Nowe posty

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Narzędzia administracyjne / Odp: 2 okna tego samego programu podczas uruchomienia systemu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł Kraszewski dnia Wczoraj o 15:59:19 »
I skąd mamy wiedzieć jak ten wewnętrzny, prosty program w firmie działa? Twoje pytanie jest w takim razie do człowieka, który ten program napisał.

Odpalasz program dwa razy, każdą instancję przypinając do innej kamery. Jak to nie działa - więcej nie da się wymyślić bez szczegółów technicznych i współpracy programisty.
2
Narzędzia administracyjne / Odp: 2 okna tego samego programu podczas uruchomienia systemu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mleko dnia Wczoraj o 11:59:18 »
Jest to wewnętrzny, prosty program w firmie. Nie jest komercyjny.
3
Narzędzia administracyjne / Odp: 2 okna tego samego programu podczas uruchomienia systemu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł Kraszewski dnia Wczoraj o 11:35:51 »
Cytuj
Jest to program do obsługi kamer.
Dzięki za szczegółowe opisanie programu. To nam naprawdę pozwoli ci pomóc.
4
Narzędzia administracyjne / 2 okna tego samego programu podczas uruchomienia systemu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mleko dnia Wczoraj o 07:42:27 »
Cześć i czołem!

Jestem nowym użytkownikiem forum, raczkuję w systemie Linux, a więc proszę o wyrozumiałość :)

Mam do rozwiązania problem. Potrzebuję, żeby podczas uruchamiania systemu uruchamiał się program w dwóch oddzielnych oknach, który będzie działał niezależnie od siebie. Jest to program do obsługi kamer. Dwa programy - cztery oddzielne monitory (jeden program ma możliwość w configu wyjścia na 2 monitory).

Liczę na Waszą pomoc :)
5
Chodzi mi oto jak po wykoaniu np. INSTALL instalator wraca do menu głównego z zaznaczoną opcją CONFIGURE

Nie chcę być złośliwy, ale może przeczytaj w końcu manual do dialog-a... Tam wszystkie opcje są opisane... Także ta wspomniana przez overcq.
6
Bash, skrypty powłoki / Odp: Jak w instalatorze Slackware..... Przejście do zaznaczenia kolejnego skryptu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez overcq dnia 2024-04-21, 08:13:31 »
Na przykład tak:
DEFAULT_ITEM=
if [ -n "$1" ]; then
    DEFAULT_ITEM="--default-item $1"
fi
OUTPUT_0=temp-0.txt
OUTPUT=temp.txt
dialog --clear --title 'Okno dialogowe Menu' --backtitle BASH $DEFAULT_ITEM --menu 'Twój wybór:' 10 40 3 1 'Pozycja 1' 2 'Pozycja 2' 3 'Pozycja 3' 2> "$OUTPUT"
BUTTON=$?
if [ "$BUTTON" -eq 0 ]; then
    echo "Wybrałeś Ok"
    echo $(( $(< "$OUTPUT" ) + 1 )) > "$OUTPUT_0"
    exec sh untitled.sh $(< "$OUTPUT_0" )
elif [ "$BUTTON" -eq 1 ]; then
    echo "Wybrałeś Anuluj"
    exec sh untitled.sh $(< "$OUTPUT_0" )
else
    echo "Niczego nie wybrałeś"
fi
echo $(< "$OUTPUT" )
7
Bash, skrypty powłoki / Odp: Jak w instalatorze Slackware..... Przejście do zaznaczenia kolejnego skryptu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez neox dnia 2024-04-20, 19:44:04 »
Chodzi mi oto jak po wykoaniu np. INSTALL instalator wraca do menu głównego z zaznaczoną opcją CONFIGURE

https://gifyu.com/image/SZFkR
8
Bash, skrypty powłoki / Odp: Jak w instalatorze Slackware..... Przejście do zaznaczenia kolejnego skryptu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez overcq dnia 2024-04-20, 10:06:37 »
Nie wiem o co dokładnie pytasz.
Jeśli chcesz przejść do drugiego wiersza w dialogu, to możesz użyć klawisza strzałki w dół lub 2.
Jeśli chcesz, żeby skrypt przeszedł do obsługi wybranej pozycji menu dialogu po jego zamknięciu, to potrzebujesz odczytać zawartość zmiennej “$BUTTON” w drugim przypadku, a nie tekstu “BUTTON”. Czyli coś w rodzaju:
OUTPUT=temp.txt
> "$OUTPUT"
dialog --clear --title 'Okno dialogowe Menu' --backtitle BASH --menu 'Twój wybór:' 10 40 3 1 'Pozycja 1' 2 'Pozycja 2' 3 'Pozycja 3' 2> "$OUTPUT"
BUTTON=$?
if [ "$BUTTON" -eq 0 ]; then
    echo "Wybrałeś Ok"
elif [ "$BUTTON" -eq 1 ]; then
    echo "Wybrałeś Anuluj"
    exec sh untitled.sh
else
    echo "Niczego nie wybrałeś"
fi
echo $(< "$OUTPUT" )
9
Bash, skrypty powłoki / Jak w instalatorze Slackware..... Przejście do zaznaczenia kolejnego skryptu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez neox dnia 2024-04-19, 21:53:24 »
Jak przejść do drugiego z kolei wiersza w dialogu po wykonaniu komendy sh /bin/skrypt.sh . Jak w instalatorze Slackware.....

Kod:

    OUTPUT="temp.txt"
    >$OUTPUT;
    dialog --clear --title "Okno dialogowe Menu" --backtitle "BASH" --menu "Twój wybór:" 10 40 3 1 "Pozycja 1" 2 "Pozycja 2" 3 "Pozycja 3" 2> $OUTPUT
    BUTTON=$?;
    if [ "$BUTTON" == 0 ];
    then
        echo "Wybrałeś Ok";
    elif [ "BUTTON" == 1 ];
    then
        echo "Wybrałeś Anuluj";
        sh /bin/skrypt.sh
else
        echo "Niczego nie wybrałeś";
    fi
    echo $(<$OUTPUT)

Taki kod w dialogu....
10
Gry / Odp: Problem ze sterownikami.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł Kraszewski dnia 2024-04-13, 21:25:16 »
Jak stare przysłowie mówi: "Jeżeli wyczerpiesz wszystkie możliwe inne drogi rozwiązania problemu, przeczytaj instrukcję"...
Strony: [1] 2 3 ... 10