Nowe posty
|
Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.
Wiadomości - kowa.pi
31
« dnia: 2022-06-25, 11:46:07 »
Zrobiłem wszsytko to, co znalazłem w necie. Nic nie działa. Opadłem z sił. Mam iPhone 5 oraz iPhone 5S. Chciałbym uzyskać na tym internet przez USB Tethering (wifi odpada, musi być kabel). Każdy smartfon z Androidem lub Windows Phone czy modem USB na linuxie działa a iPhone nie. Nie mam już bladego pojęcia co zrobić. Zależy mi na tym, bo wbrew wszelakim pozorom (stary telefon) mam w speedtestach w LTE na nim około 100Mb/s więc jest serio dobrze. Dotychczas używam starego Samsunga Galaxy Ace4 LTE (z roku 2013) i też sprawuje się super ale nie ma w nim opcji TYLKO LTE i często przełącza w 3G, natomiast gdy pracuje w LTE to często w nocy download dochodzi mi do prawie 120Mb/s. Jak uzywać iPhone z linuxem?
32
« dnia: 2022-06-25, 09:45:06 »
Mam Manjaro z Xfce. Kiedyś ustawiłem 50GB na dysku (i mam na nim /root oraz /home (na tej samej partycji). Druga część dysku została zrobiona na NTFS do przechowywania danych. Na dysku jest tylko Manjaro. Ja zwiększyć wielkość prartycji aby nie uszkodzić systemu?
33
« dnia: 2022-06-11, 13:45:48 »
Voko okazał się przyjazny i ok, zero problemów.
RecordMyDesktop - zero skrótów w systemie do łatwego uruchomienia a z termonala nie szło tego skonfigurować i nawet zatrzymać.
SimpleScreenRecorder - nagrywał znikształcony obraz, jakby negatyw. Ustawienia nic nie zmieniły (karta Intel5500).
Vokoscreen - mniodzio...
OBS - nietestowany
34
« dnia: 2022-06-10, 19:43:32 »
Próbowałem ogranąć Kazam pod Linuxem ale sypie się. Niby zaczyna nagrywać, niby nagrywa z ekranu a po robocie nigdzie nie ma pliku koncowego.
35
« dnia: 2022-06-08, 15:35:05 »
To za ciężkie na nasze głowy te arch wiki
36
« dnia: 2022-06-08, 15:34:29 »
I tam jest ale foldery entries zostały przeniesione na ramdiks, zatem firefox powinien wykasować z menu HISTORIA historię odwiedzonych witryn po wyczyszczenku ramdisk a tak się nie dzieje. Zastanawiam się gdzien on upycha te informacje. Sprawdziłem cache i nic nie rośnie (bajty) podczas surfowania, zatem nic tam się nie zmienia.
37
« dnia: 2022-06-08, 14:03:01 »
Cześć. Używam Linux Manjaro 64 Xfce.
1. Jak sprawdzić które porty w systemie są otwarte/zamknięte? 2. Jak sprawdzić jakich portów używają programy takie jak Firefox, Thunderbird, GoogleEarth, Pigwin, Pacman, VirtualBox? (tylko tego używam do internetu) 3. Jak prawidłowo zamknąć cały inny ruch w zaporze pozostawiając jedynie otwarte porty dla w/w programów?
