Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - clairvoyant

Strony: [1]
1
Inne / Wielkie firmy wymuszają dane
« dnia: 2021-05-09, 01:09:09 »
Drodzy Forumowiecze, słuchajcie, miałem konto nie YT, nie uploadowałem filmmów, ale korzystałęm z niego głównie do wyrażania opini i lajkowania filmików. Pewnego dnia do YT loguję się z nowego kompa, a tu YT/Google wywala mi info, że

"This device isn’t recognized. For your security, Google wants to make sure it’s really you"

Cytat zasługuje na dużą czcienkę. A więc moje urządzenie nie jest rozpoznane... rozpoznane względem czego? I po co w ogóle ma być rozpoznane jeśli już? Podaję Login, podaję hasło, ale... to nie wystarcza żeby google uznało że ja to ja, bo przecież hasło to zamało dla nich... Oni proszą mnie o podanie im mojego numeru telefonu, uwaga! niby dla mojego bezpieczeństwa haha. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, wielka instytuja - #YT Bank.

"Enter a phone number to get a text message with a verification code."

Za wszelką cenę chcą się dobrać do mojego telefonu, mieć ten mój telefon, no przecież wszystko w trosce o moje bezpieczeństwo, nasze bezpieczeństwo. Nie ma innej opcji, tylko telefon, inaczej nie dostanę się na konto. Używałem go chyba z 5 lat, oto nagle google uważa, że urządzenie not recognized.

Chamskie i brutalne i prymitywne chwyty wielkiej  i niskiej korporacji gooooogle ... syf i odraza!

PS
A może ja nie byłem już ja w momencie jak zakładałem to konto 5 lat temu? Może już wtedy to nie byłem ja. Ale nie, to musiało być dzisiaj po 5 latach że straciłem swoją tożsamość i tylko telefon może mnie uratować. Może do domu listownie niech mi przślą ten kod?


2
Sieć / Zablokowanie programu dla połączeń wychodzących
« dnia: 2021-05-09, 00:51:43 »
Witam,

Zainstalowałem na komputerze packettracer - program Cisco. Za każdym razem gdy go otwieram muszę bez opcji wyboru logować się przez podanie maila i hsła. Program nie pyta jednak o logowanie gdy internet jest odłączony.

Nie chcę żeby ten program generował jakikolwiek ruch sieciowy - bo jest to zupełnie niepotrzene i jest marnowaniem zasobów. Pomóżcie jak przyblokować taki program w Linuxie?

thx
Używam Mint 20.1


Strony: [1]