zmniejsz partycję do np 200gb a później skopiuj na nowy dysk. Inaczej się nie zmieści.  Druga sprawa to o ile pamiętam po takim klonowaniu trzeba zmienić numery UUID  we fstabie żeby były zgodne z numerami nowego dysku. Inaczej system nie ruszy. Pewnie będzie jeszcze potrzebna jakaś gimnastyka z GRUBym.

3
To może ktoś zna jakąś aplikacje do powiadamiania na pulpicie o nowej poczcie w gmail, bez konieczności uruchamiania thunderbird-a.
mailnag, gmail feed

4
Wez nie dziaduj i  kup se za 200pln laptop z core2duo i 2gb ram i zainstaluj normalne distro. Wtedy będziesz się bawił w naukę systemu a nie filozofował o windowsach na linuxowym forum. Linux jest bardzo wszechstronny ale jednak ma swoje limitacje np. na żelazku i tosterze nie daje się zainstalować.

6
'Fabryczny" sklepik KDE Discover obsługuje snapy i flatpaki.

7
pakiet doinstalowany restart zrobiony sytuacja bez zmian

upewnij się że działa i łączy się z czujnikami sprzętowymi
monitor-sensor

8
Usługi / DBus
« dnia: 2022-05-22, 12:47:35 »
Mam taki plasmoid w pasku który chcę żeby mi się pokazywał kiedy laptop  wejdzie w 'tablet mode' czyli po odłączeniu od klawiatury.  Żeby to uzyskać trzeba w pliku .desktop dopisać
X-Plasma-NotificationArea=true
X-Plasma-DBusActivationService=org.kde.KWin.TabletModeManager.tabletMode

Mam problem co dokładnie wpisać w drugiej linii dotyczącej dbus
qdbusviewer pokazuje takie coś , ale nie wiem jak mam to wpisać w linię żeby działałoa takie sygnały wysyła przy odpinaniu / podłączaniu do klawiatury

9
Wygląda że ten Twój usb modem stick to jakaś kolejna graficzna nakładka na modemmanager.  A skoro modemmanager nie obsługuje Ci ussd to jego nakładka tym bardziej nie zadziała. Pisał Ci Paweł o tym powyżej.
 
 Modem Manager GUI i ten Twój usb stick to tylko graficzne interfejsy programu zarządzającego połączeniami komórkowymi - modemmanager. 
 mmcli to interfejs tekstowy do tego samego programu - modemmanager.
Twój problem polega na tym ,że przedwojenny modem nie dogaduje się z programem modemmanager.
Niezależnie od tego jaką doinstalujesz na niego nakładkę graficzną to pod spodem jest modemmanager który bezpośrednio obsługuje modem. A raczej w tym konkretnym przypadku - nie obsługuje.
Solutions :
1. Zakup modemu przystającego do czasów współczesnych.
2. Testowanie innego oprogramowania zarządzającego połączeniami komórkowymi. 

11
Przećwiczyłem ofono u siebie i dałem radę wysłać i odebrać USSD ale połączyć z internetem już się nie udało. Poza tym nic mi nie wiadomo o istnieniu nakładki graficznej pozwalającej na cywilizowane odbieranie sms i wysyłanie ussd bo MM GUI z moim ofono nie chciał współpracować.

12
Dotyk działa w każdym przypadku ale działa byle jak i normalna obsługa aplikacji jest czasami niemożliwa.

13
Przede wszystkim to na dotykowy sprzęt to Gnome albo KDE a nie lubuntu, xubuntu ...

masz paczkę
iio-sensor-proxy
?

14
No to teraz po kolei

/usr/share/ofono/scripts/enable-modem

/usr/share/ofono/scripts/online-modem

/usr/share/ofono/scripts/initiate-ussd *108#

15
Paczkę  rpm zainstalowałeś w Mincie ? A ja zawsze myślałem ,że tam są deb'y.

Anyway, oprócz  ofono potrzebujesz jeszcze paczkę
ofono-scripts

W katalogu /usr/share/ofono/scripts/ (w zależności od distro) pokażą Ci się skrypty do obsługi różnych funkcji. Otwórz konsolę i wykonaj np

/usr/share/ofono/scripts/test-modem

i pochwal się co Ci tam wyszło.

Być może trzeba będzie zatrzymać lub usunąć modemmanagera. Już nie pamiętam, KDE jakiś czas temu przeszło w swoich aplikacjach telefonicznych z ofono na modemmanagera więc już nie pamiętam jak to leciało.

Podobno graficzna nakładka modemmanager-gui obsługuje ofono od jakiejś tam wersji (trzeba przestawić w ustawieniach)  ale nie testowałem.

Strony: [1] 2 3 ... 30