38
« dnia: 2022-06-08, 13:58:57 »
Cześć. Zmuszony jestem użytkować kilka systemów oraz kilka wersji systemu. Robię tak od lat i jakoś działa, nigdy bałaganu nie mam. Używam Linux Manjaro Xcfe 64. W nim mam Virtual BOX a wewnątrz różne systemy. Mój sprzęt posiada vtd oraz vtx, więc mam dziedziczenie połączonych urządzeń. Wszystko mówiąc ogólnie działa super i nigdy nie zawiodło. Jest jednak problem z systemami Linux. Wirtualnie używam Xbuntu, Mint, drugie identyczne jak hostowe Manjaro (do testów), Debian do nauki oraz kilka mniejszych dla zabawy (Kali i inne gady). Mam problem z poprawnym nadaniem uprawnień do konkretnego katalogu z hosta. Chciałbym dla każdego wirtualizowanego linuxa udostępnić folder z hosta, hest to: /home/user-name/FOLDER-UDOSTĘPNIONY lecz mam problem. Po prostu nie działa. W Virtual Box wchodzę w USTAWIENIA MASZYNY > UDOSTĘPNIANE FOLDERY Następnie: ścieżka do folderu > wybieram sobie np. > /home/USER-NAME/FOLDER-UDOSTĘPNIONY następnie zaznaczam AUTOMATYCZNE MONTOWANIE i odznaczam TYLKO DO ODCZYTU (chcę mieć prawa zapisu/kasowania) i teraz: gdy zostawię MOUNT POINT puste... folder nie zamontuje się w wirtualnym linuxie gdy wpiszę: /home/NAZWA-WURTUALNEGO-UŻYTKOWNIKA/ to folder udostępniony zamontuje się poprawnie lecz... w każdym KOMBINOWANYM przypadku nie mogę nawet wejść do tego folderu, gdy jestem na wirtualnej maszynie. Ikona folderu ma kłódkę i trzeba wchodzić JAKO ROOT. Wtedy widzi pliki i wszystko co w środku lecz nie ma jakichkolwiek praw (kopiowania/kasowania/zapisu). System podaje BRAK UPRAWNIEŃ, nie mogę nawet na pulpit z tego folderu czegokolwiek przekopiować.
Folder udostępniany na hości ma 777 zrobione...
Nie mam już sił, nie wiem czego nie robię a jak już robię to co źle robię...
39
« dnia: 2022-06-08, 13:48:23 »
Muszę nauczyć się topografii dużego, obcego miasta. Jedyny sposób to śmiganie po głównych ulicach i estakadach miasta z Google Street. Niestety, pomimo tego że to super sposób na poznanie nowego miasta jest to sposób bardzo czasochłonny oraz gigabajtożerny. Dotychczas robiłem to tak: - jechałem jakąś ulicą na wprost i robiłem screenshoty z ekranu co jakieś 50-100m (według uznania). Potem oglądałem te screeny aż nauczyłem się wzrokowo wszystkiego co na nich było widać. Screenów z takiego miasta jak choćby Paryż jest tysiące i przybywa dziennie po kilka tysięcy.
Zastanawiam się czy znalazłby się jakiś inny sposób na zrobienie video - pomińmy już nagrywanie video z ekranu.
Google w GoogleEarth ma jakies opcje typu ZAPLANUJ WYCIECZKĘ ale... chyba to nie to, czego szukam. Chciałbym sprawić sobie jakby VIDEO do oglądania, rozumiecie? Prędkość łącza ma mizerną i jestem ograniczony do 100GB miesięcznie (wiocha, ochłapy LTE) więc nie wiem jak temat ugryźć.
40
« dnia: 2022-06-08, 13:40:33 »
Cześć. Używam Linux Manjaro. Jest w nim notepad o nazwie Nanopad w wersji 0.5.9 (dla xfce). Gdy zapisuję pliki z końcówką .txt i próbuję odczytać w innych systemach np. w Windows to całość wygląda dziwnie. Nie ma tabulatorów, spacji, wersów i wszystko jest w jednej linii. Czego używać aby pliki tekstowe zapisane w linuxie wyglądały identycznie potem w Windows? Openoofice i podobne kombajny odpadają, po prostu zbyt długo się uruchamiają a notatnik często potrzebny jest od tzw. strzała.
Nanopad koduje TXT w ISO-8859-15 lub UTF-8. W obu przypadkach wyniki przy odczytywaniu w Windows (notepad z windows 8.1) są identyczne.
41
« dnia: 2022-06-08, 11:09:48 »
Cześć. Używam Linux Manjaro. Jako przeglądarkę mam ustawioną Firefox wersja 100. Mam stworzony w systemie RAMDISK do którego przeniosłem foldery cache przeglądarki. Wszystko niby działa ok ale jest małe ale. Po wyczyszczeniu folderu RAMDISK w Firefoxie zostaje historia otwieranych stron. Nie wiem dlaczego, całość zapisywana jest w: /ramdisk/Firefox/cache2/entries/
Gdy zrestartuję komputer folder RAMDISK czyści się i nic w nim nie ma, historia Firefoxa jednak zostaje. Jak się tego pozbyć? Zauważyłem, że cookies też zostają, zatem czyszczenie RAMDISK nic nie daje bo gdy cookies (gdzieś na dysku) nadal są to aktywne są zalogowania do portali. Przekopałem trochę config Firefoxa ale nie trafiłem na nic konkretnego.
|